Strona główna > Rosja > Kremlowski reżim rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną

Kremlowski reżim rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną

Rosja chce złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za „próbę sfałszowania prawdy historycznej”.

– pisze Onet.pl w artykule „Rosja przeniesie wojnę historyczną z Polską do Rady Europy”.

Oburzające? Ciekawe, co na to rosyjscy patrioci i wielbiciele Putina, znieważający i obrażający każdego, kto „ośmieli się” skrytykować tę drańską politykę. W artykule czytamy:

„Rosjanie będą przekonywać innych parlamentarzystów, delegatów w Radzie Europy do poparcia rezolucji. Mówią o „niedopuszczalnych” wydarzeniach w Polsce.

Przewodniczący rosyjskiej Dumy uważa, że nastroje antysemickie w przedwojennej Polsce tworzyły podatny grunt pod Holokaust.

Poseł prezydenckiej partii Jedna Rosja przekonuje, że Józef Piłsudski akceptował wywiezienie Żydów z Europy na Madagaskar.

Złożenie projektu rezolucji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy zapowiedział dziś w rozmowie z agencją TASS przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Leonid Słucki. — Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie wiedzą, co się dzisiaj dzieje w Warszawie – powiedział Słucki. — Chodzi o to, by więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są podejmowane.

– Czyżby już nawet Rosja była zatroskana stanem demokracji w Polsce? A może działania rosyjskie mają wsparcie części środowisk w Polsce? Może ktoś to powinien sprawdzi.  Wszystko wygląda podle i nieprzyjemnie. Politycy rosyjscy nie zachowują się jak cywilizowani ludzie.

Dalsze fragmenty:

„Według przewodniczącego Dumy Wiaczesława Wołodina „Niemcy zbudowali większość obozów zagłady w Polsce, bo tam panowała od przedwojnia odpowiednia atmosfera antysemityzmu.

Jeden z najważniejszych rosyjskich polityków, cytowany przez agencję TASS, powiedział, że „nastroje antysemickie w społeczeństwie przedwojennej Polski tworzyły podatny grunt pod późniejsze ludobójstwo i Holokaust”.

Zdaniem posła prezydenckiej partii Jedna Rosja, Aleksandra Hinsztejna, „Piłsudski i Hitler podpisali, może nie z prawnego punktu widzenia, ale zaakceptowali układ, na mocy którego Żydzi z Polski i innych krajów Europy Środkowej mieli zostać wywiezieni do Afryki, a dokładniej na Madagaskar”.

— Wmawianie dziś przez Polskę, że padła ofiarą jakiegoś spisku tyranów [czyli paktu Ribbentrop-Mołotow] ma tyle wspólnego z prawdą, co mówienie, że Parlament Europejski ma cokolwiek wspólnego z demokracją — mówił dalej Hinsztejn w popularnym w Rosji programie „Politnawigator” prowadzonym przez bardzo znanego i ściśle związanego z Kremlem dziennikarza Władimira Sołowiowa.

— Rosja nie powinna posypywać sobie głowy popiołem [za podpisanie układu Ribbentrop-Mołotow], to nie my jesteśmy winni wybuchu wojny, my powinniśmy z naszej historii być dumni — dodał poseł”.

Cośmy Wam zrobili dzicy ludzie, że tak nas nienawidzicie? Tak, wiem, przeszkadza Wam samo nasze istnienie. 

Z drugiej strony, zatroskanie stanem demokracji w Polsce przez Rosję to jakieś kpiny. Co na to KOD, Obywatele RP, itd… Bez wątpienia podła działalność Donalda Tuska przed katastrofą w Smoleńsku (a może jednak zamachem?), i wielu zwolenników polityki opluwania Polski za granicą i skarżenia się na nią (Targowica!), przynosi rezultaty. 

Przegrywają zarówno ci, którzy nie widzą sojuszu Putin-Netanjachu, upada wiara w możliwe normalne relacje polsko-rosyjskie, czy polsko-izraelskie. Wolałbym, żeby nie upadła wiara w Europę.

To zaplanowana akcja o charakterze międzynarodowym. Należy łączyć wiele faktów, np. artykuł prof. Jana Grabowskiego z Ottawy w Kanadzie (znanego z zarzucania Polakom udziału w holocauście na forum międzynarodowym), pt.:  „Duda nie ma żadnej moralnej legitymacji do przemawiania w Yad Vashem

Wypowiedzi Władimira Putina, oskarżające polskie państwo o współpracę z Hitlerem i współudział w planowaniu Holokaustu, stanowią przykład cynicznego fałszowania historii. Niestety – polskie władze, skompromitowane latami przeinaczania historii Zagłady, straciły jakąkolwiek wiarygodność oraz moralną legitymację do wejścia w spór na tym właśnie polu.

Oznacza, to, że profesor uważa, że choć Putin kłamie, to Polska i tak nie ma prawa się bronić. Łajdactwo. Jak bardzo trzeba nienawidzić Polski i Polaków, aby tak uważać.

Romuald Kałwa

Za: http://romualdkalwa.neon24.pl/post/152611,rosja-rozpoczyna-wojne-z-polska-o-prawde-historyczna

5 thoughts on “Kremlowski reżim rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną

 1. To wszystko było już wcześnie zaplanowane. Światowe żydostwo chazarskie zorganizowało i finansowało wszystkie wojny i rewolucje. Żydzi (koczownicy chazarscy) w pierwszej wersji chcieli założyć swoje państwo pomiędzy Polską a Niemcami ale Hitler choć też pochodzenie żydowskiego i bękart Rotszyldów się nie zgodził i wylądowali w Palestynie. Teraz chcą przejąć Polskę a nas Polaków zlikwidować. Rosję już przejęli podczas rewolucji. My już jesteśmy prawie Palestyńczykami. Zniszcztli/przejęli wszystkie bogactwa Polski złodzieje i teraz przyszła kolej na fałszowanie historii i szykowanie dla siebie usprawiedliwienia za rozbiór i przejęcie Polski. To jest globalne Qrestwo. To zachłanne bydło zniszczy cały świat jak się z nim nie zrobi porządku. Tragedia Polski a za nią innych narodów jest nieunikniona.

 2. To wszystko było już wcześniej zaplanowane. Światowe żydostwo chazarskie zorganizowało i finansowało wszystkie wojny i rewolucje. Żydzi (koczownicy chazarscy) w pierwszej wersji chcieli założyć swoje państwo pomiędzy Polską a Niemcami ale Hitler choć też pochodzenie żydowskiego i bękart Rotszyldów się nie zgodził i wylądowali w Palestynie. Teraz chcą przejąć Polskę a nas Polaków zlikwidować. Rosję już przejęli podczas rewolucji. My już jesteśmy prawie Palestyńczykami. Zniszczyli/przejęli wszystkie bogactwa Polski złodzieje i teraz przyszła kolej na fałszowanie historii i szykowanie dla siebie usprawiedliwienia za rozbiór i przejęcie Polski. To jest globalne Qrestwo. To zachłanne bydło zniszczy cały świat jak się z nim nie zrobi porządku. Tragedia Polski a za nią innych narodów jest nieunikniona.

  1. @Gość.Dobrze prawisz Człowieku.Trzeba przypominać śpiącym Polakom kim się otoczyli i komu zawierzyli swój los.,a sen mają twardy,jak się obudzą to ręka już będzie po łokieć w nocniku.

 3. Złóż najważniejszy podpis życia. To duchowy ratunek Polski.

  PETYCJA

  w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski.

  https://www.petycjeonline.com/zo_najwaniejszy_podpis_ycia_to_duchowy_ratunek_polski

  (…)

  – Czeka was ucisk, gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski.
  I ucisk będzie taki aż to zrobicie.
  Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie.
  Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent.
  – Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce?
  – Nawet mniej dziecko!

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html

  1. @Jan.Jezus jest Królem.Wystarczy odrzucić bałwochwalstwo a wszystko potoczy się we właściwym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.