Strona główna > Bez kategorii > Kremlowscy okupanci pospiesznie zapewniają sobie pomoc interwentów

Kremlowscy okupanci pospiesznie zapewniają sobie pomoc interwentów

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=40055

Data publikacji: 9.07.2012

Tłum. RX

Przeładunki tranzytowe natowskich ładunków przez bazę NATO w Ulianowsku mogą rozpocząć się już od 1 sierpnia.

Moskwa, 9 lipca- RIA Novosti

Tranzyt cywilnych ładunków dla międzynarodowego kontyngentu NATO w Afganistanie przez terytorium Federacji Rosyjskiej może rozpocząć się w sierpniu 2012 roku, pisze poniedziałkowe wydanie gazety „Kommiersant”, powołując się na przedstawiciela Rosji przy NATO, Nikołaja Korczunowa. „Strony pokładają nadzieję na rozpoczęcie nowego programu od 1 sierpnia”- przekazuje gazeta jego slowa.

„Do tego czasu przeprowadzimy prace przygotowawcze i przetestujemy system dokumentacyjny aplikacji, zezwoleń i atestów ażeby tranzyt mógł być prowadzony nieprzerwanie i był zgodny z prawem Federacji Rosyjskiej”- powiedział Korczunow.

Wedlug jego słów, w piątek w Brukseli miała miejsce wymiana listów z przedstawicielami NATO dotycząca rozszerzenia tranzytu przez terytorium Rosji „nieśmiercionośnych” ładunków dla międzynarodowych sił w Afganistanie. Tranzyt będzie miał charakter kompleksowy włącznie z użyciem transportowych środków powietrznych, samochodowych i kolejowych. Według gazety, planuje się wykorzystanie wyłącznie cywilnych obiektów, w szczególności lotniska w Ulianowsku i certyfikowanych dróg kolejowych nadających się do międzynarodowych transportów towarowych. Do pomocy w realizacji przewozów tranzytowych będą na miejscu przedstawiciele międzynarodowych firm logistycznych.

„Żadnego cudzoziemskiego personelu wojskowego ani do przeładunków ani do ich ochrony nie będzie. W kontenerach nie będą przewożone materiały wybuchowe ani ładunki niebezpieczne”- cytuje gazeta słowa Korczunowa. Dyplomata przyznał, że zgoda Pakistanu na wznowienie tranzytu ładunków dla sił NATO w Afganistanie może wpłynąć na wielkość ładunków przez terytorium Rosji. W tym samym czasie przypomniał, że przez Pakistan w każdym razie pójdzie tylko część ładunków. Informacja o utworzeniu punktu przeładunkowego w Ulianowsku wywołała szeroki odzew społeczny. Zwłaszcza Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej sprzeciwia się utworzeniu punktu nazywa go zawsze „bazą NATO”. Władze rosyjskie, w tym i Rogozin, wielokrotnie stwierdzały, że będzie to właśnie punkt przeładunkowy a nie baza wojskowa USA lub NATO. Rząd Rosji w końcu czerwca zezwolił na korzystanie, razem z naziemnym, z powietrznego transportu ładunków przez Ulianowsk do Afganistanu i z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.