Strona główna > NWO > Kremlowscy Chazarzy planują dalszą grabież Rosjan

Kremlowscy Chazarzy planują dalszą grabież Rosjan

Miedwiediew Dalszą - Wiadomości Wolna Polska(Mendel) nakazał dalszą wyprzedaż majątku narodu rosyjskiego.

Premier Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew, potwierdził, że prywatyzacja pozostaje priorytetem w pracach Rady Ministrów i ponownie wezwał do przeprowadzenia masowej sprzedaży przedsiębiorstw państwowych. Jak donosi korespondent RIA „Nowyj Riegion”, występując na posiedzeniu Rady ds. Modernizacji Gospodarki i Rozwoju Innowacyjności, szef rządu podkreślił znaczenie ograniczenia nadmiernej obecności państwa w gospodarce, co w jego opinii, jest warunkiem poprawy koniunktury i rozwoju konkurencyjności.

„Tutaj podstawowym kierunkiem prac jest prywatyzacja. W tym roku mieliśmy prywatyzację szeregu firm, takich jak Linie Lotnicze „Sibir”, port Wanino, TGK-5, w kierunku nieco innym ale tym nie mniej zaistniała dyslokacja ponad 10% (14,7%) akcji WTB. Chcę powiedzieć, że prace te, oczywiście, będziemy kontynuować”- powiedział Miedwiediew. Według niego „wytyczne prywatyzacyjne nadal pozostają bardzo aktualne”. „W ciągu najbliższych 3 lat na sprzedaż powinny być wystawione bardzo poważne aktywa, to są przede wszystkim akcje dużych firm, włącznie z całym szeregiem monopoli infrastrukturalnych. Plany powinny być realizowane, oczywiście , z uwzględnieniem rzeczywistej sytuacji gospodarczej”- oświadczył premier.

Dalszą - Wiadomości Wolna PolskaWedług jego opinii głównym celem są nie tylko dochody budżetowe. „Najważniejsze jest ażeby przekazać majątek skutecznym właścicielom zdolnym wykorzystać nabyte aktywa z maksymalną efektywnością i dodatkowe środki pieniężne niezbędne dla realizacji projektów inwestycyjnych na dużą skalę”- podkreślił Miedwiediew.

Jak wcześniej informowano, w końcu czerwca został zatwierdzony plan prywatyzacji na najbliższe lata zgodnie z którym państwo sprzeda papiery wartościowe spółek akcyjnych na kwotę do 1,7 biliona rubli. Rząd zamierza całkowicie pozbyć się akcji „Rostieliekom”, „Rosnano” a także zmniejszyć swoje udziały w takich wielkich firmach jak „RŻD”, „WTB”, „Aerofłot”, „Sowkomfłot”, „Ałrosa” i „Rosnieft”.

Andriej Romanow

Za: http://3rm.info/37458-medvedev-rasporyadilsya-o-dalneyshey-rasprodazhe-rossii.html

Data: 1.08.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.