Strona główna > Rosja > Kremlowcy zdecydowali zakneblować wszystkim usta

Kremlowcy zdecydowali zakneblować wszystkim usta

Deputowany do Dumy Państwowej z partii LDPR (Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji nad-Rosjanina Żirinowskiego), Siergiej Iwanow, wniósł do Dumy Państwowej projekt ustawy według której dyskredytacja człowieka w internecie albo w mediach pociągnie za sobą karę do 300 tysięcy rubli albo pozbawienie prawa do zajmowania określonych stanowisk przez okres 3 lat.

a33

Ja to rozumiem tak. W Rosji, u nas w kraju, istnieje odpowiedzialność za oszczerstwo. Co to jest oszczerstwo? Ano wtedy kiedy się pisze lub mówi o człowieku świadome kłamstwo. A tutaj jest co innego. Dyskredytacja, według słownika, jest to poderwanie zaufania, autorytetu i wizerunku. Oznacza to, że można napisać prawdę ale wywoła to negatywny stosunek do człowieka. Prosty przykład.

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że żona Szuwałowa wozi swoje psy na wystawy prywatnym samolotem. Absolutna prawda. Ale w przypadku przyjęcia tego projektu ustawy człowiek który opublikował podobną informację podpadnie pod tę ustawę. Wszczęcie postępowania, sąd i tak dalej. Oczywiście, ustawa Jarowej to dla niektórych, jak się wydaje, zbyt mało.

Za: http://3rm.info/main/66319-kremlevcy-reshili-totalno-zatknut-vsem-rot-replika.html

Data publikacji: 16.02.2017

Tłumaczenie Szrapnel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *