Strona główna > Rosja > Koszerne zbliżenie Rosji z Izraelem – to efekt sankcji nałożonych przez Zachód

Koszerne zbliżenie Rosji z Izraelem – to efekt sankcji nałożonych przez Zachód


Sankcje nakładane przez Zachód na Rosję doskonale służą zbliżeniu Rosjan z Izraelem. Wyraźnym sygnałem tego zbliżenia jest wzrost produkcji żywności koszernej.

Rosyjskie firmy produkujące żywność koszerną rozwijają się w zaskakująco szybkim tempie. Na rosyjskim rynku pojawia się bowiem coraz więcej produktów spożywczych z certyfikatem koszerności. Rosja podpisała dziesiątki kontraktów na dostawy produktów spożywczych, których nigdy wcześniej nie eksportowała do Izraela. To wielki przełom, bo jeszcze kilka miesięcy temu liczbę firm mogących produkować koszerną żywność można było policzyć na palcach jednej ręki.

Żyjący w Rosji Żydzi krytykują też sankcję nakładane przez Zachód na Rosję. Przewodniczący Federacji Gmin Żydowskich w Rosji (FEOR), Aleksandr Boroda uważa, że są one bezsensowne a ich zniesienie będzie korzystne dla obu zainteresowanych stron.– Znam takie kraje, jak np. Iran, które objęte są sankcjami od ponad 30 lat. I nie ma to większego wpływu na ich gospodarkę – uważa Boroda.

Warto też zaznaczyć, że rosyjsko-izraelskie relacje nie są jednostronne. Na rynku rosyjskim od dłuższego czasu pojawiają się bowiem produkty spożywcze z napisem „Made in Israel”.

Źródło www.newsru.com

ChS

Tłumaczenie za: http://www.pch24.pl/koszerne-zblizenie-rosji-z-izraelem—to-efekt-sankcji-nalozonych-przez-zachod,32092,i.html#ixzz3Iwr1jHSd


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *