Strona główna > NWO > Kościół wzywa do zniesienia kary śmierci

Kościół wzywa do zniesienia kary śmierci


Papież Franciszek zdecydował się zmienić zapisy Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczące kary śmierci. Od teraz Kościół katolicki oficjalnie potępia tę formę wymierzania sprawiedliwości i z tego powodu wzywa do jej zniesienia na całym świecie, ponieważ rzekomo narusza ona godność osoby ludzkiej, a ponadto według papieża obecnie wymyślono inne formy adekwatnych kar do przewin przestępców.

Tym samym swoją decyzją Franciszek zmienił paragraf 2267 Katechizmu Kościoła Katolickiego, który został do niego dodany w 1995 roku i traktował właśnie o karze śmierci. Ponad dwie dekady temu ta forma wymierzania sprawiedliwości była jeszcze akceptowana przez Kościół katolicki, chociaż podkreślano niezwykle rzadkie uzasadnienie konieczności całkowitego usunięcia winowajcy. Zmiany wprowadzone teraz przez papieża oznaczają z kolei całkowite potępienie kary śmierci.

Jego zdaniem jest to konieczne, ponieważ „dziś coraz bardziej umacnia się świadomość, że osoba nie traci swej godności nawet po popełnieniu najcięższych przestępstw”, a ponadto wymyślono nowe metody ograniczenia wolności dla osób skazanych nawet za najcięższe przestępstwa. Jednocześnie Franciszek podkreślił, że Kościół katolicki na mocy wprowadzonych zmian „z determinacją angażuje się na rzecz jej zniesienia na całym świecie”.

Kościół ?…

Na podstawie: vaticannews.va/pl.

Za: http://autonom.pl/?p=22999

Data publikacji: 2.08.2018


7 thoughts on “Kościół wzywa do zniesienia kary śmierci

 1. Franciszek po raz milionowy udowadania jasno i wyraznie i publicznie, ze on nie jest zadnym zastepca Chrystusa na ziemi ale JEGO ROGIEM On jest wrogiem Chrystusa i Jego KRK.
  Jest zwyklym judeo-masonkim namiestnikiem, ktory wykonuje zlecenie globalnej masonerii.
  Zwolennicy sekty watykan 2 tego niewidza ,bo on NIE CHCA tego widziec, bo tak jest im zapewnie wygodniej. Ale Chrystus odrzuci ziarno od plew i plewy beda przeznaczeone na spalenie.
  Pan Bog nie pozwoli z siebie kpic, a to co demoniczny Franciszek i jego wyznawcy i zwolennicy robia to sa jawne KPINY z PANA BOGA i Jego Kosciola,
  JAK DLUGO JESZCZE??

 2. tutaj ciekawa wypowiedz jednego z internautow
  „..Godnosc Czlowieka niszczy zbrodnia….nie kara za jej popelnienie..
  Dekalog wyraznie powiada – Nie Morduj!…..
  To nie jest zadna kara ..to eliminacja drapieznika- jaki pojawil sie w spolecznosci…ta eliminacja jest najlepszym sposobem samoobrony spolecznosci.
  Kosciol nie ma prawa zmieniac Prawa Naturalnego…Prawa do obrony Zycia I do samoobrony w zakresach obrony Koniecznej…”

  Nic dodac nic ujac. No moze poza tym, ze dla niektorych zwyrodnialcow to nawet kara smierci to za MALO.

 3. i wyjasnienie tego czym jest faktycznie ta ‚godnosc ludzka’.

  „…Godnosc osoby ludzkiej….istnieje TYLKO WTEDY kiedy osoba zachowuje status Dziecka Bozego, stworzonego na Jego Wzor I Podobienstwo.
  Zachowac status Dziecka Bozego mozna TYLKO poprzez zachowanie wszystkich Praw Boga zapisanych w Dekalogu.
  TO bowiem czyni nas Czlowiekiem…. Imago Dei!!!!
  Bez tego Czlowiek staje sie Bydlakiem …imago animalo!
  O godnosci nie ma co mowic….w przypadku bydlat…”

 4. warto tez zwrocic uwage ,ze sekta watykan 2 , a juz zwlaszcza jej guru zwany Franciszek ,
  po szatansku odwraca, przekreca Tradycyjne nauki KRK, jakie obowiazywaly w Nim przez cale stulecia i tysiaclecia .
  To kolejny, NIEZBITY dowod, ze sekta Watykan- 2 NIE JEST katolicka, ale anty-katolicka, czyli z samego piekla rodem. Oni perwersyjne, pokretnie , powoli, ale skutecznie, PRZEKRECAJA traydycyjne nauczanie katolickie i ucza ludzi odwrotnie tego czego KRK nauczal.
  Jak ktos tego jeszcze nie widzi to znaczy, ze idzie na potepienie wieczne szeroka brama, z tlumem, bo droga do zbawienia jest waska, i niewielu nie przejdzie.

  1. Jezus nie zabił zadnego czł;owieka, a jego nasladujem. Mial okazje zabic prosuke a nie zabil jej, I Franciszek wraca do nauk Jezusa. Przez wiele wiekow bla shizofrenia doknalna. Nie mozna z jdednej sron glosic „nie zabijaj” a z drugiej sron zabijac. W przkazaniu nie ma wjakow. Ja rozumiem, ze chcialob sie zlalezc w chrzescijanswie wszelkie odpowiedzi na rapiace puania. No o najbardziej koszerna mowi: Jezus nie zabija, zaden chrzesicjanin ne zabija. Nauka jezusa bla nie-wojskowa i pacfisczna. Sorki lierki nie dochodzą. Jesli jakikolwiek swie pu Augusn, omasz bli za kara smierci w m pukach glosili herezje bo Jezus nie zabijal. Wznbawc Jezusa nie zabijaja. Zaczna sie powoli powwro do odklamanego chrzesijanswa. Zlocznce rzeba oddzielic ale go nie zabijac.

 5. z wypowiedzi wielkiego, zajadalego WROGA Kosciola katolickiego ,zwanego oficjalnie Franciszkiem..ktorego wiekszosc wyznawco sekty watykan- 2 uwaza za swojego, o zgrozo, papieza.

  „..Nie wolno stosowac kary smierci jako formą sprawiedliwości. . .
  Nie wolno próbować nawracać innych na wiarę katolicką. . .bo to jest okropny grzech przeciw ekumenizmowi…. .
  .Pary homoseksualne – a kimze to ja jestem,aby ich osadzac ? . . .
  Cudzołożnicy? Musimy im towarzyszyc, rozpatrywac kazdy przypadek z osobna . . .
  Pary mieszkajace bez slubu ? – no coz, oni mają łaskę małżeństwa, wiecie! ..”.

  to tylko nieliczne z heretycko-bluznierczo-apostackich wypowiedzi owego zajadego wroga wiary i religii katolickiej. Jest ich o wilele, wiele wiecej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *