Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Kościół w Niemczech 2016

Kościół w Niemczech 2016

Co jeśli postanowiłeś sfabrykować neokościół i wszyscy go opuścili by stać się tradycyjnymi katolikami?

a
Pusty kościół w Niemczech

Niemcy są dobrym przykładem zgonu noeokościoła Novus Ordo. I tradycyjni katolicy nie bę-dą musieli czekać wiele lat na ten dobrze zasłużony zgon. W końcu, zgon neokościoła, który w 1964 zastąpił Kościół Katolicki jako Kościół „instytucjonalny”, staje się niezaprzeczalnym faktem po 50 latach grozy i relokacji wiary katolickiej do tradycyjnych kościołów, kaplic i ora-toriów na swiecie, niezależnych od antykatolickiego neokoscioła.

Niemcy są najliczniejszym pod względem populacji krajem w Europie z ponad 81.000.000 mieszkańców. Francja jest na dalekim drugim miejscu z ponad 78.000.000. Ale liczby opublikowane 15 lipca 2016 przez konferencję niemieckich neobiskupów, pokazują ponury obraz trwającego upadku neokoscioła w Niemczech. Zaledwie 1 na 4 Niemców uważa się ze neokatolika. Niemcy tłumnie odchodzą od neokościoła. Liczby długoterminowe pokazują ostry trend spadkowy.

Chrzty spadły o ponad 1 / 3. Śluby spadły prawie o połowę. Uczestnictwo w nieważnej neo-mszy spadło do 1 na 10. Rocznie 200.000 Niemców formalnie odchodzi od neokościoła. Dużo więcej odchodzi i nie zawracają sobie głowy formalnościami. Ledwie połowa neokościołów uczestniczy w nieważnym Niesakramencie „Pojednania”, który zastąpił ważny Sakrament Pokuty w 1973. [Niektóre info pochodzą od Katolickiej Agencji Informacyjnej.]

Wierni katolicy, Niemcy są przykładem tego co dzieje się w całej Europie. Neokościół tonie wszędzie. Ale nie płaczcie. To może być właśnie ten mechanizm, który Bóg Wszechmogący wykorzystuje by wymieść antykatolicki neokościół z powierzchni Jego ziemi, żeby nasionko gorczycy  prawdziwego tradycyjnego katolicyzmu, który podtrzymywały na świecie w ciągu tych 50 lat niezależne tradycyjne katolickie kościoły, kaplice i oratoria, przez tradycyjnych katolickich księży i biskupów, rozkwitło jeszcze raz. Jak największy pożar lasu który niszczy śmieci, robiąc to dostarcza żyznej gleby, z której życie wyrośnie jeszcze raz lepiej niż wcześniej. Jak mówi Pismo Święte: „Magna est veritas, et praevalet” [Prawda jest wielka, i zwycięża] (1 Ezdreasz 4:41/V).

Ojcowie Tradtio

Źródło: http://traditio.com/comment/com1607.htm

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *