Strona główna > Polska > Korwin-Mikke : PiS jest amerykańską agenturą

Korwin-Mikke : PiS jest amerykańską agenturą

Janusz Korwin-Mikke pisząc o rocznicy ludobójczej akcji przeprowadzonej przez OUN-UPA skrytykował Prawo i Sprawiedliwość, za uległość wobec Ukrainy na płaszczyźnie polityki historycznej.

„11 lipca przypada 76. rocznica tzw. Rzezi Wołyńskiej, kulminacyjnej akcji ukraińskich nacjonalistów, którzy tego dnia dokonali skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości” – przypomniał na Facebooku konserwatywno-liberalny polityk. Podkreślił, ze działania te były częścią ludobójczej kampanii w ramach której 100 tys. Polaków zostało zabitych przez „oddziały UPA i miejscową ludność ukraińską”, a 500 tys. Polaków zostało wypędzonych. Na samym Wołyniu zginęło 50-60 tys. Polaków.

Po przypomnieniu tych historycznych faktów, Korwin-Mikke przeszedł do oceny polityki Prawa i Sprawiedliwości wobec Ukrainy. Ocenił, że sposób jej prowadzenia jest wyznaczony przez stosunek polskiej partii rządzącej do USA. „Powiedzmy jasno: PiS jest amerykańską agenturą. Ameryka popiera w tej chwili Ukrainę, więc nie wolno atakować Ukrainy w żaden sposób” – napisał polityk, dodając – „Historia jednak nie daje się zagłuszyć. W dzisiejszych czasach, w czasach powszechnego dostępu do Internetu, ludzie pamiętają o Rzezi Wołyńskiej. I chcą, żeby tego nie zamazywać w imię celów politycznych”. Polityk pozaparlamentarnej opozycji stwierdził, że „Są to tragedie, które mam nadzieję, nie będą się już powtarzały, ale nie można o nich zapominać. To że PiS stara się zapomnieć, chyba i o jednej i o drugiej rocznicy, bardzo niedobrze świadczy o PiS-ie. To jest partia, która kłamała jeszcze przed wyborami. Powoływała się na Rzeź Wołyńską, wykorzystywała ją w propagandzie wyborczej, a teraz podwinęła ogonek pod siebie i na polecenie Waszyngtonu, siedzi cicho”.

Korwin-Mikke skrytykował w tym kontekście także UE – „Jest rzeczą zdumiewającą, że akurat UE, która też w ramach walki z Rosją, popiera Ukrainę, jakoś też nie chce słyszeć o żadnej rzezi na Wołyniu. I w gruncie rzeczy popiera nacjonalizm banderowców”.

On sam wyraził sprzeciw wobec proukraińskiego kierunku polskiej polityki zagranicznej – „Nie mam najmniejszej ochoty brać udziału w popieraniu Ukraińców, już parę razy to robiliśmy i parę razy skończyło się to fatalnie. Przynajmniej na zachodniej Ukrainie niezbyt nas lubią, w kręgach zbliżonych do narodowców”. Jak napisał – „Bardzo się cieszę, że Ukraina ma kłopoty z Rosją i że 4/5 wojsk ukraińskich musi być na granicy wschodniej, a nie na granicy z Polską. Bo to Ukraina rości sobie pretensje do Zasania, Chełmszczyzny, do Łemkowyny, do Bieszczad, które uważa za ziemie ukraińskie”.

facebook.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/korwin-mikke-pis-jest-amerykanska-agentura/

11.07.2019

One thought on “Korwin-Mikke : PiS jest amerykańską agenturą

 1. .
  Putinowski Sputnik donosi, że według sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” KORWIN-MIKKE JEST JUŻ NA TRZECIM MIEJSCU W RANKINGU LIDERÓW OPOZYCJI:
  .
  1. Schetyna – wskazany przez 28 % ankietowanych,
  .
  2. Tusk – wskazany przez 8,6 % ankietowanych,
  .
  3. Korwin-Mikke – wskazany przez 3,1 % ankietowanych.
  .
  Zob.: sptnkne.ws/mZgE (02.07.2019).
  .

  No cóż, jacy liderzy, taka i „opozycja”.
  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.