Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Konsultant Watykanu chce zmian ws. nauczania o homoseksualizmie – „samoistnie się zdezaktualizowało”

Konsultant Watykanu chce zmian ws. nauczania o homoseksualizmie – „samoistnie się zdezaktualizowało”

Redaktor naczelny magazynu „Jesuit-run America”, — jezuita o. James Martin   uważa,   że — poglądy  Kościoła na temat homoseksualizmu są przestarzałe, a jego nauczanie jest dla gejów krzywdzące.

a

Martin stwierdził, że Katechizm Kościoła Katolickiego „samoistnie się zdezaktualizował”, — a jego kwestie dotyczące homoseksualizmu są dla wiernych „niepotrzebnie bolesne”.

—  „Biorąc   pod   uwagę   to,   co   teraz  wiemy o homoseksualizmie, mogę powiedzieć, że niektóre zdania używane w Katechizmie w tym temacie muszą być uaktualnione”.

Jezuita należy do zwolenników LGBT w Kościele, z czym często obnosi się w mediach społecznościowych i w innych.

Martin uważa, że niektórzy święci w niebie mogą być gejami.

Jakiś   czas   temu   otrzymał nagrodę z rąk działaczy potępionej przez Watykan  [kiedy to było? nie za franciszka — emjot]  grupy LGBT za wysiłki zmierzające do   —  „rozszerzenia dialogu na temat LGBT” w Kościele.

Nauczanie Kościoła [posoborowego  — emjot] w kwestii homoseksualizmu jest jasne.

Katechizm:   —  „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”.

„Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”.

W Nowym Testamencie, św. Paweł naucza, że — homoseksualizm jest przeciwny naturze, haniebny i przewrotny (Rzym. 1, 27) i że ci, — którzy praktykują tę zbrodnię nie wejdą do królestwa Bożego (1 Kor. 6, 10). — emjot

______________

UWAGA! Patrz także :

Prawda o fałszywym judeochrześcijańskim pseudo-kościele. Czytaj zanim będzie za późno!!!

http://www.chiesaviva.com/don%20luigi%20villa.html

Zbójecki Kościół cz.1

Zbójecki Kościół cz.2

Zbójecki Kościoł cz.3

 

15 czerwca 2017

Za; https://parezja.pl/konsultant-watykanu-chce-zmian-ws-postrzegania-homoseksualizmu-katechizmie/

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/06/16/konsultant-watykanu-chce-zmian-ws-nauczania-o-homoseksualizmie-samoistnie-sie-zdezaktualizowal/#more-45792

Data publikacji: 16.06.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *