Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Konstytucja to idea judeomasońska zastąpienia prawa Boga prawem Szatana

63 thoughts on “Konstytucja to idea judeomasońska zastąpienia prawa Boga prawem Szatana

 1. Cytat:

  „Pomysł Konstytucji jest pomysłem masońskim” – Lech Jęczmyk: Magazyn Polskie Sprawy #45

  Komentarz „fiesta”

  W takim razie Jezus Chrystus byl pierwszym masonem, poniewaz oddzielil sprawy ziemskie od spraw boskich – vide przyklad z moneta cezara (Ew.Mateusza 22:21) oraz nauczal o wolnosci, rownosci i braterstwie.

  Zastanawiam sie, ile czasu zajelo L.Jęczmykowi, zeby sformulowac swoj „filozoficzny” wniosek ?

  fiesta

 2. Obejrzalem kilkanascie pierwszych minut wypowiedzi L.Jeczmyka i nie zgadzam sie w kilkunastu punktach, poniewaz:
  1. L.Jeczmyk nie wyjasnia, ze chrzescijanskie nauczanie Jezusa Chrystusa (Boga) odbywalo sie w duchu: WOLNOSCI, ROWNOSCI i BRATERSTWA.
  2. Jezus Chrustus oddzielil sprawy ziemskie od spraw boskich – vide przyklad z moneta cezara (Ew.Mateusza 22:21).
  3. Konstytucja Stanow Zjednoczonych i konstytucja 3-go maja , byly pisane mniej wiecej w podobnym duchu sprawiedliwosci co nauczanie Jezusa Chrystusa.
  4. Konstytucja Stanow Zjednoczonych opierala sie na dziele polskiego ksiedza Andrzeja Frycza-Modrzewskiego pt. „O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ” (z 1551r) , ktore uchodzilo za najbardziej postepowe w Europie i z tego powodu zostalo zakazane przez KK w Polsce i umieszczone na indeksie ksiag zakazanych oraz spalone.
  5. L.Jeczmyk nie porusza sprawy pro-niemieckosci papiezy Watykanu od 962r, kiedy Otton I zostal naznaczony przez papieza cesarzem „swietego cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego” (tak brzmiala pelna nazwa) i zarazem byl zwierzchnikiem papieza.
  6. L.Jeczmyk nie porusza sprawy korupcji w Watykanie i KK oraz bledow popelnianych przez papiezy Watykanu i przywodcow KK w Polsce, ktorzy dzialali na szkode Polski – vide m.inn. popieranie Krzyzactwa, osadzenie Sasow na tronie Polski, ciche poparcie ROZBIOROW POLSKI.
  7. L.Jeczmyk nie wyjasnia, ze miedzy KK a masoneria toczyla sie walka o wladze i wplywy w Europie oraz ze masoneria zostala zinfiltrowana przez ZYDOSTWO i w podobny sposob ZYDOSTWO zinfiltrowalo Watykan i KK i przejelo nad wszystkim kontrole.
  8. L.Jeczmyk nie wyjasnia, ze w sprawach nauki KK byl zacofany i palil na stosie ludzi madrych i uzdolnionych za swoja odwage gloszenia prawdy – nawet ksiadz M.Kopernik bal sie opublikowac swojego dziela pt. „O OBROTACH SFER NIEBIESKICH” , zeby nie byc spalonym na stosie.
  9. Wystapienie L.Jeczmyka jest nieciekawe i nudne.
  10. Okolo 27 minuty L.Jeczmyk mowi, ze odzyskanie NIEPODLEGLOSCI PRZEZ POLSKE to zasluga uczonych, malarzy etc i to jest po prostu ZENUJACE, powtarzam: Z-E-N-U-J-A-C-E !…. z powodu dziadowskiego poziomu L.Jeczmyka i dezinformacji podawanych przez L.Jeczmyka.

  1. Jeśli ktoś nie rozumie, że Kościół Katolicki jest, był i pozostanie Święty -to niczego nie rozumie.
   Kościół nie może być zacofany, bo Jego Głową jest sam Bóg w Osobie Jezusa Chrystusa.
   Katolik w swoim wyznaniu wiary mowi: „Wierzę w jeden Święty Kościół”.
   Rozumiem więc, że powyższy komentarz napisany jest przez niekatolika, czyli wroga samego Chrystusa, ktory powiedzial:”kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie”.
   Precz zatem stąd Szatanie!

   1. Rick ,

    KK to instytucja koscielna i biznes, ktory powstal dopiero w 325r na soborze w Nicei i zalozycielem KK jest cesarz Rzymu Konstantyn (osoba swiecka).
    Natomiast miano „swiety” dotyczy wylacznie KOSCIOLA CHRYSTUSOWEGO opartego na Duchu Prawdy – patrz wyjasnienie w slowach Jezusa Chrystusa w ewangelii Jana i Jezus Chrystus (Bog) nie mogl sie mylic.

    Do 325r istnialo ponad 300 gmin chrzescijanskich wokol basenu Morza Srodziemnego i kazda gmina chrzescijanska miala swojego lidera wybieranego sposrod wlasnych czlonkow, a za zwierzchika wszystkich gmin chrzescijanskich byl uwazany Jezus Chrystus (Bog) i nikt wiecej.
    Pierwsze gminy chrzescijanskie powstaly dopiero w latach 40-tych I wieku w:
    – Jerozolimie (Judea, zalozycielem byl apostol Jakub),
    – Antiochii (Syria, zalozycielem byl apostol Piotr)
    – i w Aleksandrii (Egipt, zalozycielem byl apostol Marek).
    Te 3 pierwsze koscioly chrzescijanskie sa najstarsze, a zarazem sa pierwowzorem chrzescijanstwa oraz sa niezalezne od Watykanu i przetrwaly do dnia dzisiejszego bez Watykanu.
    Czy to oznacza, ze te 3 koscioly chrzescijanskie sa niewazne i czlonkowie tych kosciolow nie zostana zbawieni ?
    Otoz nie, poniewaz Jezus Chrystus powiedzial (ew.Jana 14:6) , ze:
    „JA JESTEM DROGA, PRAWDA I ZYCIEM. NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA INACZEJ, JAK TYLKO PRZEZE MNIE” i to jest dowod, ze propaganda KK, ktora glosi, ze „poza KK nie ma zbawienia” nosi znamiona HEREZJI i oglupia koscielne owieczki i barany.
    Jezus Chrystus w swoich slowach daje do zrozumienia, ze czlowiek musi sam siebie zbawic i klasycznym tego przykladem jest nawrocenie sie jednego z lotrow ukrzyzowanych obok Jezusa, zwazywszy rowniez na fakt, ze KK w ogole jeszcze nie istnial, az dopiero w IV wieku (325r) i to dowodzi, ze propaganda KK glosi HEREZJE i tymi herezjami jestes sam przesiakniety.
    A druga sprawa, ze czlowiek moze byc zbawiony rowniez poprzez chrzest (niemowle/dziecko) lub osobiste wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa (Boga), ktory powiedzial rowniez w ew.Jana (10:30) , ze:
    „KTO WE MNIE WIERZY, MA ZYCIE WIECZNE”.

    Kolejna herezja gloszona przez propagande KK jest EKUMENIZM, ktory zrownuje wszystkie religie i wierzenia, a zarazem poprzez zrownanie wyznan dochodzi do DETRONIZACJI Jezusa Chrystusa jako jedynego Boga, poniewaz „bogowie” innych wierzen/wyznan zostali wymysleni przez zwolennikow innych wierzen/wyznan upodobnionych do religii i nikogo nie obchodzi kim byl Jezus Chrystus, ktory np. w islamie jest uwazany jedynie za „proroka” na rowni z Mahometem, podczas gdy wyznawcy judeo-talmudyzmu uwazaja Jezusa za osobnika pomylonego i niespelna rozumu, ktory przebywa w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie (Gittin 57a), co jest jawnym pluciem na postac Jezusa i o tym milczy zarowno Watykan, jak i liderzy KK w Polsce.

    Ty Rick chcesz mnie pouczac n/t wiary chrzescijanskiej, a sam glosisz herezje zaslyszane w KK, ktory po 1965r, czyli od czasu zakonczenia Soboru Watykanskiego II , stal sie JUDEO-MASONO-MODERNISTYCZNA SEKTA RELIGIJNA i SIEDZIBA ANTYCHRYSTA, bo jego przywodcy:
    JP2 (polski zyd Wojtyla-Katz), B16 (niemiecki zyd Ratzinger) oraz F1 (Judasz Bergoglio) opowiedzieli sie za wprowadzeniem NWO (New World Order – Nowego Porzadku Swiata), ktory nalezy rozumiec jako JWO (Jew World Order – Zydowski Porzadek Swiata).
    Zas MENORA w Watykanie i menory w kosciolach w Polsce sa wystarczajacym dowodem na to, ze czczone sa poganskie zwyczaje obcych i wrogich kultur dla tradycji chrzescijanskiej i polskiej.

    Szatana to masz w Watykanie , w kosciolach w Polsce i jako watykanski oszolom, rowniez we wlasnej glowie.

    1. p.s.

     Korekta

     Slowa Jezusa:
     „Kto we mnie wierzy ma zycie wieczne” znajduja sie w ew.Jana 6:47 (poprzednio bylo 10:30)

   2. Rick, KRK święty? Czemu i jak ? To z powodu dużej liczby tych „świętych” obrazków i figurek? – kpie sobie ale taka jest prawda, większego bałwochwalstwa jak w KRK nie ma w żadnej innej religii. Zacytuje tu pewien komentarz „…gdybym był przybyszem z dalekiego kraju to bym pomyślał że bogiem/bogami Polaków jest matka „boska” i Jan Paweł 2″.
    Jezus nie jest Bogiem, tylko synem Boga. Zresztą sam nauczył nas modlitwy Ojcze nasz…, to że ktoś nie jest katolikiem nie oznacza że jest wrogiem Boga i Jezusa.
    KRK już dawno przestał być tym czym miał być- straszenie piekłem, czyśćcem, propagowane fałszywych nauk Pawła, manipulowanie przykazaniami, niebiblijne kulty i obrzędy itd, itd…

    1. Dokładnie jest tak jak mówisz ale weź to spróbuj wytłumaczyć komuś kto przez większość własnego życia był indoktrynowany fałszywymi naukami KRK ja ci mówię że jest to syzyfowa praca.

 3. Ciekawe, jak długo jeszcze Polacy będą modlić się do Żyda?
  Modlą się już do Żyda przez ponad 1000 lat (z czego tylko ze 700 lat dobrowolnie, bo na początku Bóg-Żyd gościł tylko w metropoliach, tak jak i teraz wszystko to co jest zepsute, a na prowincji mieli go gdzieś).
  Im dłużej się do Żyda modlą tym gorzej w tej Polsce, a oni nic tylko dalej się do Żyda modlą…
  A jak się już który nie chce do Żyda modlić, to przynajmniej do Żydówki próbuje.

  Teraz na koniec chcą Polskę oddać Żydowi za 500 złotych miesięcznej renty przez kilkanaście lat.
  Z modlenia się do Żyda silnej Polski nie będzie.
  Wręcz przeciwnie – nie będzie jej wcale.

  1. Do TD.TO żydzi nazwali Jezusa źydem żeby się uwiarygodnić i prawie im się to udało.na siłę chcieli być narodem wybranym i są narodem wybranym do łupienia innych narodów.Żeczywistym Narodem Wybranym są Biali Ludzie w szczególności Słowianie.Pan Jezus Nigdy Niebył żydem i Nigdy Niebędzie.

  1. @fiesta i hodowca
   Oprócz Ojca była również matka, Maria.
   Czyli Żydówka.
   A syn Żydówki, do tego obrzezany, to Żyd.

   Łk, 2, 41-50

   41 Rodzice Jego chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. 42 Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. 43 Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. 44 Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. 45 Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go.
   46 Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. 47 Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. 48 Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie». 49 Lecz On im odpowiedział: «Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?» 50 Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

   Ten tekst ewidentnie wskazuje, że rodzice Jezusa, Maria i Józef byli wyznania mojżeszowego (Żydami).
   Nawet jeżeli przyjmiemy, że ojcem był Bóg nie Józef, to pozostaje Maria, praktykująca Żydówka, no i ceremonia obrzezania którą Jezus przeszedł.

   Ja wiem, że ludzie będą kombinować i zapierać się rękami i nogami, że do Żyda się nie modlą.
   Nic z tego.
   Żyd to Żyd.
   Podkreślam raz jeszcze:
   Z modłów do Żyda mamy tylko nieszczęścia. Im dłużej się Polacy do Żyda modlą, tym więcej nieszczęść. Ale nie, Polacy są uparci i dalej się będą do Żyda modlić.
   Aż Polska upadnie a oni sami wyginą.
   Czas przestać modlić się do Żyda i powrócić do polskich Bogów.

   Poniżej macie trochę nauk Jezusa:

   „Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem” (Łk 14,26).

   Żyd założył sektę (taką receptę ma w swoim repertuarze prawie każdy współczesny guru) i zrobił Polaków (i wielu innych) w konia… a oni nic tylko modlą się do niego.

   A Bóg Ojciec (JHWH) jeszcze gorszy, każe wyrżnąć ich w pień z wyjątkiem dziewic, które odda Żydom na prostytutki.
   Żadne modły tu nie pomogą. Czas prosić o pomoc innych bogów, bo ten Was zniszczy.

   Ale nie. Polacy dalej będą słuchać Żyda.
   A Żyd uczy:

   Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (Mt 5,38-42)

   Czyli jak nam Żydzi odbiorą jedną połowę państwa to pewnie oddamy im i drugą.
   I nie będzie Polski. Bo Polacy robią co Żyd każe i modlą się do niego.
   Polacy muszą powrócić do swoich bogów, póki jeszcze czas.

   1. Wiesz co TD?czasami myślę że Jesteś z Mosadu.żydzi nienawidzą Jezusa bo czekają na własnego rogatego mesjasza ,a dlaczego Ty nienawidzisz Jezusa?

    1. @Hodowca,
     Dlatego, że to w dużej mierze przez Jezusa i jego nauki Polska ginie a większość nieszczęść do Polski przynosili ci, którzy nieśli ze sobą *krzyż*.

     Żeby przetrwać Polacy zawsze musieli bić *tych z krzyżem* jak również to właśnie *ci z krzyżem* zawsze ich zdradzali.
     Nawet z takimi Turkami udało się na ponad 300 lat pokój zawrzeć i w trudnych czasach wspierali nas dyplomatycznie ale z krzyżową zarazą nigdy.

     I nie znienawidzę swoich rodziców, rodzeństwa, żony i dzieci, i siebie samego żeby zostać uczniem jakiegoś Żyda.

    2. Polska nie ginie przez nauki Jezusa, prędzej przez nauki Pawła których w katolicyzmie jest dużo a rzekomo pochodzą od Jezusa. Ci z krzyżami „Krzyżacy”, pełna nazwa ich zakonu brzmi : Zakon Szpitala Najjaśniejszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Pytanie czy tej prawdziwej Marii czy bytu który się za nią podaje i żąda modłów uwielbienia i tytułowania królową nieba ? Jezuici to też są „nieźli”, celowo przyjęli taką nazwę aby zniesławiać Jezusa.
     Polska ginie głównie przez bałwochwalstwo i odwracanie się od Boga. Bo niby czemu Bóg ma pomagać skoro jego lud nie modli się do niego? W 1656 król Jan Kazimierz oddał Polskę pod „opiekę” tzw. królowej niebios. Jak sprawowała się ta opieka dobrze wiemy, trzy rozbiory, dwie wojny światowe, Polska non stop sterowana z zagranicy jak nie z Moskwy to z Waszyngtonu (TelAvivu), prawie każdym prezydentem jest żyd. Mimo to katolicy nadal mantrują na różańcach i klęczą przej pozłacanym obrazem.

   2. TD ,

    Kombinujesz na wszystkie sposoby, zeby dowiesc, ze Jezus ma zydowski rodowod, ale i tak to tobie nie pomoze, poniewaz Jezus powiedzial o sobie:

    „Ja i Ojciec jedno jestesmy” – Jan 10:30

    W rozdziale 14 ewangelii Jana jest rowniez zapis slow Jezusa:
    9 – …. kto Mnie zobaczyl, zobaczyl takze i Ojca….
    11 – Wierzcie mi, ze Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie….

    W rozdziale 8 ewangelii Jana, Jezus wyjasnia skad jest:
    23 – …. wy jestescie z niskosci, a Ja jestem z wysoka. Wy jestescie z tego swiata, Ja nie jestem z tego swiata.

    Wniosek:
    Skoro Jezus nie jest z tego swiata to jak moze miec zydowski rodowod ?

    W tym miejscu twoja teoria TD o zydowskim pochodzeniu Jezusa rozpadla sie na kawalki.

    Kolejne slowa Jezusa w/g ew.Jana 6:63

    „DUCH DAJE ZYCIE, CIALO NA NIC SIE NIE PRZYDA…”

    Te slowa Jezusa rozkladaja cie TD na lopatki, nawet w redlinie w przypadku, gdybys byl garbaty, poniewaz z nich wynika, ze reguly ustalil Jezus (Bog) , a nie czlowiek (istota niedoskonala).

    Dlatego niech ciebie nie zdziwia slowa Jezusa, ktory powiedzial w ew.Jana 19:26 do ucznia stojacego obok Marii:

    „Niewiasto, oto syn twoj” , a do ucznia powiedzial: „Oto matka twoja”.

    Poza tym Jezus wzywal Ojca, kiedy umieral na krzyzu slowami w/g ew.Lukasza 23:46

    „Ojcze, w Twoje rece powierzam Ducha mego”.

    Jezus podkreslil tym samym, ze nie jest z tego swiata i jednoczesnie wypelnil swoja misje.

    Skladam szacunek Esenczykom, ktorzy w zwojach (DSS scrolls) znalezionych w 1946r w okolicach Morza Martwego, a pochodzacych sprzed okolo 2 tysiecy lat napisali jako swiadkowie obecnosci Jezusa na ziemi, ze:

    „JEZUS BYL DUCHEM W LUDZKIM CIELE”.

    Esenczycy rowniez napisali, ze praktyki religijne wyznawcow „jahwe” byly pelne rozpusty i zepsucia moralnego, czyli jednym slowem tzw. „judaizm” to BULLSHIT i to moglo byc przyczyna, ze Esenczycy ukryli spisane przez siebie zwoje przed zniszczeniem faktow jakie mialy miejsce 2 tysiace lat temu, co potwierdza rowniez reakcja samych zydow na wiesc, ze dwaj archeologowie i historycy J.Strugnell i J.Costello ujawnili czesciowo zapisy na zwojach, ktore kompromituja judaizm i jego wyznawcow.

    Ludzie, ktorzy modla sie do Jezusa, modla sie do Boga, bo Jezus i Bog to jedno i to samo.
    Zas twoja sugestia TD, ze ludzie modla sie do „zyda” jest zmanipulowana i ma podtekst propagandowy.
    Mnie zastanawia, czy ty TD sam ulozyles teorie o zydowskim pochodzeniu Jezusa, czy tez odkryles tego typu „rewelacje” na stronie niemieckiego zyda A.Schuberta vel „Szuberta” ksywa „Opolczyk”, ktory nie dosc, ze sam ma zlasowany mozg i podaje zmanipulowane informacje, ktore dopasowuje do swojej ideologii, zeby pokazac, ze to on ma racje, to rowniez probuje oglupic innych, ktorzy nie dysponuja odpowiednim zasobem wiedzy, zeby zdemaskowac przekrety A.Schuberta, na dodatek ateiste, lewaka i bolszewika.

    1. Teorie kolegi TD proponuje puszczać mimochodem ponieważ uważam ze nic nie da polemika z jegomościem i nadal będzie pisał ciagle to samo i z czasem każdy i tak pędzie jego posty omijał ?….Muszę jednak przyznać ze dzięki niemu natrafiłem na kolejny dowód na to ze Słowianie są narodem wybranym ….. Mianowicie jak to pisał Jan Długosz w XIV wieku słowiański Bóg Jesza był rzymskim Jowiszem a co za tym idzie Słowianie mogli żyć wcześniej na ziemiach w których nauczał Jezus i z których zostali rozsiani po świecie…. Druga sprawa to ze Jezus nigdy nie zażywał siebie Bogiem i podkreślał aby modlić sie tylko i wyłącznie do Boga …. KK wywyższyły Jezusa do rangi Boga …. jest jeden Bóg a Judaizm i Chrześcijaństwo to monoteizm czyli wiara w jednego Boga

    2. @fiesta,
     Jezus nie jest „nie z tego świata” i nie ważne co powiedział to i tak jest z *pipy Marii* i nikt temu nie zaprzecza.
     I jako taki jest Żydem.

     PS. nie czytam stron jakiegoś „Schuberta”.

    3. @Ten co wie
     Idąc Twoim tokiem rozumowania Viracocha, inkaski bóg wszystkiego był chrześcijańskim Bogiem Ojcem a z tego wynika, że Jezus i apostołowie przybyli z Ameryki Południowej.

     Co do Judaizmu to też niestety się mylisz.
     Oryginalnym, najpotężnieszym bogiem jest „praprzyczyna”, która spłodziła 2 bóstwa, Boga Ojca i Matkę Szechinę… ale niestety owa praprzyczyna *schrzaniła robotę* i Bóg Ojciec z Matką Szechiną, którzy mieli być jednością rozpadli się na 2 części, męską i żeńską.
     Główny Bóg (Praprzyczyna) nie jest w stanie tego błędu naprawić i potrzebuje pomocy, której może udzielić mu tylko… widzę że się już domyślasz… Żyd.
     Tak to Żyd, w tym wypadku Mesjasz, ma podnieść Matkę Szechinę i połączyć ją z Bogiem Ojcem czyli naprawić to co Bóg spieprzył i sam naprawić nie umie!
     Tak czy owak mamy również trzy bóstwa a w przyszłości dzięki pomocy Mesjasza będą 2.
     Żydzi zwą to Trójcą Bożą i nie jest to czysty monoteizm.

    4. Powiem Ci jakie jest moje rozumowanie…. spróbuje przedstawić mój tok rozumowania najjaśniej jak sie da….. wiec zacznijmy od tego ze jest jeden Bóg stworzyciel nieba i ziemi ….. teraz Ty próbujesz przyrównać do tego co cały czas mowię jakieś prastare bóstwa zeby pokazać ze istniały one wcześniej i to im ludzie powinni oddawać cześć bo wcześniej to robili i byli szczęśliwi bogaci bla bla bla ….. zapominasz natomiast ze idąc ciagle moim tokiem myślenia to mój Bóg stworzył ten świat i wszystko w około a te bóstwa którymi tak sie zachwycasz to tylko upadłe anioły które uległy pokusie pięknych kobiet ziemskich za co zostali wypędzeni z nieba i teraz błąkają sie po świecie jako duchy nienawidzący ludzi za to ze ulegli ich pokusie ….. maja one swojego szefa przewodnika zwanego diabłem szatanem itd…. i tak od tysięcy lat zwodzą ludzi na manowce objawiając sie im jako Bogowie…. pamiętać trzeba ze emony te są wciąż aniołami i posiadają wielka moc stad tez faraonowie Egipscy czy Bogowie mitologii greckiej…. wszystkie te prastare bóstwa maja bardzo podobne formy co świadczy o tym że te same demony są ze to odpowiedzialne a mowa o tym co sam powiedziałeś zawsze jest Bóstwo męskie oraz żeńskie tak samo jak w religii katolickiej która nie ma nic wspólnego z Bogiem tylko jest kontynuacja staropoganskich kultów …. jest Bóg stwórca wszystkiego…. jest Bóstwo żeńskie czyli Maria wenus izyda asztarte twoja Marzanna ale tez hinduska sziwa czy nordycka frigg …. jest także Bóstwo męskie które w przypadku KK przejął wywyższony do rangi Boga Jezus byli również ozyrys baal zeus jowisz i wielu innych

     Tak wiec nie ważne jak bardzo próbowałbyś pokazać swoją wiedze na temat prastarych Bóstw i udowodnić ze modlimy sie do nieodpowiedniego to i tak dla mnie i mojego toku myślenia nadal mówisz o tym samym tych demonach/upadłych aniołach ….. na zakończenie powiem tylko ze nie modlę sie do Żyda ….. moze Jezus był Żydem …. chociaż dla mnie był Izraelitą czyli członkiem rodu Izreala …. jednak ja modlę sie do Boga do którego modlił sie również Jezus ( nie mógł modlić sie sam do siebie ) Boga jedynego żywego stworzyciela nieba i ziemi ….. trochę mnie bawi zakres twojej niewiedzy gdy widze jak piszesz o ludziach modlących sie do Żyda ?…. na zakończenie polecam zacząć poszukiwania w zakresie prawdziwości Biblii i wszystkiego co zostało w niej napisane ( łącznie z fragmentami które często wrzucasz wyrwane z kontekstu ) wtedy świat nabiera sensu i zrozumienia …. pozdrawiam

    5. TD,

     Ciagle powtarzasz propagande koscielna, jakbys byl nakrecony i wmawiasz innym, ze Jezus byl „zydem” odrzucajac nawet slowa samego Jezusa, ktory nigdy nie powiedzial o sobie, ze jest „zydem”, a byl przeciez doroslym czlowiekiem i mowil, ze nie jest z tego swiata.
     Ponadto biorac pod uwage przyjscie Jezusa na swiat ziemski w ciele czlowieka to kobieta, ktora go urodzila nie byla zydowka, poniewaz:
     1. Nie istniala taka narodowosc jak „zydzi” i wyraz „zyd”.
     Dopiero w 1795r wyraz Judaeus (Judejczyk) zostal zastapiony wyrazem „zyd” w przekladzie biblii protestanckiej i to jest dowod na falszowanie historii.
     2. Do narodzenia doszlo w Galilei (na polnoc od Samarii, ktora byla pomiedzy Judea i Galilea) i te dzielnice wchodzily w sklad panstwa pod nazwa Palestyna.
     3. Rodowod Marii, ktora urodzila Jezusa zostal spreparowany przez autorow biblii na potrzeby propagandowe i to sa opinie badaczy biblijnych, ktorzy sa zawodowymi historykami.
     4. W/g zrodel judeo-talmudycznych, Maria byla dzieckiem prostytucji uprawianej na dworze krola Heroda w Jerozolimie, a nastepnie zostala oddana na wychowanie starszej i bezdzietnej parze poza palac krolewski.
     W zwiazku z powyzszym nie mozna jednoznacznie powiedziec, ze Maria byla „zydowka”.

     Kolejna koscielna falszywka propagandowa to przypisywanie Jezusowi pochodzenia od „krola” Dawida.
     Jak ustalili historycy i archeolodzy zajmujacy sie historia starozytnosci, w tym m.inn. z Izraela, nie bylo czegos takiego jak „krolestwa” Dawida i Solomona i jest to FIKCJA (wymysl).

     W/g zrodel judeo-talmudycznych, pochodzenie bylo dziedziczone w linii meskiej, czyli po ojcu.
     Natomiast to uleglo zmianie w chwili gdy Abraham splodzil dziecko sluzacej (Arabce) i dziecko otrzymalo na imie Ezaw, a jednoczesnie bylo dzieckiem pierworodnym Abrahama, wiec automatycznie dziedziczylo wszystko po ojcu.
     W/g tych samych zrodel judeo-talmudycznych, zona Abrahama byla Sara, ktora byla jego siostra i nie mogli miec ze soba dzieci, tym bardziej ze Sara byla stara kobieta.
     Az tu nagle wydarzyl sie „cud” i Sara urodzila Dawida.
     Wiec, zeby dziedzicem po Abrahamie nie byl Ezaw jako jego syn pierworodny to judeo-talmudyczni propagandysci zmienili reguly gry i uznaja pochodzenie po matce.
     Dlatego miedzy judaistami, a islamistami jest konflikt, poniewaz maja wspolnego ojca Abrahama, ale sa po innych matkach i zwyczaj ten zostal rowniez przyjety i narzucony w propagandzie koscielnej, ktora tak chetnie przytaczasz, poniewaz watek o „zydowskim pochodzeniu Jezusa” pasuje do twojej ideologii.

     Po raz kolejny przypomne, ze:
     1. KK to judeo-chrzescijanska sekta religijna od chwili jej powstania w 325r na soborze w Nicei, ktora pierze mozgi koscielnym owieczkom i baranom judeo-talmudyczna ideologia oraz dobranymi ewangeliami kanonicznymi sposrod okolo 20 opisow z zycia Jezusa, co wskazuje, ze biblia (ST i NT) zostala napisana dla zydostwa oraz dla gojow, zeby uwierzyli w brednie ST.
     2. Koscielne owieczki i barany z powodu wlasnej naiwnosci i lenistwa przyjmuja bzdety propagandowe za fakty…. i to rowniez ciebie dotyczy TD, poniewaz bezmyslnie powtarzasz propagande koscielna.

    6. re: Ten co wie napisał(a) (Czerwiec 12, 2018 o 08:24)

     Ja zauwazylem, ze TD uparcie chce wmowic innym swoja teorie, ale jego teoria jest oparta na propagandzie koscielnej, ktora wielokrotnie obalilem w przeszlosci opierajac sie na faktach historycznych podanych przez historykow i archeologow.
     Jak napisalem w ostatniej odpowiedzi do TD, zyciorys Marii jest niewyjasniony i zostal sfabrykowany na potrzeby propagandowe.
     Skoro sam Jezus twierdzi, ze nie jest z tego swiata oraz ze zostal poslany przez Ojca, ktory jest w niebie i ze Duch daje zycie, a cialo na nic sie nie przyda to nawet gdyby Jezus byl zrodzony przez Polke to Jego misja na ziemi nie miala nic wspolnego z Polakami i sprawami ziemskimi.

     Jestem Polakiem z krwi i kosci i wierze w Boskosc Jezusa, i to mi nie przeszkadza wypelniac polskie obowiazki, ktore w/g mojej opinii sa wazniejsze niz interesy KK i Watykanu, ktore uwazam za obce agentury w Polsce.

     Jesli chodzi o mitologie Slowian to mam do tego szacunek, poniewaz jest to czesc polskiej kultury i obyczajow o wiele starsza niz wierzenia chrzescijanskie, ktore tez sa przeciez czescia polskiej kultury i obyczajow i kazdy Polak i Polka powinni miec do tego szacunek, niezaleznie od wlasnych pogladow.
     Co jest ciekawe w mitologii Slowian, ze figurka boga Swietowida o czterech twarzach zawsze budzila szacunek i bojazn u Slowian.
     A z kolei u koczownikow plemiennych, ich „bog” byl zawsze na potrzeby koczownikow plemiennych i nikogo wiecej, zwazywszy na fakt, ze koczowniki plemienne mieli kilkunastu „bogow” w zaleznosci od miejsca pobytu na obszarze pomiedzy Iranem, a Oceanem Atlantyckim, o czym z kolei milczy propaganda koscielna, ktora wielu „bogow” czczonych przez koczownikow plemiennych zastapila jednym wyrazem „Bog” i ten kit sprzedaja wszystkim naiwnym i glupim.
     Koczowniki plemienne wierzyli w takich „bogow”, jak:
     EL i jego zone ASHERE , BAAL, MOLOCH, SLONCE, JHW (jahwe) i imiona tych „bogow” zostaly zastapione przez jedno slowo „Bog” w ST, tak, ze przecietny zjadacz chleba i kartofli nie zdaje sobie sprawy, ze propaganda koscielna zafalszowala fakty o wielu „bogach” wyznawanych przez koczownikow plemiennych i twierdzenie, ze judeo-talmudyzm to monoteizm jest klamstwem, chyba, ze przyjmiemy jednego z ostatnic „bogow” koczownikow plemiennych, ktorym byl JHW (jahwe), ktorego zaakceptowali koczowniki plemienne, kiedy pojawili sie w Kananie, poniewaz JHW byl „bogiem” Kananejczykow szesc wiekow wczesniej zanim pojawili sie tam koczowniki plemienne i tego chwytu uzyla propaganda koscielna, zeby wmowic koscielnym owieczkom i baranom, ze JWH to „Bog” koczownikow plemiennych i chrzescijan.

     Jezus Chrystus nie powiedzial o sobie, ze jest Bogiem, ale wielokrotnie stwierdzil, ze On i Ojciec (w niebie) to jedno oraz Jezus Chrystus nie powiedzial, ze JHW jest Jego Ojcem, wiec stawianie znaku rownosci miedzy wyrazem JHW a Bog nie znajduje potwierdzenia, ktore moznaby uznac za fakt.
     Ale faktem jest, ze Jezus zostal zamordowany przez Sanhedryn, poniewaz Jego nauki kolidowaly z wierzeniami, wplywami i biznesem koczownikow plemiennych i sugerowanie, ze judeo-talmudyzm i chrzescijanstwo maja wspolne korzenie jest pozbawione logiki.

 4. TD.to nie jest przez nauki Jezusa tylko fałszywego apostoła saula.to on wypaczył nauki Jezusa.na tym fałszywym apostole w głównej mierze oparte jest chrześcijaństwo.Ludzie jak to Ludzie dali się nabrać i pawstało tyle zwalczających się wyznań.

  1. @Hodowca
   Nauki Saula/Pawła?
   No pewnie bo to inny cwany Żyd, który dołączył się do towarzycha.

   No ale posłuchaj Jezusa, który mówi że:

   Ewangelia wg św. Mateusza 10:34-36

   Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

   Zebrało się parudziesięciu Żydów do kupy i zrobili *hucpę* na 2 tysiące lat i doprowadzili do wymordowania setek milionów niewinnych ludzi i ogłupienia miliardów.
   A my nic, tylko się do nich modlimy.
   Jezus to nie żaden Bóg tylko Żyd-burzyciel a ludzie nawet nie wiedzą do czego się modlą bo większości nawet się nie chce tych bredni przeczytać.
   Polacy powinni powrócić do prawowitych Bogów tych ziem i porzucić żydowskiego uzurpatora bo zginą.
   Modlą się już do niego 1000 lat a po wsiach ze 700 i co?
   Nic, tylko nieszczęścia, jedno za drugim.
   A oni co wtedy robią? Jeszcze bardziej się modlą. I co się dzieje? Więcej nieszczęść.

   I nie poznają go po owocach, których pełno i wszystkie zatrute.

   A ta wiara, że my to też Izraelici to taki syndrom sztokholmski gdzie ofiara identyfikuje się z katem.

   1. TD.Szkopuł w tym że ludzie są zbajerowani przez watykan i modlą się nie do Boga tylko do „świętych figurek”św.zmarłych itd.którzy nie są w stanie nic uczynić z wiadomych powodów.zaraza watykańska usuneła przykazanie nt rzeźb,obrazów itp.efekty widać.to nie Bóg jest wrogiem,wróg jest w innym miejscu.

    1. Ja tam uważam, że z zatrutego drzewa (ST, NT, Listy Saula/Pawła) wyrosły zatrute owoce takie jak Państwo Kościelne czyli obecny Watykan.
     Jak mogłoby być inaczej?
     Ja już nawet nie chcę krytykować poszczególnych papieży, bo wskazałbym Ci kazirodców, homosi co zapedalili się na śmierć, pedofila-homosia który również kazał modlić się do swoich własnych pomników, czarnoksiężnika, cudzołożników, budowniczych sieci burdeli, osoby niewierzące, zbóji, profanatorów zwłok i innych.
     Chcesz odnośniki?
     Ten Franciszek – mason, którego tak opluwasz to przy wielu swoich poprzednikach potulny baranek, wzór cnót wszelakich.
     To jednak nie jest najważniejsze. Nasz Kościół jest zgniły bo same nauki na których powstał też są zgniłe.

     No bo co np. sądzisz o poniżej cytowanej nauce Jezusa?
     Ewangelia według św. Łukasza 12:47-48

     Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele się wymagać będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

     Tłumacząc na nasze: Jak sługa/niewolnik nie zrozumiał o co chodzi to i tak ma dostać manty. Tego uczy Pan Jezus.
     No przecież to oczywiste, że Pan Bóg by takich bredni nie wymyślił, natomiast Żyd – jak najbardziej.
     No chyba, że Pan Bóg jest źródłem *złego ducha* bo i takie bzdury można znaleźć, tym razem w ST:

     1 Księga Samuela 19:9-10

     Zły zaś duch, zesłany przez Pana, opanował Saula, kiedy przebywał on w domu, trzymając dzidę w ręku, a Dawid grał na cytrze. I Saul usiłował dzidą przybić Dawida do ściany. Uniknął on jednak [ciosu?-TD] Saula, a dzida utkwiła w ścianie. Tej też nocy Dawid ratował się ucieczką.

     Zauważ, że takich wersetów jest na prawdę dużo i mogę „wyciągać z rękawa” jeden po drugim i raczej się nie powtarzam.

     Uważam, że te tzw „święte teksty” razem z Koranem, Talmudem i innymi podobnymi to jakieś faryzejskie kalumnie wypisane dla okpienia dobrego Boga/bogów i jako takie można je po prostu odrzucić. Prorocy, w tym również Jezus i Mahomet to po prostu uzurpatorzy i/albo przywódcy sekt, które rozrosły się ponad miarę a jedyne owoce ich nauk to setki milionów trupów i ludzi ze zniszczonym życiem na przestrzeni tych 2 tysięcy lat.
     Główne zastosowanie ich nauk to legitymizycja zbrodniczych systemów politycznych.

     Mając to na uwadze, a będąc osobą wierzącą postanowiłem oddawać cześć dawnym słowiańskim bogom takim jak Jesza (byłby bogiem przewodnim, odpowiednikiem Boga Ojca), Bogini Marzannie, która dbała o pory roku a również prowadziła nas do zwycięstwa jak również Świętowitowi, Swarogowi i innym.
     Pod Grunwaldem to dalej oni prowadzili nas do walki (bo Jagiełło to tylko taki polityczny chrześcijanin, Bogurodzica to poprzekręcana nieco pieśń do Marzanny a i wojownicy po stronie polskiej to w większości chyba nie modlili się do krzyża…)
     Jeszcze w XVI wieku sporo Polaków modliło się do swoich prawowitych Bogów.
     Później gdy o nich prawie zapomnieli to Bogowie zapomnieli i o nich.
     Trzeba prosić kochających nas Bogów o przebaczenie, może nie jest jeszcze za późno.
     A w krzyżu śmierć.

    2. Td.nie cytowałeś mi słowa Jezusa tylko to co napisał Łukasz (kolejny pseudoapostoł).w biblii w NT jest tylko 3ech rzeczywistych apostołów świadków działań Jezusa:PIOTR,JAN i Mateusz.jest różnica co oni spisali i reszta.Jezus powiedział: nie samym chlebem żyje człowiek ale Słowem które pochodzi z ust Bożych.to ludzie wypaczają przekaz Syna Bożego.

    3. @Hodowca,
     Dobrze, z kolejnymi trzema Żydami też sobie poradzimy.

     Na pierwszy ogień Żyd-kanibal Jan:
     J. 6:53-56
     53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

     Biedny święty Wawrzyniec…

     Drugi Żyd, Mateusz nawracać chce tylko Żydów/Izraelitów (ale co to Polaków obchodzi):
     Mat. 10:5-7
     5 Tych dwunastu posyłał i dał następujące wskazówki: – Nie chodźcie do pogan ani do miast Samarii.
     6 Idźcie jedynie do Izraelitów, którzy jak owce odeszli od Boga.
     7 Mówcie im: „Nadchodzi królestwo niebios”.

     …i udowadnia że Jezus kłamał:
     Mat. 10:23
     23 Gdy spotka was prześladowanie w jednym mieście, uciekajcie do drugiego! Zapewniam was: Nie zdążycie obejść wszystkich miast Izraela, a Syn Człowieczy powróci.
     (no bo pewnie zdążyli już obejść te miasta a Jezus nie powrócił.)

     …i potwierdza barbarzyństwa i nauki ze ST:
     Mat. 5:17-18
     17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

     No i ostatni Piotr – przyjdzie dzień pański jak złodziej i wszystko spłonie.
     2 Piotra 3:10
     A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.

     To niesamowite, że w takie „nauki” jakiejś sekty faryzeuszy Polacy jeszcze wierzą.
     Bo Żyd to Bóg i już.
     I będą się modlić do Żyda i kumpli i koniec. Aż zginą.

    4. Td.niechce mi się tu rozpisywać.w cztery oczy mógłbym ten temat przedyskutować ale wiadomo że jest to niemożliwe.mimo że plujesz jadem na Boga Ojca i Syna, zmusiłeś tym wielu do dokładniejszego studiowania biblii i opracowań okołobiblijnych.?

    5. Hodowco, szkoda polemiki z żydologiem ( parafrazując Tomasza i jego termin „putiniologów’ )

    6. re: TD (Czerwiec 11, 2018 o 22:01)

     Ja doskonale rozumiem, ze twoja ideologia nie pasuje do nauk Jezusa, ale przynajmniej nie klam i nie manipuluj informacjami, zeby przyznac sobie racje m.inn. poprzez porownanie Jezusa do Mahometa lub potraktowanie slow Jezusa podanych w NT jako bajek, ktorych jest z kolei pelno w ST lub Koranie, bo twoje dzialania przypominaja goebbelsowska propagande.
     To co wypisujesz jest pozbawione logiki, poniewaz masz tendencje do przekrecania wypowiedzi, dobierasz cytaty z ST i NT, ktore sam blednie interpretujesz i styl twojego komentarza ukazuje, ze kijem wode macisz po to, zeby napisac, ze nauka Jezusa jest zgnila, wiec zgnile jest wszystko co opiera sie na nauce Jezusa.
     Otoz nie jest tak jak podajesz, poniewaz to czlowiek jest przyczyna zgnilizny wlasnej i zgnilizny tego swiata, poniewaz lekcewazy nauke Jezusa, ktora jest w duchu pokoju i przyjazni miedzyludzkiej.
     Ty TD lamiesz rowniez zasade obiektywnego przedstawiania wydarzen i niczym K.Marks i W.Lenin chcesz nabrac ludzi na swoja teorie bez pokrycia.

 5. Czytając twoje wypowiedzi odniosłem wrażenie że wypowiada się osoba inteligenta,dociekliwa ,szukająca prawdy a to sobie bardzo cenie w ludziach z którymi prowadzę dyskusję tylko dlaczego tak usilnie stoisz przy swoim ? Musisz wiedzieć że przy Biblii zarówno przy starym jak i nowym testamencie majstrowało mnóstwo ludzi o nieczystych sumieniach którym szczególnie zależało abyśmy nie poznali prawdy . Sam KrK czyta jej wersety przez żydowskie okulary. Samo słowo Żyd powstało dopiero w szesnastym wieku i nie jest określeniem dla biblijnych Izraelitów tylko dla potomków jednego z plemion izraelskich Edomitów. Tego jest więcej.

  1. Jeżeli uznasz, że tekst jest tak zmanipulowany, że nie wiadomo co jest prawdą a co fałszem, to jest on po prostu bezwartościowy.
   Wtedy należy go odrzucić.

   Na potrzeby tej dyskusji zdefiniujmy „Żyda”

   1. Potomek Judy i/albo
   2. Hebrajczyk wyznania mojżeszowego i/albo
   3. Osoba praktykująca judaizm po paru pokoleniach takich praktyk (tu załapią się również konwertyci) i/albo
   4. Dziecko Żydówki.

   Nauki ST i NT odrzucam dlatego, że dla Polski i dużej liczby innych narodów są one po prostu *nieszczęściem*.
   Kolejnym nieszczęściem pochodzącym właśnie od Żydów.

   1. A jakie źródło prawdy jest dla ciebie wartościowe wiemy że stary i nowy testament nie.To jakie ?
    Według mnie Żyd to potomek dwóch plemion Edomu i Chazarii praktykujących Judaizm i potajemnie Talmudyzm co jest zgodne z faktami historycznymi. Musisz zweryfikować swoje przekonania jeszcze raz. Cytujesz te fragmenty które jak przyznałeś zostały zmanipulowane więc ty również zostałeś wprowadzony w błąd. O praktykach naszych przodków mało wiemy ale z tego co kiedyś o nich czytałem główne jakieś zręby informacji były one pogańskie czyli satanistyczne bo w dużej mierze to to samo.

    1. @Zenek,
     Cytuję fragmenty po to żeby wykazać bezsens całości, czyli żeby Polacy zrozumieli że to dzieła człowieka (a może i Szatana/złego ducha) ale nie Boga.
     Dlaczego niby „pogańskie” to „satanistyczne”?
     Bo ci od krzyża tak powiedzieli?
     A może właśnie „chrześcijańskie” to „satanistyczne”? Szatan w końcu (wg wierzeń) wielkim zwodzicielem jest. A może podesłał nam te wszystkie „nauki” z Jezusem i innymi prorokami na czele?

     Dlaczego jestem poganinem?
     Bo z postępem zaniku wiary naszych ojców-pogan Polska upada.
     Chrześcijaństwo to dla Polaków tylko postępująca ruina i upadek, przez ostatni 1000 lat.
     Chcę żeby Polska była silna i niepodległa – taka jak wtedy gdy byliśmy jeszcze w znacznym procencie poganami (czyli mniej więcej do XVI wieku bo chrystianizacja Polski szła bardzo opornie a przez długie wieki chrześcijanami były głównie elity).

     Dlaczego odrzuciłem chrześcijaństwo?
     Przyjrzyj się do czego doprowadziło w praktyce, popatrz na te zgniłe owoce w Watykanie i gdzie indziej.
     Pomyśl o setkach milionów trupów z okazji różnych „chrystianizacji” i sporów między chrześcijańskimi sektami i konfrontacjach z innymi „jedynie słusznymi” religiami.
     I za co wszystko? Za paru Żydów i ich herezje?

     NB. Zdefiniowałem Żyda, tak jak ja i wielu innych rozumie ten zwrot.
     Żyd „Jew” pierwotnie rozumiany był jako potomek Judy, stąd niemieckie „Jude”.
     Później znaczenie tego terminu trzeba było rozszerzyć między innymi o konwertytów o których piszesz. A na religii ksiądz też mówił, że Jezus to Żyd.
     I 90 na 100 Polaków na pytanie „jakiej narodowości był Jezus?” odpowie Ci, że Żydem.

     Jakiej prawdy szukam?
     Odrzuciłem księgi które moim zdaniem są w 90+% bezwartościowe.
     Postępuję zgodnie z podpowiedziami swojego sumienia.
     Z dekalogu zaakceptowałem #4-10. Również #1-3 ale są to inni bogowie niż Jahwe. Szanuję przyrodę.
     Mam nadzieję, że Bogowie to docenią.
     Za 10 dni wyleję słoik miodu pod posągiem Świętowita na jednym ze świętych wzgórz Słowian.
     Staram się zrozumieć w co naprawdę moi pogańscy przodkowie wierzyli i praktykować tą wiarę.
     Od New Age i innego oszołomstwa trzymam się z daleka.

   2. TD,

    Ja mam inna zasade, bo gdy widze, ze tekst jest zmanipulowany to probuje wykazac, w ktorym miejscu doszlo do manipulacji i jakie sa tego nastepstwa i wielokrotnie przylapalem cie TD jak manipulujesz informacjami.

    Z kolei nieszczesciem dla Polski sa obce cywilizacje: zydowska (judeo-talmudyzm), turanska (Rosja) i bizantyjska (Niemcy), ktore sa glownym powodem zniszczen i nieszczesc, ktore spotkaly Polske i Polakow na przestrzeni kilkunastu wiekow oraz obce ideologie, jak zydo-bolszewizm i zydo-komunizm oraz szowinizm niemiecki i UPA-inski.
    Nieszczesciem sa tez obce agentury, ktore prowadzily i prowadza robote wywrotowa w Polsce poprzez manipulowanie podawanymi przez siebie informacjami, zeby zdezorientowac Polakow i odniesc z tego korzysci.
    Nieszczesciem sa rowniez falszywi przyjaciele Polski i Polakow co mozna porownac do ciosu zadanego nozem w plecy – vide Anglia.
    Nieszczesciem jest wlasna naiwnosc, glupota, lenistwo, zazdrosc, demoralizacja, kolaboracja ze zlem, zdrada stanu etc.

    Ty TD zachowujesz sie jak przywodca Sanhedrynu, ktory wydal wyrok skazujacy na Jezusa.

 6. @Hodowca,
  Podaję te kawałki po prostu po to, żeby ludzie wiedzieli w co *tak na prawdę* wierzą.
  Ksiądz nie przeczyta im tego na kazaniu… oczywiście do czasu gdy nie otrzyma takich instrukcji.
  A później dowiedzą się na przykład że:

  Mat 25:29
  29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

  …taka jest sprawiedliwość boża.

  Piszesz, że pluję jadem na Boga Ojca i Syna.
  Nie. Ja tylko cytuję tzw. Pismo Święte.
  Ja tylko chcę żebyście to Pismo Święte przeczytali.
  Wtedy może powrócicie do prawowitych polskich Bogów a do Żyda modlić się przestaniecie.
  Oby nie za późno…

  1. Możemy prowadzić taką polemikę w nieskończoność. Mylisz się całkowicie co do tego że cała Biblia
   to jedne wielkie fałszerstwo szatana interpretujesz jej wersety tak jak chcesz je rozumieć. Poganizm i Satanizm zawiera wiele wspólnych ze sobą rytuałów,symboli,znaków itp. Co do tego pewności nie ma że nasi przodkowie akurat to praktykowali jak powiedziałem mało na ten temat wiemy ale nawet gdyby nie to jak możesz proponować coś co jest ci praktycznie nie znane ? Zresztą jak się zagłębisz w temat to dowiesz się że Kościół Rzymsko Katolicki praktykuje poganizm zaimportowany z Starożytnego Egiptu w połączeniu z naukami fałszywego apostoła Szawła („św” Paweł) słowa Boga i Chrystusa są cytowane przez kościół wybiorczo i są przeinaczone przez Żydów których z kolei ty cytujesz. Czy Jezus jest Żydem? Nie był by Hebrajczykiem gdyby Józef był jego biologicznym ojcem ale jego Ojcem jest Bóg który nie ma pochodzenia. Jest w tym dużo zakłamania nie sposób jest w tym się samemu rozeznać. Nadal uważam że powinieneś zweryfikować swoje przekonania. Mnie też zależy na dobru naszego kraju i naszego społeczeństwa ale za jego nie powodzenia nie obwiniam Boga.

  2. TD,

   Jezus nie byl „zydem” i nie wciskaj Polakom kitu propagandowego z katechizmu posoborowego, przesiaknietego modernizmem i judaizmem, bo to dowodzi, ze poslugujesz sie klamstwami, zeby zakpic z chrzescijanstwa i Polakow, a jednoczesnie przyznac sobie racje.

   A swiete to sa jedynie slowa Jezusa (Boga) pod warunkiem, ze sa podane zgodnie z tym co powiedzial Jezus, a nie autor ewangelii, tlumacz jezykowy lub instytucja koscielna pod nazwa KK, ktory powstal dopiero w 325r i narzucil chrzescijanom swoja interpretacje wierzen religijnych oraz przepisy koscielne.

 7. Ten werset akurat można interpretować na różne sposoby. Skąd taka pewność że w nim nie chodzi o niesprawiedliwość ludzką ? Czy biednym nie zabiera się by dawać bogatym w podatkach? Czy nie słyszałeś o ludziach którzy żyją w przepychu gdy wielu żyje w niedostatku i nędzy?

  1. @Zenek,
   Tutaj masz całość przypowieści o talentach (talent to w tamtejszych czasach ilość pieniądza odpowiadająca około 20 latom pracy robotnika).

   Cytuję:
   Mat 25: 14-30
   Przypowieść o talentach*
   14 Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz 16 ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. 17 Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. 18 Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. 19 Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. 20 Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. 21 Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!” 22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: „Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem”. 23 Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!” 24 Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. 25 Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!” 26 Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. 27 Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. 28 Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma*. 30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”.

   …jest chyba gorzej niż myślałeś.
   Kasa miała iść do bankierów…

   1. TD.g…o z tego zrozumiałeś.twoim panem jest sam szatan.szkoda czasu na takich jak ty.a wydawałeś się myślącym człowiekiem.

    1. @Hodowca
     Zrozumiałem bardzo dobrze.
     Sługa został ukarany bo *nie obciążył pieniędzy swego pana ryzykiem* (pożyczając je bankierom) i co zatem idzie nic nie zarobił tylko *uczciwie oddał swemu panu kasę, którą ten powierzył mu na przechowanie*.
     Teraz będzie zgrzytał zębami wyrzucony w ciemności za to że zrobił to co pan od niego oczekiwał.
     Bo mógł trochę pocwaniaczyć jak i dwaj pozostali.

     Obserwuję, że się denerwujesz.

    2. TD.w tej przypowieści wcale nie chodzi o pieniądze.nie dziwię się teraz że tak pojmujesz biblię.walcz dalej ,może któregoś dnia to zrozumiesz.

   2. Przypowieści to jak bajki Ezopa, historie z morałem i do wyciągnięcia wniosków.
    Mam wrażenie, że bezmyślnie kopiujesz jakieś fragmenty z jakiejś satanistycznej strony i próbujesz usilnie oczerniać Boga szukając dziury w całym.

    W tym przykładzie talent to nie tylko moneta ale i zdolność, umiejętność. Więc jak ktoś nie chce wykorzystać swojego talentu to lepiej dać go temu kto go wykorzysta. Aby dzięki pracowitości i mądrości powiększył jeszcze to co ma. A głupiemu lepiej zabrać aby się u niego nie marnowało.
    Miałeś w szkole na języku polskim analizowanie literatury i czytanie ze zrozumieniem ?
    Ty masz szerzej wytłumaczone [ http://www.duszpasterstwotalent.pl/przypowiesc-o-talentach-2/ ]

    A gdy dalej nie rozumiesz to –> [ https://img1.dmty.pl//uploads/201505/1430952997_vztzvb_600.jpg ]

    1. @Cześć,
     Chcesz to wyjaśniać w inny sposób ale nic z tego.
     Gdyby chodziło o *zdolności* to przypowieść nie wspominałaby o *bankierach*.

     NB. Kopiuję z różnych internetowych wydań Biblii a nie z „satanistcznych stron”.

   3. Z ciekawości sprawdziłem fragment który przytoczyłeś i faktycznie pominąłeś jeden szczegół ….

    (14) Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, który odjeżdżając, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek…… jest to opowieść która mówi jak będzie w czasach końca …. czyli krótko mówiąc słudze uczciwemu który mądrze postąpił zamiast nagrody dostało sie baty ponieważ historia ta zmusza do refleksji co byłoby gdyby pozostali słudzy umoczyli swoje pieniądze ….. wniosek – opisujesz historie która pokazuje czasy w których żyjemy a królestwo Boże które nadejdzie będzie inne ….

 8. @Cześć
  Porównaj sobie interpretację tej przypowieści którą zapodałeś np z tym cytatem:

  Mat19:24
  24 Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego».
  (no a wcześniej w przypowieści o talentach wg podanej interpretacji każe powielać kapitał).

  Jak widać Jezus tak na prawdę działa *na miarę doraźnych możliwości i potrzeb* i nie ma jakiegoś dalekosiężnego planu.
  Raz każe rozdawać kapitał a innym razem karci za nie gromadzenie kapitału i pochwala lichwę (czyli udostępnienie pieniędzy bankierom).
  W ten sposób wprowadza on zamieszanie w głowach wiernych, którzy nic użytecznego z „nauki” nie wyniosą.
  Po co komu taka nauka?

  1. „Jak widać Jezus tak na prawdę działa *na miarę doraźnych możliwości i potrzeb* i nie ma jakiegoś dalekosiężnego planu.” – Bzdura, plan właśnie jest długookresowy.

   „Raz każe rozdawać kapitał a innym razem karci za nie gromadzenie kapitału i pochwala lichwę (czyli udostępnienie pieniędzy bankierom).” – W którym miejscu pochwalił lichwę ? Komentarz o oddaniu na przechowanie bankierom był kpiną, bo skoro sługa był na tyle nie zaradny, że nic mu nie przyszło do głowy w jaki sposób pomnożyć kapitał to mógł nawet „zainwestować” te pieniądze u bankierów. Serio takie trudne to do zrozumienia?

   „Po co komu taka nauka?” Tobie to nie potrzebne bo i tak nie umiesz skorzystać w tych nauk.

 9. Widzę, że Hodowca, Ten co wie i Cześć wyciągnęli różne wnioski:

  1. Hodowca – nie chodzi o pieniądze.

  2. Cześć – nie chodzi o pieniądze tylko o zdolności, później zgłosił uwagi o moich zdolnościach do analizy tekstu… i dorzucił odnośnik do opracowania z którego jasno wynika że jednak chodzi o pieniądze, czyli do opracowania zaprzeczającego jego początkowym wywodom.

  3. Ten co wie – chodzi o porównanie dzisiejszych czasów z Królestwem Niebieskim i o refleksje co by się stało gdyby pozostali słudzy stracili pieniądze.

  Taka jest właśnie wartość nauczania Pisma, czyli żadna, bo każdy zrozumiał co innego, pomimo że wszyscy trzej panowie mieli z pewnością szczere intencje.

  Kolejna wskazówka, że nie jest to żadne Pismo Święte tylko wypociny któregoś ze złych duchów mamiących ludzkość głupotami i prowadzących ją do czynów niegodnych.

  1. Wydaje mi sie ze forma w której przedstawiłeś ten fragment oraz twój opis wprowadziły w błąd bądź tez moi poprzednicy nie sprawdziwszy tego co przytoczyłeś wysunęli swoją tezę na temat danego fragmentu przytoczonego przez ciebie ….. nie zmienia to jednak faktu ze był to wyrwany z kontekstu fragment Biblii który nijak ma sie do twoich teorii…. powiem więcej to Biblia jest jedna z niewielu ksiąg w których zawarta jest prawda na temat historii ludzkości ziemi na której mieszkamy oraz walki dobra ze złem które zakończy sie bezwględnym zwycięstwem Jezusa nad Szatanem oraz panowaniem Boga w na swoim ludem w ziemi która obiecał On naszym przodkom …. to jest cała tajemnica oraz temat główny Biblii …. Lód Boży Izrael zostanie ponownie połączony w całość i zaprowadzony do ziemi obiecanej nam przez Boga ….. pozdrawiam

   1. @Ten co wie,
    Mylisz się,
    Komentarze 3 osób, w tym Twój, zostały przedstawione w odpowiedzi na tekst *całej* przypowieści o talentach.
    Bajania o wyciąganiu z kontekstu są w takim przypadku bezzasadne, bo oczywiście całej Ewangelii Mateusza nie wkleję a zamieszczony fragment stanowi spójną całość i wystarcza do skomentowania „nauki”.

    Co do Pisma, no cóż, przekaz złego ducha/złych duchów, który można w nim znaleźć długo jeszcze będzie cyrkulował w umysłach ludzi i doprowadzi do bardzo wielu nieszczęść, podobnie zresztą jak podobne przekazy zawarte w porównywalnych księgach jak Koran.

    Tym niemniej z biegiem czasu prace te zostaną wyeliminowane z obiegu (pozostaną w domach jak kopie „Baśni z 1000 i jednej nocy” ale nikt już w nie nie uwierzy) a demon w nich zaprezentowany ustąpi miejsca prawowitym bogom tej i innych ziem o których na długi czas zapomniano, co nie oznacza jednak, że ich nie ma.

    Narastające lawinowo nieszczęścia z pewnością zmuszą ludzi do refleksji i pomogą im wyjść tak z opresji demona JHWH i jego fałszywych proroków, innego wcielenia tego samego demona jakim jest np Baal czy Allah jak i z pustej odchłani ateizmu.
    Demon JHWH jest bardzo podstępny i niebezpieczny. Ludzie, aby wyzwolić się z pod jego władzy często początkowo popadają w ateizm, co widać dookoła. Upływa nieco czasu, zanim zorientują się, że istnieją również inni, prawdziwi, prawowici i kochający ich Bogowie.

    Demony takie jak JHWH czy jego ziemski poplecznik Jezus nie doprowadzą nikogo do żadnej ziemi obiecanej bo takowej nie mają po prostu w dyspozycji. Wielu natomiast doprowadzą do fizycznej i umysłowej ruiny.

    PS.
    Pisałeś, że nie modlisz się do Żyda/Izraelity (Jezusa) bo modlisz się tylko do Boga Ojca.
    Większość Polaków uważa jednak że Jezus to de facto Bóg (poprzez dogmat Trójcy) i modlą się bardzo często do niego a jeszcze częściej do jego matki – Żydówki.
    Czyli modlą się do Żydów a nic dobrego z tego nie wyniknie.
    Modły do Żydów są obrazą dla prawdziwych bóstw i Polacy mogą za to zostać ukarani przez owe bóstwa jak i wykorzystani przez Żydów.

    Pisałeś również o indyjskiej bogini Shiva.
    Nie jest ona boginią a raczej bogiem i również występuje w ekwiwalentnej Trójcy (Shiva/Vishnu/Brahman).
    Coś może w tych koncepcjach Trójcy jest… pojawia się ona często.
    Boginią jest natomiast niejaka Kali – żona Shivy. Reprezentuje ona *czas*, czyli krótko mówiąc zabija.
    Tym niemniej kompetencje Marzanny można porównać do pary Shiva/Kali.
    Tacy bogowie jak Swarog czy Świętowit (Światowid) są po prostu emanacjami Jeszy – Boga Najwyższego.

    1. Wszystko co mówisz fajnie brzmi powiem nawet ze dzięki wymianie poglądów z Tobą poszerzam swoją wiedzę na tematy którymi wczesniej mało sie interesowałem jest to plus i za to Ci dziękuje …..Jak dobrze zauważyłeś nie modlę sie do Żyda Jezusa przy okazji zaznaczając ze większość Polaków tak czyni i przez to nasz kraj popada w ruinę …. w 100% muszę sie z Tobą zgodzić jednak próbuje pokazać Ci ze wiara KK nie różni sie wiele od pogańskich wierzeń … sam podawałes przykłady jakoby modły do Maryjii powinny być kierowane do słowiańskiej Marzanny wiec uważasz ze zastąpienie jednego Bożka drugim a tak naprawdę zmiana tylko jego imienia wiele da …..

     Jeremiasza 7: (18) Dzieci zbierają drwa a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać. (19) Czy mnie tym obrażają – mówi Pan – czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu własnemu….. Biblia mówi o tym wszystkim co działo sie na ziemi przez tysiące lat i co dzieje sie teraz …. w Biblii napisane jest jak powstał świat jak przez grzech w raju powstało zło i smierć opisuje skąd wzięły sie demony występujący chyba w każdej prastarej kulturze potop to wszystko tam znajdziesz…..natomiast wierzenia słowiańskie nie są oparte na żadnej mitologii nie w nich jednoznacznej historii stworzenia świata … fakt mówiłeś ze można wiązać Słowian z takzwanymi indoslowianami …. jednak tu po raz kolejny można wyciągnąć wnioski ze Słowianie to naród Izraela na co jest wiele dowodów …..Na zakończenie powiem jeszcze ze w kręgu moich znajomych jestem uznawany jako ten „w czepku urodzony” jednak Ci sami ludzie smieja sie ze mnie gdy mowię o świętach „pogańskie” nie zdając sobie sprawy ze to bałwochwalstwo jest jednym z głównych powodów naszych nieszczęść …..

     Izajasza 43:(10) Wy jesteście moimi świadkami – mówi Pan – i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy.

  2. Bo przypowieści są tak konstruowane i tak opowiadanie aby nawet nie tęgie umysły mogły je zrozumieć. Jak widać czasem powinny być rysowane kredkami aby do każdego dotarły.
   Talent – ma dwojakie znaczenie, jednostkę monetarną i zdolności można to rozumieć dwojako w zależności od kontekstu. Bo nie umiesz analizować tekstu ani czytać ze zrozumieniem. I upierasz się jak żyd.

 10. @Ten co wie,
  Też raczej rzadko wdaję się w takie dyskusje. Na tym forum sprowokowała mnie całkiem uzasadniona w kontekście tego co się z Polską teraz dzieje niechęć do Żydów połączona z wysoką religijnością wielu dyskutantów.
  To oczywiście w końcu doprowadziło do dyskusji na temat „modlenia się do Żyda”.

  Co do „królowej niebios” to ten akurat kawałek Pisma jest dobry.
  Rzeczywiście, żadna religia monoteistyczna, nawet Islam, nie jest w stanie obronić się przed tą postacią (w Islamie jest ona córą Allaha zwaną Al-Lat i przedostała się się tam z czasów przed Mahometem, kiedy to Allah był najważniejszym z wielu bogów). Około 20 lat temu w Anglii gdzie pracowałem był pewien Arab, który czasami chciał tam kogoś nawracać (oprócz tego był OK).
  Zapytałem go o Al-Lat, córkę Allaha. Najpierw był zaskoczony, później wyraźnie zły, później wytłumaczył, że „jest taka ale my o niej nawet nie mówimy bo nie wiemy jakie to niesie konsekwencje”. Mogę się założyć że minie może z kilkaset lat a może i szybciej i „królowa niebios” rozłoży i Islam.
  Judaizm też leży. Tam ową królową jest Matka Szechina, którą ma podnieść Mesjasz i połączyć z Bogiem Ojcem.

  Co do słowiańskiej rodzimej wiary, którą wyznaję, to również jest w niej podstawowy absolut (Jesza), który jest źródłem innych bóstw.
  Te kolejne bóstwa, których jest sporo, mógłbyś zinterpretować jako rodzaj „ministerstw”, z braku lepszego określenia. Nie ma potrzeby ze wszystkim zwracać się do „najwyższej instancji”, jeżeli ta powołała kolejne byty, które w danym zakresie są kompetentne.
  Większość politeistycznych religii tak zresztą działa. Np w wierzeniach Greków tym najwyższym bogiem był Chaos (Bezmiar). Wyłonił się z niego Kronos (czas) i Gaja (matka ziemia). Ci dopiero spłodzili inne bóstwa.

  Z chrześcijaństwem jest jednak znacznie poważniejszy problem.
  Ludzie mianowicie przestają modlić się do bóstw a zamiast tego *modlą się do innych ludzi* i taki stan rzeczy z punktu widzenia konsekwentnego monoteisty (takiego jak Ty) powinien budzić jeszcze większy sprzeciw niż moje pogaństwo.
  Oprócz Jezusa z Marią i panteonu „ważnych Żydów” mamy jeszcze tysiące świętych i błogosławionych a Kościół „produkuje” taśmowo kolejnych pełną parą, po to żeby ludzie mogli się do nich modlić.
  To prowadzi do sytuacji gdzie ludzie będą się *modlić sami do siebie* a Bóg/Bogowie staną się dla nich zbyteczni. To oczywiście nie pozostanie bez nieprzyjemnych konsekwencji.

  Co do wiary Słowian, to jednak jest ona znacząco różna od tej z tradycyjnego świata starożytnego.
  Mianowicie wierzyli oni w rozdwojenie duszy w chwili śmierci (inni interpretują to jako wiarę w dwie dusze) i następnie jedna z dusz ulegała reinkarnacji (zawsze w postać innego człowieka) a druga szła w zaświaty dotrzymywać towarzystwa zmarłym przodkom.
  Istnieją też dusze zagubione (upiory).
  Bogowie nie mszczą się na nas za grzechy jakimś „piekłem” ani też nie zabierają na nigdy niekończące się wakacje „do nieba”. Mogą natomiast ukarać nas kłopotami w życiu doczesnym (oj ciężko nas teraz jako naród karzą…) albo też niższym statusem w życiu przyszłym. W odróżnieniu od wierzeń hinduskich Słowianin może reinkarnować się tylko jako człowiek a w każdym razie nie słyszałem o innej możliwości. Te elementy wiary dobitnie wskazują na naszą indoeuropejską kulturę, odrębną np od tej Izraelitów.

  Jeszcze taka anegdotka o polskich nawykach w modleniu się.
  W jednej z miejscowości w moich okolicach organizowane są latem plenery rzeźbiarzy.
  Dostają oni 2-3 metrowe kloce drewniane na metr i lepiej średnicy i rzeźbią w nich różne postacie.
  Postacie te nie mają *żadnych* podtekstów religijnych. Wyrzeźbią i górnika, i pirata, i rybaka, i inne. Władze gminy ustawiają później te postacie tu i tam. Stoją rok, dwa, trzy, później je przewożą do innej miejscowości i rzeźbią nowe, tak, żeby coś się działo.
  Jakiś czas temu zobaczyłem jak pewna kobieta przyklękła i przeżegnała się pod jednym z tych „bałwanów”. Z ciekawości zapytałem ją dlaczego to uczyniła.
  Odpowiedziała że to „któryś ze świętych”. Zapytałem się jej „a który ze świętych siedzi na beczce z kuszą na ramieniu?”
  Odparła „no nie wiem, ale wygląda jak święty”. (Posąg wygląda dostojnie, zamyślony mężczyzna z brodą siedzący na beczce z kuszą na ramieniu).
  No cóż, z takimi „świętymi” to daleko się nie zajedzie.

 11. @fiesta; post z 14 czerwca 18.18

  Re 1. Już Jan Długosz dyskutując relacje Kazimierza Wielkiego z niejaką Esterą użył słowa Żyd w odniesieniu do zdarzeń z XIV wieku.

  „Do „potwierdzenia” z 1334 r. odniósł się w swojej kronice Długosz i pod rokiem 1356 donosząc o stosunkach Kazimierza Wielkiego z żydówką Esterką, pisze że „na prośby Estery żydówki uczynił to król i nadał pojedynczym żydom mieszkającym w Królestwie, nadzwyczajne prerogatywy i wolności, czym oburzył na siebie wielu, którzy już wtedy uważali je za fałszywe, wydane na krzywdę ludzką, i któremi znieważony został i obrażony boski majestat”. (Roczniki, Edycya Krakowska, t. III, str. 263)”

  Tak więc słowo Żyd było w użytku znacznie wcześniej niż sugerujesz.
  To zresztą nie jest ważne, że być może dawno, dawno temu osobę, którą teraz zwiemy Żydem zwano Judejczykiem.
  „Żyd” jest szerszym pojęciem, oprócz Judejczyków wchodzą tam różni konwertyci i inni.
  Osoba wyznania mojżeszowego i dziecko takiej osoby jest „Żydem”

  Re 2-3 To przepychanki historyczne o których nie mogę się wypowiedzieć bo nie znam sprawy.

  Re 4. No przecież dałem odnośniki do Ewangelii św. Łukasza opisujące uczestnictwo Marii i Józefa w uroczystościach Paschy co ewidentnie sugeruje, że byli wyznania mojżeszowego —> Żydzi.

  Jezus był również obrzezany w obrządku mojżeszowym.
  Podsumowując – dalej Żyd.
  Ja wiem, że wolałbyś się modlić do samego Lucyfera raczej niż do Żyda ale jest jak jest.

  Co do królestwa Dawida to ten „król” mógłby być po prostu watażką plemiennym co miał 5 żon, 10 niewolników, 200 współplemieńców i ze 400 wielbłądów i taki to był „król”. Nic dziwnego, że żadnych śladów nie znaleziono.

  Natomiast co do Abrahama i Sary to zlituj się – ich synem był Izaak, nie Dawid.

  Ech, już późno, trzeba iść spać.

  1. TD ,

   Kroniki J.Dlugosza byly napisane wylacznie po lacinie dopiero w XV wieku, kiedy zyl J.Dlugosz, a po raz pierwszy byly przetlumaczone na j.polski dopiero w latach 1867-1870 (12 ksiag).
   Wiec nie bajeruj czytelnikow, ze J.Dlugosz uzyl slowa „zyd” juz w XV wieku, poniewaz wyraz „zyd” nie istnial i nie istnieje w j.lacinskim.
   W j.lacinskim jest wyraz „Judaeus”, ale to oznacza „Judejczyk”, a nie „zyd”.

   Jesli chodzi o rodowody to podalem dwa przypadki – punkt 2 i 3:
   – pierwszy dotyczyl miejsca fizycznego urodzenia Jezusa – vide mapa Palestyny sprzed 2 tysiecy lat z podzialem na prowincje.
   – drugi dotyczyl spreparowanej wersji zyciorysu Marii z dopiskiem w punkcie 4, ze zyciorys Marii znajduje sie rowniez w zrodle judeo-talmudycznym.

   A nowy przypadek, o ktorym teraz napisze dotyczy preparowania „piecioksiagu” (zwanego inaczej „ST” – starym testamentem) przez Philo z Aleksandrii (znanego rowniez jako „Philo Judaeus” – Filip Judejczyk), ktory zyl na przelomie I wieku (starej i nowej ery).

   Jesli chodzi o „Mojzesza” to byla to postac fikcyjna – tak ustalili egiptolodzy, historycy i archeolodzy, a zwyczaj obrzezania wynikal z goracego klimatu, zeby ustrzec sie przed infekcja i obrzezywali sie takze Egipcjanie, ktorzy z kolei nie byli zwolennikami kultu „jhw” (jahwe).
   Wiec twoj argument o „Mojzeszu” pochodzi prawdopodobnie z propagandy koscielnej, ktora propaguje tego typu mity.
   Ponadto kult „jhw” (jahwe) istnial w Kananie 6 wiekow wczesniej zanim pojawili sie tam koczowniki plemienne, ktorzy przyjeli zwyczaje Kananejczykow, wiec przypisywanie koczownikom plemiennym wyjatkowosci z powodu obrzezania jest naiwne i smieszne, tak samo jak przypisywanie Jezusowi zydowskiego pochodzenia w oparciu o zapis w ewangelii, ze jego opiekunowie uczestniczyli w obrzedach religijnych lub poddali Jezusa obrzezaniu, podczas gdy Jezus byl w opozycji do liderow religijnych na co jest z kolei wiele przykladow i to swiadczy, ze Jezus nie identyfikowal sie z koczownikami plemiennymi, bo nie po to przyszedl z innego swiata na ziemie.

   Ja rozumiem, ze probujesz wszystkich sposobow, zeby z Jezusa zrobic „zyda”, ale nie dasz rady, poniewaz Jezus zmartwychwstal – vide badania calunu turynskiego, i odszedl do Ojca, czyli tam skad przyszedl i jeszcze bardziej rozzloscil Sanhedryn, bo udowodnil tym smierdzielom i lachmaniarzom, ze byl Bogiem.

   Pytanie:
   Co miala oznaczac twoja wstawka odnosnie modlenia sie do Lucyfera, poniewaz Lucyfer to nie moj obiekt zainteresowania, bo jak pisalem wczesniej, ja wierze w boskosc Jezusa.

   Pomylka z Dawidem polegala na tym, ze mysle rowniez o innych sprawach w czasie pisania komentarza, ewentualnie prowadze z kims rozmowe w czasie pisania komentarza, wiec przypadkowo stracilem watek i moj komentarz zostal zamieszczony z bledem.
   Ale dobrze, ze jest taka osoba jak ty, ze potrafi zauwazyc blad u innych, a to jest sygnal, ze czytasz moje komentarze, z ktorych rowniez wynika, ze to ty jestes po stronie Lucyfera, poniewaz ponizasz Jezusa.

   1. @fiesta,
    Zgadzam się, że „Roczniki” do których dałem odnośnik zostały przetłumaczone później, czyli oryginalnie Długosz nie użył słowa *Żyd*, tylko tłumacz użył go później.
    Tym niemniej Twoje stanowisko jest mniej więcej takie, że do chwili, gdy nie powstało słowo „Żyd” to nie było Żydów tylko jacyś tajemniczy Judejczycy a również, cytując Ciebie, „śmierdziele i łachmaniarze”.
    Niestety, Judejczycy i owi „śmierdziele i łachmaniarze” to byli ci sami i w ten sposób sam zaliczyłeś Jezusa tym razem do „śmierdzieli i łachmaniarzy”, albo jak piszesz gdzie indziej, do „koczowników”.
    Rozumowanie typu „przed powstaniem słowa Żyd nie było Żydów” jest podobne do np do takiego „przed powstaniem słowa Chińczyk [XVII-XVIIIw?] nie było i Chińczyków. Byli jacyś inni [tu wstaw nazwę łacińską] a przed powstaniem słowa baran były same owce”.
    Takie rozumowanie jest oczywiście bardzo nieroztropne i prowadzi na intelektualne bezdroża.

    Co do „preparowania pięcioksięgu” – jakieś bliższe szczególy?

    W dalszej części swoich wywodów pleciesz herezje, że nie było Mojżesza.
    To pomimo faktu, że wymieniają go 3 ewangelie:

    Marka 7:9-10
    9 W imię tradycji odrzucacie i po prostu depczecie Boże prawa. 10 Mojżesz przekazał wam od Boga prawo: „Czcij ojca i matkę swoją”. Powiedział również: „Ktokolwiek skrzywdzi ojca lub matkę, musi umrzeć”.

    Łukasza 24:25-27
    25 Na to On rzekł do nich: «O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! 26 Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?» 27 I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego.
    10 Mojżesz przekazał wam od Boga prawo: „Czcij ojca i matkę swoją”. Powiedział również: „Ktokolwiek skrzywdzi ojca lub matkę, musi umrzeć”.

    Mateusza 19:7-8
    7 Odparli Mu: „Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?” 8 Odpowiedział im: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było

    Tak więc albo Jezus, Twój Bóg, kłamie, albo trzej apostołowie kłamią, albo kościół wymyślił ewangelie (tak, tak, ogromna konspiracja w kościele, wszystko napisało paru Żydów, sorry – łachmaniarzy i śmierdzieli ale ostatnio odkryta w ruinach Gomory „Ewangelia św. Judasza” mówi prawdę) albo wreszcie, co najbardziej prawdopodobne – to Ty pleciesz głupoty.

    Co do *religijnego* obrzezania Jezusa w obrządku mojżeszowym:

    Łukasza 2:21
    Obrzezanie
    21 Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].
    Ofiarowanie w świątyni
    22 Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu. 23 Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. 24 Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

    Również wypisujesz, że urodził się w Palestynie – Jakby to miało znaczenie jak matka z dworu Heroda i oboje Maria i Józef to praktykujący Żydzi (albo jak to określiłeś „koczowniki” i/albo „łachmaniarze i śmierdziele), co już udowodniłem wcześniej.

    Poruszasz sprawę, że krytykował faryzeuszy – raz tak, raz nie, wielu Żydów krytykuje swoje władze, i co z tego? To nie czyni z nich goji.

    Na koniec jeszcze jedna herezja, mianowicie jak na podstawie wyglądu całunu można *udowodnić* zmartwychwstanie to już chyba tylko Jahwe wie.

    Podsumowując, oprócz siania teorii spiskowych jak to perfidny kościół poprzeinaczał nauki i pozmyślał Ewangelię to nic nowego do sprawy nie wniosłeś i Jezus pozostaje Żydem.
    Radzę rzetelnie przestudiować temat a nie działać na zasadzie, jak poniżej:
    1. Żyd jest bee
    2. Jezus to Bóg
    3. Bóg nie jest bee
    4. Jezus to nie Żyd

    Pytanie o które Ci chodzi jest proste:
    Do kogo wolałbyś się modlić, do Żyda czy do Lucyfera?

 12. TD ,
  Znow kijem wode macisz, poniewaz najpierw napisales, ze slowo „zyd” bylo uzyte w kronikach Dlugosza w XV wieku i zarzuciles mi klamstwo, zeby mnie osmieszyc, a teraz piszesz, ze to wina tlumacza, ktory uzyl slowa „zyd” dopiero pozniej, czyli pod koniec XIX wieku (tak jak ja napisalem), ale to nie jest wina tlumacza, tylko to jest TWOJA WINA TD, poniewaz sam krecisz oraz przeinaczasz fakty jak zyd, robiac tym samym wielkie zamieszanie.

  Zauwazylem, ze znow krecisz jak zyd, poniewaz nie zapamietales mojego porownania, z ktorego jasno wynika, ze Sanhedryn to smierdziele i lachmaniarze – przeczytaj sobie co ja napisalem powyzej.
  Natomiast ty TD przeinaczyles moja wypowiedz i stworzyles wlasna wersje opowiadan i tym samym dyskutujesz sam ze soba, jakbys byl przed lustrem.
  Czy czujesz sie dobrze TD ?

  Sprawa mitologii ST byla omawiana wielokrotnie w przeszlosci i przypomne, ze izraelski archeolog Z.Herzog z uniwersytetu w Tel-Awiwie wysmial bajke o „krolestwie” Dawida i Solomona, wysmial bajke o „zydach w niewoli egipskiej” i wysmial bajke o „dwunastu pokoleniach” Izraela oraz stwierdzil, ze „jehowa” , ktory jest uwazany za „boga izraela” mial zone.
  Z kolei izraelski historyk S.Sand z uniwersytetu w Tel-Awiwie udowodnil, ze „narod zydowski” zostal wymyslony i analogicznie zostala wymyslona „ucieczka zydow” z Egiptu.
  Egiptolodzy i Biblisci: J.McCabe, D.Redford, D.Leeming, J.Assmann, D.M.Murdock, M.D.Coogan, T.Inman etc stwierdzili, ze „Mojzesz” nigdy nie istnial oraz opowiadania ST zostaly wymyslone w oparciu o opowiadania: SUMEROW, EGIPCJAN, LUDOW AFRYKI i KULTURY HELLENISTYCZNEJ (greckiej), a tzw. „10 przykazan” pochodza z KODEKSU HAMMURABIEGO.

  Tzw. „biblia” powstala w IV wieku na polecenie cesarza Rzymu Konstantyna i w sklad „biblii” weszly bajki ST (piecioksiagu) oraz ewangelie kanoniczne (4 sposrod ponad 20 opisow z zycia Jezusa), plus listy apostolskie i Apokalipsa Jana.
  Wielkie grono biblistow jest zgodne co do tego, ze ewangelie byly pisane w II i III wieku naszej ery, czyli 100 i ponad 100 lat po Jezusie oraz w NT (nowym testamencie) znajduje sie 300 cytatow ze starego testamentu (ST), poniewaz nowi chrzescijanie, ktorzy podjeli sie napisania 27 opowiadan nowego testamentu (NT) czerpali informacje bezposrednio z pism hebrajskich oraz z piecioksiagu (ST), ktore znajdowaly sie w swiatyni w Jerozolimie.
  A to jest dowod, ze nawet nowy testament (NT) zostal skazony mitami pochodzacymi z ST i te fakty sa ukrywane przez propagande koscielna przez co trwa nieprzerwanie pranie mozgow, w czym i ty TD bierzesz udzial z racji nieznajomosci tego zagadnienia i stad bierze sie TD twoje oszolomstwo na punkcie ST, ktore sprawia, ze ja odnosze wrazenie, jakbym mial do czynienia z zydem, ktory broni swoich przekonan religijnych wytrzepanych z „zydowskich obrzezanych k*tasow”.

  Jezus Chrystus nigdy nie byl „zydem”, poniewaz pochodzil z innego swiata, o czym sam wielokrotnie zapewnial oraz na ziemi nigdy nie istnial taki narod jak „zydzi”.
  Nawet przywodcy Sanhedrynu, ktorzy uwazali siebie za „zydow” z racji swoich wierzen religijnych uznali Jezusa za niezyda, zwazywszy na kolejny fakt dotyczacy nieokreslonego pochodzenia Marii.
  Cala twoja teoria TD o „zydowskim pochodzeniu” Jezusa nosi znamiona propagandy koscielnej i HEREZJI.

  W zwiazku z powyzszym, zacznij sam nadrabiac zaleglosci, ktore sa dostepne na internecie w j.angielskim ze zrodel niezaleznych od Watykanu i judeo-talmudystow.

 13. @fiesta,
  Jeżeli negujesz całkowicie ST jako baśnie, do tego uważasz, że NT został sfabrykowany na polecenie Konstantyna bo chrześcijaństwo *potrzebowało świętych ksiąg*, to dlaczego dalej wierzysz w te wszystkie historie o Jezusie?
  Mówisz, że jest on „nie z tej Ziemi” bo sam tak powiedział. Skąd niby wiesz co powiedział, jak uznałeś całe Pismo za bzdury i propagandę kościelną?
  Bo gdzieś tam po apokryfach poczytałeś jakieś kolejne bzdury wyssane z obrzezanych kutasów i inne im podobne?
  Widzisz, Żyd & co oszukali Cię.
  Tak na marginesie poczytaj sobie o chrześcijańskim Bractwie Napletka Świętego (pewnie domyślasz się, o który napletek chodzi), o chrześcijańskim Święcie Napletka (1 stycznia) a również o innych chrześcijańskich kultach napletków (np Papież Benedykt XIII odbył pielgrzymkę do napletka Abrahama).

  Co do Mojżesza to niektórzy badający to zagadnienie wierzą, że żył za faraona zwanego Pepi II, pod koniec ostatniej VI dynastii Starego Królestwa, około 2300 pne. Oficjalna wersja, że żył za Ramzesa II nie ma potwierdzenia w dostępnych materiałach wykopaliskowych.

  Podsumowując całość, to przy Twoim postawieniu sprawy nie ma uzasadnienia aby trwać przy chrześcijaństwie. Tym lepszy to powód aby powrócić do wiary w słowiańskich bogów, czego Ci serdecznie życzę. Za 2 dni Sobótka.

  Natomiast co do Żydów to nie jest to naród „zmyślony”. Negujesz istnienie judaizmu i koczowników plemiennych?

  1. TD ,

   Znow masz problemy ze zrozumieniem tego co napisalem w poprzednim komentarzu, wiec czytaj uwaznie wszystko tak dlugo az zrozumiesz co napisalem, zamiast zadawac pytania pozbawione sensu, przez co jeszcze bardziej siebie dyskredytujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *