Konsekwencje ignorowania Matki Bożej Fatimskiej: unicestwianie chrześcijan

Od redaktora: Niniejszy artykuł zawiera graficzne opisy i zdjęcia, które mogą niepokoić niektórych z Czytelników. Publikujemy go nie po to by szokować, ale dlatego, że przerażająca i szokująca prawda o obecnej sytuacji na świecie jest w samym centrum Orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

a

W rzeczywistości, ten oburzający rozlew krwi jakim zajmowały się także media głównego nurtu, jest bezpośrednim rezultatem lekceważenia apelu do nas Matki Bożej Fatimskiej o poświęcenie Rosji, co może odwrócić kary które nadal spadają na świat za jego grzechy. Ona ostrzegła, że nadchodzące kary będą obejmować prześladowania Kościoła, wywoływać szeroko zakrojone męczeństwo – „dobrzy będą męczeni”. Odbywające się teraz w różnych częściach świata czystki religijne powinny naprawdę nas szokować, żebyśmy poważniej potraktowali Orędzie Matki Bożej, zanim będzie za późno.

Minimalizowanie grozy tych okrucieństw byłoby niedźwiedzią przysługą dla Czytelników. My którzy nie musimy osobiście przeżywać i oglądać takich prześladowań, łącznie z tymi z nas którzy nadal ślepo biegną niebezpieczną ścieżką obojętności wobec grzechów naszego stulecia, mamy jeszcze dużo się nauczyć i zyskać z przykładu cierpień jakich doznają z rąk radykalnych islamistów nasi bracia i siostry w wierze. Mamy nadzieję, że ten artykuł przede wszystkim nie wywoła szoku, a raczej świadomość i zdecydowanie konieczne do poruszenia nas byśmy robili wszystko co możemy żeby doprowadzić do spełnienia próśb Matki Bożej, zanim stracimy życie w najbardziej przerażającym prześladowaniu jakiego doświadczył Kościół.

Poniższy raport napisał James Hanisch

13-23 czerwca 2014

W ciągu tych 11 dni bojownicy islamscy pilnujący punktów kontrolnych na drogach na obrzeżach Mosulu w Iraku, porywają 11 mężczyzn. Dwaj z tych ludzi, którzy mieszkali w wiosce odległej o 1 milę [1.5 km] na wschód od Mosulu, próbowali dostarczyć żywność i inne rzeczy grupie ukrywających się krewnych, którzy uciekli z miasta.

Jeńcy żyją cały czas w terrorze przez przez kilka dni jakie im pozostały. Bicie kolbami karabinów i kijami często przerywa nienawistny potok oskarżeń i gróźb. W końcu z rękami związanymi z tyłu, wszyscy mężczyźni są wywiezieni na odległe „pole mordów” i straceni.

Ciała rozrzuca się na terenie opuszczonego cmentarza w Mosulu i w innych porzuconych miejscach miasta. Mieszkaniec Mosulu rozpoznaje ciała dwóch mężczyzn i informuje ich rodziny gdzie się znajdują, ale ci obawiają się, że kiedy pójdą do miasta by zabrać ciała, spotka ich ten sam los.

Dzięki pomocy innego sunnickiego mieszkańca, ciała wreszcie zwraca się rodzinie. Pewien krewny powiedział przedstawicielowi Human Rights Watch: „Nie da się opisać stanu w jakim były te ciała kiedy je dostaliśmy. Naprawdę zostali zabici w brutalny sposób. Jeden z nich strzałami w tył głowy. Nie wiem ile było pocisków, ale dużo.

Młodszy zginął od strzałów w plecy i w tył głowy. I wyglądało jakby skałą zmiażdżono mu dłonie”. [1]

Islamscy bojownicy odpowiedzialni za te mordy i niezliczone inne codzienne okrucieństwa, jak się mówi, należą do koalicji nazywanej ISIS, której członkowie dumnie pokazują czarny sztandar z napisem „Nie ma boga oprócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem”.

a

Brutalność i nieludzkość tych „żołnierzy boga” wyróżnia się w obrzydliwym kontraście do radości z jaką wykonują „dzieło boże” oczyszczania świata z niewierzących, rejestrując na zdjęciach i filmach swoje krwawe i okrutne mordy.

Te nagrania są zwykle zamieszczane w internetowych mediach społecznościowych ku uciesze zwolenników ISIS i w celu „wpływania” na niewierzących.

a

Prześladowania religijne były nieprzerwanym składnikiem historii Kościoła, jak przepowiedział nasz Pan: „… nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu” (Jan 16:2). Kiedy myślimy o prześladowaniach Kościoła, nasze nowoczesne umysły zwracają się bardziej znajomo ku morderczym okrucieństwom dokonywanym na początku ekspansji komunistycznej ubiegłego stulecia, niż ku podobnym okrucieństwom dokonywanym podczas islamskich wypadów przeszłych wieków. Ale teraz wojowniczy islam podnosi się od nowa, szczególnie w Afryce i na Bliskim Wschodzie, niosąc ze sobą niewyobrażalny stopień okrucieństwa i sadyzmu, wszystko w imię oczyszczania świata z niewierzących w chwałę Allaha.

AFRYKA

Boko Haram to islamska organizacja powiązana z al.-kaidą, pochodzi z regionu Borno (płn-wsch.) w Nigerii. Od 2009 roku sekta toczy zbrojną ofensywę dla ustanowienia rygorystycznego islamskiego państwa sunnitów na północnych terenach kraju.

Boko Haram ma kilka tysięcy bojowników, i uważa się iż odpowiada za ponad 10.000 ofiar od 2009. Zdobyli absolutną kontrolę nad większością stanu Borno, w tym nad grupą miast i ważnymi drogami. Sukces odnoszą dzięki funduszom i szkoleniu od al.-kaidy. Na ich korzyść działa to, że udało im się przeniknąć do nigeryjskiej armii i sił policyjnych.

2 stycznia 2012, Boko Haram ogłosiła ultimatum chrześcijanom [2] i innym nie-sunitom żyjącym w północnej Nigerii, by w ciągu 3 dni wrócili na południe. (Ogromna populacja Nigerii, 174 mln, dzieli się równo na chrześcijan i muzułmanów, z pewną formą prawa szariatu – islamski kodeks moralny i religijny – stosowanego w północnej części kraju.) Mordy rozpoczęły się 3 dni później, zgodnie z planem. Do chwili obecnej terroryści wypędzili z domów 650.000 Nigeryjczyków.

Tysiące nigeryjskich chrześcijan straciło życie z ręki Boko Haram, wielokrotnie byli celem zamachów bombowych w kościołach, tacy jak ci w dzień Bożego Narodzenia w 2011 i Wielkanocy w 2012.

Są rutynowo torturowani i zabijani, a ich kościoły całkowicie palone. Chrześcijańskie wioski i szkoły są ulubionymi celami muzułmańskich bojowników – których nazwa – Boko Haram – oznacza „zachodnia edukacja zakazana”. Qur’an [Koran] zabrania czytania wszystkich innych książek, więc edukację publiczną uważa się za bluźnierczą.) Pod koniec lutego 2014 kolegium stanowe w północnej Nigerii zostało zaatakowane i żywcem w internacie spalono ponad 60 chrześcijańskich chłopców. W podobnym ataku zginęło 40 studentów w pobliskiej szkole wczesniej we wrześniu.

Trwający koszmar

Nocą 14-15 kwietnia 2014, członkowie Boko Haram porwali około 300 dziewcząt (większość z nich chrześcijanki) z państwowej szkoły średniej w odległym mieście Chibok, wepchnęli do ciężarówek i wywieźli do lasu. Po miesiącu porywacze zamieścili video pokazujące dziewczyny uczestniczące w muzułmańskich modłach, i ogłosili, że już zostały wyzwolone poprzez nawrócenie na islam. Zamiast uwolnienia ich, dziewczyny teraz są sprzedawane jako niewolnice.

Napady, porwania i mordy nasilają się do tego stopnia, że w lipcu 2014 w Nigerii szacowano, że była tam największa liczba terrorystycznych mordów na całym świecie w ciągu ostatniego roku.

Ostatnio, 24 sierpnia 2014, po tygodniach kolejnych bezprecedensowych sukcesów, lider Boko Haram, Abubaker Shekau, ogłosił iż ustanawiał Islamski Kalifat w nigeryjskim mieście Gwoza, które terroryści zdobyli na początku miesiąca.

Terroryści lepiej uzbrojeni

Nawet w lutym, na długo przed ostatnimi sukcesami, niemożność stłumienia terrorystycznego powstania otwarcie dyskutowali funkcjonariusze publiczni. Po brutalnym niedzielnym ataku i wymordowaniu 106 osób w wiosce Izge, w pobliżu granicy wschodniej Nigerii z Kamerunem, gubernator Kashim Shettima ubolewał, że pomimo obecności armii nigeryjskiej, Boko Haram mogła „pokonać społeczeństwo i wymordować niewinnych ludzi”.

(Podczas ataku Boko Haram zalał pociskami domy, detonował materiały wybuchowe i spalił dziesiątki domów.) Jak publicznie potwierdził gubernator: „Boko Haram jest lepiej uzbrojona i bardziej motywowana niż nasze wojsko. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, absolutnie niemożliwe jest pokonanie jej przez nas”. [3]

SYRIA

Przerażająca wojna w Syrii, która w 3.5 roku wyprodukowała prawie 200.000 ofiar, przyniosła klęskę dla świata daleko poza granicami tego kraju. Zaangażowanie zachodu we wspieranie rebeliantów w celu obalenia reżimu prezydenta Bashara al-Assada wywołało takie prześladowania chrześcijan przez sunnickich islamistów na Bliskim Wschodzie, jakie trudno sobie wyobrazić.

ISIS (Islamskie Państwo Iraku i Syrii, które od czerwca 2014 nazywa się Islamskim Państwem ISIS), oryginalnie powstała w 2004, była praktycznie zlikwidowaną organizacją radykalnych Muzułmańskich Sunnitów do 2011, kiedy przeprowadziła tylko 6 akcji na przestrzeni całego roku. Ale mając fundusze i broń z zachodu począwszy od czerwca 2011, szybko pojawiła się jako zdumiewająco operatywna siła militarna, poza zachodnią kontrolą.

Wyjaśnia Richard Walker:

„W czerwcu 2013 roku, tzw. Przyjaciele Syrii – Brytania, Francja, Niemcy, Turcja, Ameryka i Arabia Saudyjska – obiecali ciężką broń grupom syryjskiej opozycji. Prominentną wśród tych grup była ISIS. Był to amalgamat organizacji skrajnego terroru notorycznych za przeprowadzanie ścinania głów i na dużą skalę mordów. Sekretarz stanu John Kerry na spotkaniu z Przyjaciółmi Syrii w Katarze, ogłosił, że syryjska opozycja otrzyma „wszelkie materiały”.

Od tego czasu ISIS poszerzyła swoje walki na Irak, demaskując błędy polityki zagranicznej Waszyngtonu i jego sojuszników by uważali, że mogą powstrzymać i kontrolować te grupę”. [4]

Demoniczne siły łączą ISIS z al Nustra

Kolejną bojowniczą organizacją sunnicką powiązaną z al.-kaidą i powstałą przez to samo zaangażowanie zachodu w Syrii jest Front al.-Nusra, która ogłosiła swoje powstanie w styczniu 2012. Bardziej niż wiele innych, te dwie demoniczne siły (ISIS i al.-Nusra) wywołały najbardziej niszczące prześladowania – porwania, tortury, mordy, masowe mody – wśród chrześcijan w całej Syrii.

Wszelka chrześcijańska obecność teraz została wymazana w litanii syryjskich miast i wiosek: w Maaraba (Daraa, gdzie większość wszystkich domów w wiosce ograbiona przez bandytów), w Namer (Daraa, gdzie ostatni chrześcijan który nie uciekł został zamordowany), w Erbin (Damaszek, gdzie wszystkich chrześcijan wypędzono i spalono kościół 6 września 2013), w Harasta (Damaszek, gdzie wszystkich chrześcijan wypędzono i ich domy zniszczono), w Ghassaniya (Idlib, gdzie wymazano wszelką obecność chrześcijan po zamordowaniu ks. Francois Murada przez bandytów z al-Nusra), w Klasztorze św. Symeona (obok wioski Ghassaniya, ograbionej przez bandytów), w Jacobia (Idlib), w Daria (Damaszek), w Al-Dwair (Homs, chrześcijańska wioska która odważyła się wznieść krzyż nad kościołem, i który dżihadyści zaatakowali i zniszczyli – wioskę i kościół. Wielu mieszkańców wymordowano, w większości kobiety i dzieci, w ciągu piekielnych 24 godzin, kiedy bojownicy wdarli się do domów i strzelali do chrześcijańskich mieszkańców. W końcu ostatnich którzy przeżyli zgromadzono na masową egzekucję na placu głównym, po wcześniejszym zgwałceniu kobiet.)

Inne chrześcijańskie miejscowości w całej Syrii także cierpiały, i nadal znoszą przerażające ataki z powodu wiary chrześcijańskiej ich mieszkańców: Al-Qusair (Homs, gdzie wiele kobiet porwano i molestowano seksualnie, i wielu z których uciekło do Damaszku, Homs albo Libanu), Yabrood (Damaszek, gdzie porywano nawet dzieci i żądano okupu w wysokości aż 20-25 mln syryjskich funtów, ekwiwalent $300.000, i gdzie miesięczny haracz 800.000 syryjskich funtów jest wymagany co 15 dni od chrześcijan żeby zapobiec porywaniu dzieci i zatrzymaniu domu), Sidnaya (Damaszek, dokąd uciekło wielu wypędzonych chrześcijan z wiosek wokół Damaszku, ale który sam jest dręczony terroryzmem, porwaniami i atakami moździerzowymi zabijającymi cywilów), Maaloula (Damaszek, gdzie hordy dżihadystów libijskich i czeczeńskich próbowały zmusić mieszkańców do przejścia na islam, mordując tych którzy odmawiają, i podpalając i ostrzeliwując Rscris klasztor w Bacchus i kilka kościołów), Al-Nassara, Al-Hwash i Marmaritta (każdy z terenu Damaszku, w tej ostatniej wiosce rozstrzelano 15 chrześcijan), Mhardeh (nieustannie ostrzeliwana z moździerzy, wiele porwań i zamachy na autobusy), miasta Sadad ai Al-Hafar (Homs, liczne grabieże, rabunki i wysadzanie domów i kościołów, mord 45 chrześcijan w tym osoby starsze, kobiety i dzieci), Bab Touma (Damaszek, gdzie codziennie mają miejsce ostrzeliwania i zamachy bombowe), Kassa’a, Al-Tijara, Abbasids, Aldwylaah, Tabalah i Kashkool (Damaszek, często na celowniku moździerzy i rakiet domowej roboty, w których chrześcijańskie wspólnoty znosiły porwania, tortury i mordy), Bab Al-Sebaa, Hamidiya i Bustan Al-Diwan (Homs), Sulaimaniyah i Al-Azizia (Aleppo), i wiele innych.

a

Pewien komentator tak podsumowuje te tragedię:

„To co się stało w Iraku… przyszli historycy będą postrzegać jako jedną z największych tragicznych czystek etnicznych… Około 80% chrześcijan w Iraku i Syrii zmuszono do ucieczki z ojczyzny, i te liczby prawdopodobnie się zwiększą.

Niektórzy udali się do Jordanii, ale tam nie ma gwarancji, żeby królewska rodzina haszemicka pozostała u władzy. Inni uciekli do Ameryki północnej i Europy.

Niektórzy z nich nawet uciekli do Iranu, obrzydliwego reżimu prześladującego chrześcijan, ale nie tak niebezpiecznego jak nowoczesny Irak. W rezultacie miasta, miasteczka i wioski gdzie założyciele chrześcijaństwa mieszkali i modlili się, są albo będą w całości muzułmańskie”. [5]

IRAK

Zniszczenie reżimu Saddama Husseina w ciągu ponad 8-letniej wojny (2003-2011) pozostawiło kraj w anarchii, pomimo, że prezydent Obama w grudniu 2011 powiedział, że Amerykanie „zostawili po sobie suwerenny, stabilny i samowystarczalny Irak”. Pewien dziennikarz dodaje: „Dwa i pół roku później naród który zostawili Amerykanie ucieka ratujac swoje życie”. [6]

Zbombardowany i zdemilitaryzowany Irak przedstawiał otwarte drzwi dla inwazji ISIS z Syrii, i dla rzezi przez dżihadystów całej nie-sunnickiej populacji regionu, łącznie z chrześcijanami, muzułmanami szia, yazidis i innymi.

ISIS rozrosła się od swoich skromnych początków w największą armię terrorystyczną jaka istniała kiedykolwiek, w Iraku już liczy około 10.000, poza co najmniej 50.000 w Syrii, z wielu innymi na całym świecie (nawet 11-letni chłopcy) w szale by do niej dołączyć. Przejmując kontrolę nad dużymi obszarami Syrii i Iraku, rozpoczęli ludobójstwo przeciwko wszystkim tym na zdobytych regionach, którzy odmawiają przejścia na wiarę muzułmańskich sunnitów.

Około 2 mln uchodźców uciekły z miast i wiosek w północnym Iraku do Erbil, kiedy padało jedno miasto po drugim od połowy czerwca 2014, w tym Kirkuk, Fallujah, Tikrit, a nawet Mosul, drugie największe miasto kraju.

Kiedy Mosul wpadał w ręce ISIS, pewien dominikanin wysłał następujący e-mail do swojego zwierzchnika:

„Piszę w krytycznej i apokaliptycznej sytuacji. Większość mieszkańców miasta już opuściła domy i uciekła do wiosek, śpią na otwartym powietrzu nie mając nic do jedzenia i picia. Tysiące bandytów z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu… mordują dorosłych i dzieci.

Setki ciał pozostały na ulicach i w domach, zabici bez litości. Nawet armia i regularne wojsko opuściły miasto, razem z gubernatorem. Z meczetów słyszy się okrzyk: ‚Allah Akhbar, niech żyje państwo islamskie!'” [7]

Najstraszniejsze okrucieństwa jakie można sobie wyobrazić miały miejsce w ostatnich miesiącach, a szczególnie teraz kiedy zdobyto miasto Sinjar na początku sierpnia.

Diabolicznie dzikie traktowanie chrześcijan

Upadek Sinjaru spowodował ucieczkę z domów 200.000 ludzi jedynie z tym co mieli na sobie. Wielu z tych uchodźców było etnicznymi yazidis, których wierzenia są mieszanką starożytnego zoroastrianizmu, islamu i chrześcijaństwa. Ci yazidis (większości udało się uciec do płn-zach. Syrii, ale około 40.000 zostało uwięzionych w górach Sinjaru na północ od miasta) są szczególnie pogardzani przez ISIS jako heretycy. Ale zauważmy tutaj, że diabolicznie dzikie traktowanie które omówimy w odniesieniu do pokonanych yazidis było typowe wobec irackich chrześcijan i innych, w czasie tych przerażających miesięcy podboju.

40.000 yazidis którzy uciekli w góry byli otoczeni przez bojowników ISIS, czekających by uciekinierzy albo umarli na skalnym szczycie, albo próbowali uciec. Ich schwytanie oznaczałoby pewne tortury albo śmierć, przebywając na jałowych, rozgrzanych skałach – w temperaturze 45oC, bez jedzenia, wody czy cienia, w większości nawet bez butów na pokrwawionych stopach – oznaczało powolniejszą a niemniej pewną śmierć od słońca i odwodnienia.

Co najmniej 300 osób, w większości dzieci, zmarło na szczycie Sinjar zanim rozpoczęły się amerykańskie naloty by utworzyć korytarze ucieczki dla osaczonych yazidis do Kurdystanu.

Ta oburzająca liczba ofiar wśród słabnących dzieci miała miejsce pomimo rozpaczliwego wysiłku ich rodziców by przeżyły, nawet do tego stopnia, że rodzice cięli sobie ręce by dzieci mogły pić ich krew.

Ci nieszczęśni yazidis których schwytano spotkał jeszcze gorszy koniec. Pięciuset yazidis rzekomo zakopano żywcem, a wieszanie i ukrzyżowania były powszechne.

Ale to przerażającym ścinaniem głów zarówno mężczyzn jak i kobiet terroryści ISIS przechwalają się tak triumfalnie.

Ale najbardziej bolesne jest to, że nawet dzieciom nie oszczędzono okropności i tortur tych egzekucji. W rzeczywistości, dzieci były ich szczególnym celem.

Nawet przerażenie na twarzach małych dzieci, które miały być zabite, pokazywano światu jako triumf siły zastraszania ISIS. W tym samym czasie, a nawet w poprzednich dwóch miesiącach, chrześcijańskie dzieci z Mosulu były systematycznie ścinane, po czym ich głowy wystawiano na pokaz na słupach w miejskim parku. Największe okrucieństwo ze wszystkiego wydarzyło się gdy ISIS zdobyła Qaraqosh (największe chrześcijańskie miasto w Iraku) na początku sierpnia, i 5-letniego chłopca przecięto na pół.

Muzyczne filmy z mordów

Mark Arabo, lider wspólnoty chaldejsko-amerykańskiej powiedział CNN: „Terroryści którzy napadli na Mosul i inne starożytne wspólnoty chrześcijańskie w Syrii i Iraku nagrywali muzyczne filmy kiedy mordowali cywilów i schwytanych żołnierzy. Oni dosłownie cieszą się z aktu zabijania i strachu i cierpienia doznawanych przez innych. Ten sadyzm może być najczystszą formą przejawu zła widzianego od czasu gwałtu na Nankingu podczas II wojny światowej”. [8]

Pewien dziennikarz tak opisuje sytuację: „Każdy morderczy, żądny krwi muzułmanin, który może dotrzeć na ten teren, chętnie przyłącza się do ISIS i uczestniczy w szale zabijania”. [9]
Są to muzułmanie z krajów takich jak Brytania, Niemcy, Australia i Stany Zjednoczone – ludzie którzy wyglądają jak zwykli mieszkańcy zachodu i mają paszporty …

Richard Walker zastanawia się co to może oznaczać dla nas:

„Decyzja prezydenta Baracka Obamy i jego sojuszników w Brytanii, Francji i Niemczech by zbroić i szkolić sunnickich radykałów w konflikcie syryjskim wytworzyła niebezpieczne zagrożenie ze strony nowej fali młodych terrorystów urodzonych na zachodzie, kształconych na zachodzie, i wysyłanych na wschód by uprawiać terroryzm.

„Teraz Brytania stara się zatrzymać młodych brytyjskich muzułmanów przed wyjazdem do Iraku i Syrii przed dołączeniem do setek innych Brytyjczyków walczących w ISIS… Dwa lata temu brytyjscy muzułmanie wyjeżdżali do Syrii, kiedy Waszyngton i Londyn publicznie wspierali obalenie syryjskiego rządu Bashara al. Assada. Była tak wielka euforia wokół wezwania do wysyłania broni bojownikom sunnickim, a Obama i brytyjski premier David Cameron zignorowali to, że młodzi amerykańscy i brytyjscy muzułmanie przygotowywali się do odpowiedzi na wezwanie arabskich sunnitów do dołączenia w walce.

„Waszyngton i jego sojusznicy wydawali się nieświadomi tego, że sunniccy bojownicy, którzy już rozpoczęli szkolenia w bazach w Jordanii i Turcji byli zdominowani przez grupy powiązane z antyzachodnimi radykalnymi terrorystami… Z pomocą Saudyjczyków ISIS budowała znaczny arsenał i przyciągała w swoje szeregi wielu młodych ludzi z zachodu…

„Małżeństwo zachodu z ISIS wyprodukowało diabelski problem dla Obamy i jego europejskich partnerów, zwłaszcza Brytyjczyków. Jak mówią najnowsze raporty, w ISIS jest aż 450 Brytyjczyków, i niektórzy z nich zamieszczają filmy zachęcające innych młodych muzułmanów by dołączyli do nich. Największe obawy wywołuje to, że ci młodzi muzułmanie, mężczyźni i kobiety, wkrótce obrócą się przeciwko zachodowi. Ta opinia wstrząsnęła brytyjskimi służbami wywiadowczymi.

„Brytyjski ekspert od antyterroryzmu, który zgodził się na rozmowę z autorem pod warunkiem zachowania anonimowości, wydał złowieszcze ostrzeżenie o przyszłych zagrożeniach.

‚Putin miał rację kiedy ostrzegł Obamę, że wchodzimy do łóżka z nieodpowiednimi ludźmi w Syrii’ – powiedział. ‚I to się stało, i rozpuściliśmy nowszą wersję al.-kaidy z młodszymi ludźmi, którzy łatwo mieszają się w zachodnim społeczeństwie, po zradykalizowaniu się i dobrym wyszkoleniu w terrorze. Wszyscy we wspólnocie wywiadowczej w Brytanii wiedzą o tym, że nasze wsparcie dla ISIS i Frontu al. Nustra wróciło by nas ugryźć. Skutecznie daliśmy nowe życie terroryzmowi’.

Powiedział również, że brytyjski Scotland Yard poinformował brytyjski rząd, że brakuje mu ludzi do monitorowania zwiększającej się liczby potencjalnych zagrożeń ze strony ludzi związanych z ISIS.

Wydał także ostrzeżenie dla Ameryki: ‚To jest realne zagrożenie dla zachodu, i wszyscy wiemy, że Ameryka od dawna jest celem dżihadystów. To co zrobiliśmy to wyszkoliliśmy terrorystów, którzy przyjdą po nas’.” [10]

Jak realistyczne jest to, że zagrożenie ISIS może dojść do zachodu? Niemcy już poczuli smak krwi w północnej Nadrenii-Westfalii, gdzie mieszka najliczniejsza muzułmańska populacja Niemiec.

7 sierpnia około 700 yazidis stoczyło walkę na noże i butelki z dużą grupą zakapturzonych muzułmanów w centrum Herford. [11]

Muzułmańska grupa (nazywająca się Salafici) od dawna chciała wprowadzić prawo szariatu w Niemczech i w całej Europie, a islamskich terrorystów w Niemczech (około 45.000 w 2014, i szybko się rozrastających) antyterroryści uznali za poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy – zwłaszcza tych dżihadystów którzy wracają z Syrii z doświadczeniem walki i kontaktów z grupami dżihadystycznymi.

Wśród urodzonych w Brytanii dżihadystów notoryczny jest Abdel Bary, który zostawił dom matki warty milion dolarów i rozpoczynającą się muzyczną karierę w Londynie (video i single emitowało Radio BBC w 2012), by dołączyć do terrorystów w Syrii. Jako jeden na szacowanych 500 brytyjskich obywateli którzy wstapili do ISIS, Bary pokazał się na Tweeterze wcześniej w tym roku trzymając odciętą głowę z podpisem pod zdjęciem: „Dobre, z moim człowieczkiem, albo z tym co po nim zostało”.

Potem 19 sierpnia pojawiło się makabryczne video na YouTube pokazujące egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, ściętego (zadeklarował zakapturzony oprawca) jako odwet za ostatnie amerykańskie naloty lotnicze przeciwko ISIS. Specjaliści od rozpoznawania głosów zidentyfikowali oprawcę jako Abdela Bary’ego.

12 sierpnia przedstawiciel ISIS wysłał e-mail do rodziny Foleya informujący o planowanej egzekucji, powiedział wyraźnie o zamiarach ISIS dokonania ataku na Amerykę: „Dzisiaj nasze miecze są obnażone w waszym kierunku, na rząd i obywateli! I NIE przestaniemy, aż zaspokoimy naszą żądzę krwi. Wy nie oszczędzacie naszych słabych, starszych, kobiet i dzieci, więc my NIE oszczędzimy waszych!” [12]

a

Założony nowy Islamski Kalifat

Finałowym złowieszczym aspektem powstań sunnickich jest to, że liderzy obu – Boko Haram i ISIS ogłosili ustanowienie Islamskiego Kalifatu. W rzeczywistości, znaczenie zmiany nazwy z ISIS na tylko IS – 29 czerwca 2014, było takie, że w tym dniu ich lider, Abu Bakr al-Baghdadi przyjął na siebie rolę kalifa – teraz znanego jako Amir al-Mu’minin Caliph Ibrahim – i grupa uważa się za przedstawiciela już nie tylko islamskiego Państwa Wschodniego M Śródziemnego regionu „Lewantu”, czy Iraku i Syrii, ale Islamski Kalifat uważa się za władzę polityczną i religijną wszystkich muzułmanów na świecie.

Bill White tak to tłumaczy:

„[ISIS] ogłosiła się teraz jako IS, Państwo Islamskie, albo w ich języku, Islamski Kalifat. Choć to może nie wyglądać dużo dla nas tu w Stanach Zjednoczonych, to w rzeczywistości jest to coś wielkiego. Nie było żadnego kalifatu od 1023 AD. Od tego czasu ci którzy używali terminu kalif nie rządzili kalifatem.

„Kalif jest duchowym i cywilnym liderem całego islamu. Jako taki jest legalnym następcą Mahometa. W obecnej sytuacji, nowy kalif, Abu Bakr al-Baghdadi, jest w prostej linii potomkiem Mahometa, dodając legalności jego prawu do tronu. Pozostaje pytanie: ile innych krajów muzułmańskich wyrazi na to zgodę?

„Kalifat może stać się czynnikiem jednoczącym wszystkich muzułmanów, przerywającym granice narodowe, jak również kończacym spory między odłamami sunnitów, szyitów i innymi muzułmanami. Jeśli im się to uda, nowy kalifat może stać się nową światową potęgą, którą napędzają nienawiść i radykalne elementy w islamie.

„Mimo, że to wystarczająco niepokoi samo w sobie, dużym problemem dla nas nie jest to, czy oni zjednoczą Bliski Wschód, a raczej to, co zdecydują się zrobić reszcie świata. Jest kilka ważnych krajów bez poważnej liczby ludności muzułmańskiej, i nikt nie wie jak wiele z tych grup są naprawdę wojownicze…

„Nieformalny rzecznik Państwa Islamskiego już zaczął tweetować o tym jak to w ciągu miesiąca znajdą się w Nowym Jorku. Choć to może wydawac się przesadą, to naprawdę nie wiemy jak wielu z nich może już być na naszym terytorium”. [13]

Flaga Allaha nad Białym Domem

Niedawno zmarły oficer prasowy ISIS ogłosił ich zamiar „podniesienia flagi Allaha” nad Białym Domem, i w ostatnio ujawnionym przez ISIS video uzbrojeni bojownicy stojący obok czołgu zadeklarowali: „Nasz przekaz dla całego świata jest taki, że jesteśmy żołnierzami Państwa Kalifatu i już nadchodzimy!” ISIS także zamieściła video na YouTube grożące zdobyciem Jordanii i „ubojem” króla Abdullaha, którego uważają za wroga islamu. Oczywiście, anty-amerykanizm wywołany wojnami irackimi i wspieraniem przez Amerykę ludobójstwa przez Izrael Palestyńczyków, postawiły zniszczenie Ameryki i Izraela na równi z ostatecznym celem sunnickiego powstania.

Katolicki historyk Hillaire Belloc był może tak przewidujący jak każdy z mistyków, którzy mówili o powstaniu pewnego dnia radykalnego islamu ustawiającego Kościół Katolicki jeszcze raz w walce o życie z wojowniczymi muzułmanami:

„Każdy znający historię musi zadawać sobie pytanie, czy w przyszłości nie zobaczymy ożywienia mahometańskiej potęgi politycznej, i odnowy starej presji islamu na chrześcijaństwo…

„Odnowa islamu, możliwość ponownego pojawienia się tego terroru z jakim żyliśmy przez stulecia, i naszej cywilizacji znowu walczącej o życie z tym co było jego głównym wrogiem przez tysiące lat, wydaje się fantastyczne… – ale to jest tylko dlatego, że ludzie są zawsze pod silnym wpływem niedawnej przeszłości: – można powiedzieć, że to ich oślepia.

„Kultury pochodzą od religii, w końcu siłą witalną zachowującą każdą kulturę jest jej filozofia, jej postawa wobec wszechświata, a rozpad religii obejmuje rozpad odpowiadającej jej kultury – to widzimy dzisiaj najwyraźniej w rozpadzie chrześcijaństwa. Zło rozpoczęte od reformacji daje końcowy owoc, demoralizację doktryn naszych przodków – tę strukturę która demoralizuje nasze społeczeństwo.

„W miejsce starego chrześcijańskiego entuzjazmu Europy pojawił się, na jakiś czas, entuzjazm wobec narodowości, religii patriotyzmu. Ale samouwielbienie nie wystarcza, i siły zmierzające do zniszczenia naszej kultury, a mianowicie żydowska propaganda komunistyczna z Moskwy, ma przed sobą bardziej prawdopodobną przyszłość niż nasz staromodny patriotyzm.

„W islamie nie było takiej demoralizacji doktryny przodków – albo, w każdym razie, nic odpowiadającego powszechnemu rozłamowi religii w Europie. Cała siła duchowa islamu jest jeszcze obecna w masach w Syrii i Anatolii, w górach Azji wschodniej, w Arabii, Egipcie i Afryce północnej.

„Końcowy owoc tej wytrwałości, drugi okres potęgi islamskiej, może się opóźnić – ale wątpię czy może być stale przekładany…

„Teraz jest nawet prawdopodobne, że według tych linii – zjednoczenie wokół lidera – może nastąpić powrót islamu. Nie ma jeszcze lidera, ale entuzjazm może go wyłonić, i są znaki we współczesnych niebiosach politycznych, czego możemy się spodziewać po buncie islamu w przyszłości – może niezbyt odległej”. [15]

Papież jest teraz następnym celem ISIS

Faktycznie, ten dzień może być bardzo blisko. Włoski dziennik Corriere della Sera ostatnio doniósł, [16] że jest teraz co najmniej 50 włoskich mężczyzn, w wieku 18-25 lat, którzy wyjechali z Włoch by dołączyć do dżihadu w Syrii i Iraku.

Opublikowany tego samego dnia przez Il Tempo raport, na podstawie anonimowego źródła, dodał, że wielu muzułmańskich dżihadystów już znajduje się we Włoszech, i że w niebezpieczeństwie jest życie papieża. Człowiek ten wyjaśnił, że skoro papież jest „najważniejszym przedstawicielem religii chrzescijańskich” i „nosicielem prawdy”, kalif al.-Baghdadi chce „podnieść poziom konfrontacji”, ustawiając papieża Franciszka „na celowniku”. [17]

Musimy się obudzić

Bolesne jest pokazywanie w świetle dnia tak przerażającej dyskusji jak to wszystko. Daj Boże, by zbrodnie opisane i na zdjęciach w tym artykule nie odbywały się każdego dnia w naszych czasach!

Ale świat dotąd nie poruszył się na tyle tymi wydarzeniami i zdjęciami – one muszą zająć należne miejsce w naszych myślach i wyobraźni, mimo że mogą być tak bolesne. Módlmy się za nieszczęsne ofiary tych dżihadystów-morderców, i zostańmy na kolanach trochę dłużej by się modlić, żeby poświęcenie Rosji było dokonane bardzo szybko, zgodnie z życzeniem Matki Bożej Fatimskiej. W przeciwnym razie będziemy naprawdę mieć powody wyobrażenia siebie i naszych bliskich oczekujących na taki sam okropny koniec.

Nowy Jork – Waszyngton NASTĘPNE?

Pozostaje tylko czekać, czy Nowy Jork będzie kolejnym miejscem takich horrorów jakimi grożą członkowie ISIS. Ale pewne jest to, że bez poświęcenia Rosji przyjdzie kolej na nas wszystkich.

Przypisy:

1.Irak: ISIS porywa, zabija, wypędza mniejszości: uzbrojona grupa atakuje chrześcijańskie zakonnice, Turków, shabaków, yazidis [Iraq: ISIS Abducting, Killing, Expelling Minorities: Armed Group Targeting Christian Nuns, Turkmen, Shabaks, Yazidis], Human Rights Watch, 19 lipca 2014;

http://www.hrw.org/news/2014/07/19/iraq-isis-abducting-killing-expelling-minorities

2.Uwaga redaktora: Z powodu braku dokładnych informacji w źródłach informacyjnych stosujemy określenia ‚chrześcijanie’ w sposób nieprecyzyjny, mówiąc o katolikach i niekatolikach.

3.Boko Haram silniejszy od nigeryjskiej armii [Boko Haram ‘Stronger than Nigerian Army], Aljazeera (cyt. Reuters), 17 lutego 2014; http://www.aljazeera.com/news/africa/2014/02/boko-haram-stronger-than-

nigerian-army-2014217194247251822.html

4.Richard Walker, Czy zachodni liderzy popełnili kolejny śmiertelny błąd? [Have Western Leaders Committed Another Deadly Blunder?], American Free Press, 7 lipca 2014, Nr #27, s. 17; http://americanfreepress.net/?p=18138

5.Indian Christian Activist Network: Chrześcijanie płacą cenę kiedy zachód popełnia błąd na Bliskim Wschiodzie [Christians Pay the Price When West Mis-Steps in Mid-East], 22 lipca 2014; http://persecutedchurch.info/2014/07/page/3/

6.Ameryka przygotowuje akcję wojskową by ratować iracki rząd [US Readies Military Action To Save Iraqi Government], RT Ameryka, June 12 czerwca 2014;

7.Giorgio Bernadelli, Nowa sytuacja chrześcijan w Mosulu [The new plight of Christians in Mosul], 11 czerwca 2014, Vatican Insider;

http://vaticaninsider.lastampa.it/en/world-news/detail/articolo/34673/

8.Catholic Online News Consortium, 8 sierpnia 2014; http://www.catholic.org/news/international/middle_east/story.php?id=56481

9.Catholic Online News Consortium, 8 sierpnia 2014; http://www.catholic.org/

news/international/middle_east/story.php?id=56481

10.Richard Walker, Czy zachodni liderzy popełnili kolejny śmiertelny błąd? American Free Press, 7 lipca 2014, Nr #27, s. 17; http://americanfreepress.net/?p=18138

  1. Soeren Kern, Wojna religijna pojawia się w Niemczech [Holy War Arrives in Germany], Gatestone Institute International Policy Council, 10 sierpnia 2014; http://www.gatestoneinstitute.org/4590/germany-jihad

12.Pełny tekst końcowego e-mail wysłanego do rodziny Jamesa Foleya [Full Text of the Final Email ISIS Sent to James Foley’s Family], NBC News, 22 sierpnia 2014; http://www.nbcnews.com/storyline/james-foley/full-text-final-email-isis-sent-

james-foleys-family-n186586

13.Bill White, Powstaje nowe Państwo Islamskie [A New Islamic State Is on the Rise], 1 lipca 2014; http://www.survivopedia.com/svp_islmstaterise/

14.Douglas Ernst, ISIL do Stanów Zjednoczonych: ‚Podniesiemy flagę Allaha na Białym Domu [ISIL to U.S.: ‘We will raise the flag of Allah in the White House’], The Washington Times, 8 sierpnia 2014;

http://www.washingtontimes.com/news/2014/aug/8/isil-us-we-will-raise-flag-allah-white-house/

15.Hilaire Belloc, Wielkie herezje [The Great Heresies], 1938, wyd. TAN Books, Rockford, Illinois, 1991, s. 75-77.

16.Virginia Piccolillo, 50 Włochów walczy w ISIS w Syrii i Iraku [Fifty Italians Fighting with ISIS in Syria and Iraq], 25 sierpnia 2014, Corriere della Sera;

http://www.corriere.it/english/14_agosto_25/50-italians-fighting-with-isis-07d44d1e-2c74-11e4-9952-cb46fab97a50.shtml

17.Francesca Musacchio, Papież na celowniku islamskich fundamentalistów [Il Papa nel mirino dei fondamentalisti islamici], 25 sierpnia 2014, Il Tempo;

http://www.iltempo.it/esteri/2014/08/25/il-papa-nel-mirino-dei-fondamentalisti-islamici-1.1300134. Zob. także Nick Sanchez, Watykan zaprzecza groźbie wobec papieża Franciszka, ale wzmaga się ochronę [Pope Francis ISIS Threat Denied by Vatican, But Security Tightens], 29 sierpnia 2014, Newsmax;

http://www.newsmax.com/thewire/pope-francis-isis-threat-denied/2014/08/29/id/591572/

Źródło: http://www.fatima.org/crusader/cr110/cr110.pdf

http://www.fatimacrusader.com/cr110/cr110.pdf#pg9

Tłumaczenie: Ola Gordon.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *