Strona główna > Bez kategorii > Koniec z prywatnością w Internecie. Pokonaliśmy (?) ACTA, a już straszy CISPA, jeszcze gorszy system śledzenia internautów

Koniec z prywatnością w Internecie. Pokonaliśmy (?) ACTA, a już straszy CISPA, jeszcze gorszy system śledzenia internautów

Źródło: http://astromaria.wordpress.com

Kolejna petycja do podpisania!

Obecnie Stany Zjednoczone przygotowują się do uchwalenia prawa, które pozwoliłoby im szpiegować nas na każdym internetowym kroku. Teraz możemy ich jeszcze powstrzymać.

Firmy, którym powierzamy nasze prywatne dane, jak Microsoft czy Facebook, popierają nową ustawę, która ułatwiałaby im przekazywanie różnego rodzaju danych o internautach agencjom rządowym, bez dodatkowych pozwoleń i nakazów, w imię cyber-bezpieczeństwa — niszcząc tym samym gwarancję prywatności przysługującą każdemu użytkownikowi, niezależnie od tego gdzie mieszka, czy z którego miejsca na ziemi korzysta z Internetu.

Jeśli wspólnie sprzeciwimy się nowemu prawu, możemy wpłynąć na decyzje wielkich korporacji, których przychody są bezpośrednio zależne od nas- konsumentów. Podpisz petycję skierowaną do największych korporacji internetowych:

hhttp://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl

The Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) pozwalałaby firmom amerykańskim zbierać różnego rodzaju informacje na temat internautów i przekazywać je amerykańskim agencjom rządowym, nie informując o tym samych użytkowników. Bez nakazu, bez prawnego uzasadnienia i bez procesu. Co gorsza, projekt ustawy przewiduje także immunitetowy parasol, którym korporacje i agencje rządowe mogłyby się bronić przed ewentualnymi pozwami za naruszenia prywatności czy nielegalne działania.

Zwolennicy nowego prawa zapewniają, że informacje na temat konsumentów będą pod szczególną ochroną, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – ogromne luki w tym prawie sprawiłyby, że wszystko co robimy w Internecie podlegałoby kontroli — a dziś już i tak, większość informacji, od zarządzania kontem bankowym, przez zakupy internetowe, po nasze prywatne korespondecje jest przechowywana w Internecie.

Za parę dni odbędzie się głosowanie w sprawie CISPA w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zorganizujmy masowy sprzeciw by powstrzymać korporacje przed zapaleniem zielonego światła dla całkowitej kontroli naszych działań w Internecie. Kliknij poniżej by wesprzeć kampanię:

hhttp://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl

W tym roku pomogliśmy już w powstrzymaniu SOPA, PIPA i ACTA — wszystkie bezpośrednio zagrażające wolności Internetu. Teraz zablokujmy CISPA i powstrzymajmy rząd USA przed atakiem na wolność Internetu.

Z nadzieją i determinacją,

Dalia, Allison, Emma, Ricken, Rewan, Andrew, Wen-Hua, oraz cały zespół Avaaz

Więcej informacji:

Facebook tłumaczy się z poparcia dla nowej ustawy antypirackiej CISPA (Technologie Gazeta.pl)

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11556534,Facebook_tlumaczy_sie_z_poparcia_dla_nowej_ustawy.html

Facebook ujawni dane użytkowników (TVP)

http://tvp.info/informacje/swiat/facebook-ujawni-dane-uzytkownikow/7074376

CISPA: nowy wróg Internetu (Global Post)

http://www.globalpost.com/dispatches/globalpost-blogs/the-grid/cispa-the-internet-finds-new-enemy-sopa

Protesty CISPA – głośny sprzeciw wobec proponowanym zmianom legislacji (Los Angeles Times)

http://www.latimes.com/news/politics/la-pn-cispa-protests-begin-amid-key-changes-to-legislation-20120416,0,5314596.story

Niepokojący atak na prywatność – CISPA, jakie powoduje zagrożenia i jak jej zapobiec (Electronic Frontier Foundation)

https://www.eff.org/deeplinks/2012/04/cybersecurity-bill-faq-disturbing-privacy-dangers-cispa-and-how-you-stop-it

——————————————

Dopisek:

Nie wiem, czy to dobra, czy zła wiadomość, bo może ktoś próbuje zrobić nas w konia. Kolejna polska myśl naukowo-techniczna pogrzebana, ale tym razem nie ma powodu, żeby płakać. Nie zdziwiłabym się jednak, gdyby to porzucone dziecię” przygarnął ktoś inny, niestety.

MSWiA wycofuje się z INDECT. Władza przestraszyła się Orwella

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.