Strona główna > Świat > Koniec Wolności !

Koniec Wolności !

Ministrowie spraw wewnętrznych Europy, USA i Kanady spotkali się 11 stycznia aby potępić atak na „Charlie Hebdo”. Po spotkaniu zostało opublikowane oświadczenie z programem zapobiegania kolejnym aktom terroru. Zaproponowane zalecenia to zwiększenie międzynarodowej współpracy nad kontrolą internetu (blokowanie i usuwanie „nieodpowiednich” informacji),  tworzenie międzynarodowego rejestru osób podróżujących PNR. W spotkaniu brała udział również polska minister MSW Teresa Piotrowska.

1-20960_g

 Fragment Komunikatu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z dnia 7 stycznia 2014 roku:

Minister Teresa Piotrowska wzięła udział w spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Grupy G6 w Paryżu. Gospodarzem spotkania jest Francja, która sprawuje przewodnictwo w Grupie w II połowie 2014 roku.

Spotkanie odbyło się w czwartek. Do udziału w nim, poza państwami członkowskimi G6 tj. Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Włochami, Hiszpanią i Polską, zaproszeni zostali przedstawiciele USA, Kanady i Turcji.

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/12583,Spotkanie-ministrow-spraw-wewnetrznych-Grupy-G6-w-Paryzu.html

W związku z atakiem terrorystycznym z 7 stycznia ministrowie spraw wewnętrznych oraz międzynarodowi przedstawiciele służb bezpieczeństwa spotykają się ponownie w Paryżu 11 stycznia aby podjąć odpowiednie działania.

Poniżej fragment artykułu opublikowanego 9 stycznia przez Gazeta.pl

Szefowa MSW Teresa Piotrowska uda się do Paryża, gdzie spotka z ministrami spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki. Przedstawiciele resortów siłowych będą rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik „Charlie Hebdo”(…)
 Jestem o nich na bieżąco informowana – powiedziała szefowa MSW Teresa Piotrowska.
Jak podkreśliła, w spotkaniu w Paryżu wezmą udział przedstawiciele państw członkowskich UE najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz wspólnego bezpieczeństwa, Stanów Zjednoczonych, Komisji Europejskiej, a także unijny koordynator ds. zwalczania terroryzmu.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17229324,Teresa_Piotrowska_jedzie_do_Paryza_na_spotkanie_ws_.html

10175963_373445266149462_3797131106750128703_n

W skrócie przedstawiamy treść poszczególnych punktów oświadczenia ministrów spraw wewnętrznych. Paryż 11 stycznia 2015 roku

pkt.1

Atak na „Charlie Hebdo” był złym czynem.

pkt.2

Aby chronić bezpieczeństwo i tolerancje potrzebne są wzmożone środki kontroli wypowiedzi w internecie.

cytat: „Mając to na uwadze, partnerstwo wśród głównych dostawców usług internetowych jest niezbędne, aby stworzyć warunki do szybkiego zgłaszania materiałów, które mają na celu nakłaniania do nienawiści i terroru oraz możliwość do usunięcia takich treści w stosownych przypadkach”.

 pkt.3

ISP (Internet Service Provider – dostawca usług internetowych) potrzebuje uprawnień do zamknięcia, szpiegowania oraz blokowania dostępu do stron internetowych uznanych za naganne przez ministrów spraw wewnętrznych.

Wszystkie kraje członkowskie UE powinny zwiększyć wykorzystanie psychologicznych działań (propagandy). W szczególności UE powinna wykorzystać zalecenia opracowane przez  SSCAT (Syria Strategic Communication Advisory Team – Syryjski zespół doradztwa strategicznego i komunikacji)

rapotr SSCAT:

http://www.statewatch.org/news/2014/may/eu-council-coter-syrian-fighters-9280-14.pdf

SSCAT  z pomocą środków z budżetu UE musi otworzyć biuro w Brukseli (obecnie siedziba biura mieści się w UK). W raporcie tej organizacji wyczytamy zalecaną politykę dla państw UE w związku z wydarzeniami w Syrii, m.in wspierać działalność portali internetowych tworzonych przez młodych ludzi wspierających „wolnych obywateli Syrii” (czytaj – terrorystów) oraz wprowadzić system monitorowania podróżnych (Przeczytanie raportu SSCAT pozwala zrozumieć drugie dno wojny w Syrii).

UE powinna zwiększyć wewnętrzną kampanię wizerunkowa (czytaj-propagandę) w celu zwiększenia wrażliwości na prawa człowieka i wartości różnych populacji.

pkt.4

Odnowić projekt Wewnętrznej Strategii Obrony UE  (European Union Internal Security Strategy)

pkt.5

Istniejące obecnie przepisy dotyczące broni palnej w żadnym stopniu nie są w stanie zapobiec podobnemu atakowi terrorystycznemu. Proponuje się wzmożone prace nad wprowadzeniem PNR (Passenger Name Record) .

US-VISIT_(CBP)

PNR jest to system kontroli pasażerów, zbiera i przetwarza dane biometryczne (linie papilarne, tęczówka oka, itp.), dane kontaktowe (numer telefonu, adres), kierunek i cel podróży. System PNR to nie tylko ruch lotniczy, obejmuje on także transport kolejowy i autobusowy. PNR będzie zbierał i magazynował dane pasażerów do których  służby bezpieczeństwa będą miały bezpośredni dostęp.

article-2132669-12AB0685000005DC-903_468x309

 pkt.6

Wszystkie przedstawione na spotkaniu projekty powinny być kontynuowane na obradach Global Counterterrorism Forum (GCTF)

-TERORIZM FORUMU (1)

Oficjalna strona organizacji rządowej GCTF:

https://www.thegctf.org/web/guest/home

pkt.7

Nawiązanie ściślejszej międzynarodowej współpracy w celu szerzenia pokoju i toleranacji

pkt.8

Kontynuacja podjętych tematów na konferencji zorganizowanej przez organizacje Justice and Home Affairs Council (JHA) 29 stycznia 2015 w Rydze.

Cały tekst oświadczenia z 11 stycznia w formacie PDF:

http://globalguerrillas.typepad.com/files/joint-statement.pdf

Zobacz koniecznie jaki jest cel paryskiego zamachu w artykule:

Egzekucja paryskiego policjanta to fake, zobacz nagranie w zwolnionym tempie

Przygotował: Michał KK

Źródło

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17229324,Teresa_Piotrowska_jedzie_do_Paryza_na_spotkanie_ws_.html

http://globalguerrillas.typepad.com/globalguerrillas/2015/01/eu-governments-we-must-ban-free-speech-in-order-to-save-it.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *