Strona główna > Świat > Koniec nacjonalistów w Szwecji ? Masowe represje prawne działaczy narodowych

Koniec nacjonalistów w Szwecji ? Masowe represje prawne działaczy narodowych

Nordycka Młodzież, to działająca od 2010 roku w Szwecji organizacja młodzieżowa o charakterze nacjonalistycznym. Teraz oznajmili, iż kończą swoją działalność. Powodem są nasilone represje.

Szwedzcy nacjonaliści ogłosili na swojej stronie internetowej rozwiązanie swoich struktur. Tłumaczą, iż obecnie w Szwecji represjom poddane są wszelkie ruchy, które sprzeciwiają się masowej migracji, napływającej ideologii LGBT, czy korupcji. Na szwedzkich ulicach jest coraz więcej przemocy, a moralność upada z każdym dniem.

Szwedzkie media obrały narodowców za swój cel. Doprowadzały do tego, że działacze zwalniani byli z pracy, wytaczano im procesy sądowe, odmawiano wynajmowania lokali, czy zamykano ich organizacyjne konta w banku.

 Liczyć musieli się także z atakami ze strony  lewicowych bojówkarzy. Już w roku 2014 “antyfaszyści” pobili jednego z działaczy Nordyckiej Młodzieży. Jack Smeds w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie dokonano mu trepanacji czaszki.

To nie jedyne zmiany, które nastąpiły w szwedzkim ruchu narodowym. Część działaczy Nordyckiego Ruchu Oporu postanowiło opuścić organizację i założyli własne ugrupowanie- Nordycką Siłę. Ma ono skupiać świadomych aktywistów nacjonalistycznych, tak więc nie każdy może zostać jej członkiem.

Źródło: nacjonalizm.wordpress.com

Za: http://narodowcy.net/koniec-nacjonalistow-w-szwecji-masowe-represje-prawne-dzialaczy-narodowych/

24.08.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.