Strona główna > Świat > Kongres wzywa Trumpa aby przenieść ambasadę w Izraelu do Jerozolimy

Kongres wzywa Trumpa aby przenieść ambasadę w Izraelu do Jerozolimy

W odniesieniu do dążeń Izraela w sprawie przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy, co raz bardziej realna jest wojna między syjonizmem, a islamem – przewidział Albert Pike.  Trump jest kolejną marionetką w grze o władzę na świecie. Przesunięcie siedziby ambasady do Jerozolimy będzie oznaczać wiele rzeczy na świecie i jedną z nich będzie potwierdzenie, że Stany Zjednoczone odgrywają rolę w proroctwie biblijnym. Jerozolima jest miastem w którym Mesjasz będzie zasiadał na tronie i miejsce o którym Biblia ostrzega, aby pozostać z dala od niego.

a

W środę delegacja ponad 100 członków Kongresu napisało do prezydenta – elekta Donalda Trumpa, wzywając go do przeniesienia ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy, jak tylko rozpocznie urzędowanie. Zgodnie z korespondencji otrzymanej przez the Washington Free Beacon , ustawodawca napisał, aby dotrzymać słów użytych w kampanii dotyczących przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy,oraz do odstąpienie od obecnej polityki administracji Obamy. Administracja Obamy potępiała Izrael za budowę domów w dzielnicach Jerozolimy – wynika z tego szereg rezolucji ONZ obsługiwanych przez nich.

List do prezydenta – elekta wspierali Rep. Ron DeSantis (R., Fla.). Wzywa on Trumpa, aby wysłał wiadomość do świata, że Stany Zjednoczone chcą mieć siedzibę ambasady w wiecznej stolicy narodu żydowskiego. Akcja ta będzie mieć decydujące znaczenie w zerwaniu z obecnym Białym Domem, który od dawna utrzymywał, że Jerozolima nie jest częścią Izraela.

„Piszemy aby wyrazić poparcie dla tej polityki i zachęcam do podjęcia szybkich działań w celu przeniesienia naszej ambasady do Jerozolimy ” – piszę ustawodawca. „Izrael jest jednym z najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych i stoi samotnie na Bliskim Wschodzie, zaangażowany w sprawy demokratycznych ideałów. Przesunięcie ambasady wzmocni unikalny sojusz między Izraelem, a Stanami Zjednoczonymi i wysłać jasny sygnał światu, że możemy wesprzeć Izrael w uznaniu Jerozolimy jako stolicy wiecznego.”

Taki wielki krok, naprawi napięte stosunki USA-Izrael, które zostały zaognione przez administracje Obamy. „Działanie jest tym bardziej naglące, w świetle uchwały 2234 przyjętej przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w dniu 23 grudnia 2016 roku. Ustawodawca pisze: „Rezolucja odnawia wrogość dyplomatyczną i ekonomiczną wojnę przeciwko Izraelowi, a my musimy podjąć pilne działania w celu złagodzenia jego skutków oraz potwierdzamy nasze przylgnięcie do Izraela”.

DeSantis powiedział w The Free Beacon: „Jerozolima jest wieczną stolicą narodu żydowskiego i USA powinny utrzymać swoją ambasadę w stolicy Izraela…. Przez dziesięciolecia Departament Stanów miał zarozumiałe stanowisko nie uznając Jerozolimy jako stolicy Izraela, mimo obecności Żydów w niej od tysięcy lat. Zachęcam prezydenta Trumpa aby wysłał wiadomość do świata, że Stany Zjednoczone wspierają Nas swoich przyjaciół i przygotowują się do przeprowadzki ambasady do stolicy Izraela”

Sprawa przesunięcia ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy od dawna jest punktem spornym, dyplomatycznej rywalizacji. Chociaż kongres wyraził owe pragnienie aby przenieść ambasadę już w roku 1995 jednak wiele administracji Białego Domu nie podzielało tych dążeń, twierdząc, że Jerozolima jest do wygrania ale jako część negocjacji pokojowych między Izraelem, a Palestyńczykami.

Prawodawcy niedawno wprowadzili nowe prawodawstwo, projekt ustawy który wstrzymuje niektóre fundusze Departamentu Stanu, aż ambasada zostanie przeniesiona z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Źródło: https://zionistreport.com/2017/01/congress-urges-trump-to-move-u-s-embassy-in-israel-to-jerusalem/

Tłumaczenie: Sobrius

Źródło polskie: https://www.nwo.report/nwo/kongres-wzywa-trumpa-aby-przeniesc-ambasade-izraelu-jerozolimy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *