Strona główna > Bez kategorii > Końcowa faza budowy królestwa antychrysta

Końcowa faza budowy królestwa antychrysta

Źródło: http://3rm.info

Data publikacji: 18.10.2012

Tłum. RX

USA i Unia Europejska zamierzają rozpocząć negocjacje w kwestii utworzenia strefy wolnego handlu. Oczekuje się, że rozmowy na wysokim szczeblu rozpoczną się na wiosnę 2013 roku a sam dokument wejdzie w życie już w połowie 2014 roku. Raport o perspektywach utworzenia takiej strefy powinien być przygotowany przez grupę ekspertów pod kierownictwem euro-komisarza Karela de Gucht’a i przedstawiciela USA ds. handlu Rona Kirka, pod koniec bieżącego roku. Tego rodzaju inicjatywa była po raz pierwszy wyrażona przez niemiecką kanclerz, Angelę Merkel, jeszcze w 2006 roku. Podkreśliła ona, że tego rodzaju inicjatywa jest w interesie obu stron. Jednakże sprawa nie ruszyła z martwego punktu do czasu kiedy światowa gospodarka nie zaczęła doświadczać recesji spowodowanej przedłużającym się kryzysem ekonomicznym. Eksperci sądzą, że stworzenie strefy pozwoli stymulować wzrost gospodarczy tak w USA jak i w Unii Europejskiej. Oczekuje się, że Unia Europejska będzie naciskać na najszerszy wariant porozumienia, które będzie ordynować procedurę współpracy i w sferze usług i w sferze dostępu firm do zamówień państwowych.

Jednakże takie dziedziny jak rolnictwo i przemysł lotniczy mogą być wyłączone z porozumienia.

Według prognoz ekspertów finalizacja porozumienia pozwoli zwiększyć wielkość wzajemnej wymiany handlowej, co najmniej, do 120 miliardów dolarów a także pozwoli na zwiększenie tempa wzrostu gospodarczego o 0,3%-0,7%. Na chwilę obecną opłaty celne wynoszą średnio 3%. Analitycy wskazują także na to, że utworzenie strefy wolnego handlu zmusi rządy krajów Unii Europejskiej do wprowadzenia bardziej elastycznych regulacji rynków pracy i kapitału.

Trzeba zauważyć, że to nie pierwsza transkontynentalna inicjatywa Unii Europejskiej. Dzisiaj jest wiadomo, że Unia Europejska poważnie rozważa możliwość włączenia państw pozostających poza granicami strefy Euro do unii bankowej. W tym celu w ramach Europejskiego Banku Centralnego może być stworzony specjalny organ nadzoru nad sektorem finansowym. Obecnie 10 z 27 państw Unii Europejskiej nie wchodzi do strefy Euro. Jednakże w Unii Europejskiej rozważa się i drugi wariant, na przykład, stworzenia oddzielnego regulatora w zakresie nadzoru bankowego. „Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby stworzenie nowego organu w ramach Europejskiego Banku Centralnego. Pozwoliłoby to nam na ignorowanie wszystkich przepisów ograniczających działalność Europejskiego Banku Centralnego. Oprócz tego, wszystkie wstępujące do nowej struktury państwa mogą otrzymać prawo głosu, włącznie z Polską, Szwecją i Rumunią”- powiedział poseł Europarlamentu, Sven Gigold. Stworzenie unii bankowej w ramach Unii Europejskiej będzie omawiane na szczycie bloku w Brukseli w dniach 18-20 października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.