Strona główna > Polska > KONCERT ”UWOLNIĆ BASIĘ NA ŚWIĘTA!” w dn. 2.12.2018, w lokalu SWS w Warszawie

KONCERT ”UWOLNIĆ BASIĘ NA ŚWIĘTA!” w dn. 2.12.2018, w lokalu SWS w Warszawie

Wyjątkowy koncert dla Basi Poleszuk Plejada artystów zaśpiewa podczas specjalnego koncertu „Uwolnić Basię na święta”. Wydarzenie jest głosem środowiska artystycznego w obronie działaczki Narodowej Hajnówki Barbary Poleszuk, skazanej na karę więzienia za podrapanie policjanta. Incydent z udziałem 26-latki miał miejsce 2 lipca 2016 roku, podczas Nocy Kupały w Białowieży, a od końca października kobieta odbywa czteromiesięczną karę pozbawienia wolności. Rodzina i obrońca Barbary Poleszuk domagają się zwolnienia oskarżonej ze względu na karę niewspółmierną do popełnionego przez nią czynu. Sąd w dalszym ciągu odwleka rozprawę „.

KONCERT „UWOLNIĆ BASIĘ NA ŚWIĘTA!” na rzecz uwolnienia Barbary Poleszuk. /zarejestrowany w dniu 02.12.2018, g.18:00/ Wystąpili: Paweł Piekarczyk Jan Pietrzak Agnieszka Regulska Tadeusz Polkowski Bartek Kalinowski Andrzej Kołakowski ( W kolejności pojawienia się na scenie – plakat informujacy o koncercie widoczny w filmie zawiera nieznacznie inną listę artystów ).
W czasie koncertu mówili o uwięzieniu Barbary Poleszuk między innymi mec. Krzysztof Wąsowski oraz Zygmunt Miernik (uwięziony i szykanowany w sposób podobny do Barbary Poleszuk za „tortowy” sprzeciw przeciwko uniewinnieniu przez sędziego jednego z czołowych zbrodniarzy PRL Czesława Kiszczaka ).
Dla lakoniczności opisu z wielu gości obecnych na koncercie wspomnimy tu tylko o Annie Kołakowskiej – uczestniczce głodówki podjętej w geście solidarności z uwiezioną Barbarą Poleszuk i Adamie Słomce – znanego działacza niepodległościowego od wielu lat walczącego z patologiami sądownictwa postkomunistycznego, głównego organizatora rocznego Miasteczka Protestu pod SN w 2016. Koncert odbył się w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie na ul. Marszałkowskiej 7. Zorganizowany został m.in. przez Klub Gazety Polskiej w Warszawie.
W informacji o koncercie z 27.11.2018 Polskie Radio napisało: „Wyjątkowy koncert dla Basi Poleszuk Plejada artystów zaśpiewa podczas specjalnego koncertu „Uwolnić Basię na święta”. Wydarzenie jest głosem środowiska artystycznego w obronie działaczki Narodowej Hajnówki Barbary Poleszuk, skazanej na karę więzienia za podrapanie policjanta. Incydent z udziałem 26-latki miał miejsce 2 lipca 2016 roku, podczas Nocy Kupały w Białowieży, a od końca października kobieta odbywa czteromiesięczną karę pozbawienia wolności. Rodzina i obrońca Barbary Poleszuk domagają się zwolnienia oskarżonej ze względu na karę niewspółmierną do popełnionego przez nią czynu. Sąd w dalszym ciągu odwleka rozprawę „.

Opublikowany 4 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *