Strona główna > Rosja > Koncentracja wojsk USA przy granicach Rosji

Koncentracja wojsk USA przy granicach Rosji

USA przerzuciły na Litwę 150 żołnierzy i 20 pojazdów pancernych. USA przystąpiły do wymiany rozmieszczonej na Litwie jednostki. Z miejsca ich stałej dyslokacji w Fort Stuart (USA) i Vilseke (Niemcy) przerzucono samolotami 150 wojskowych i 20 pojazdów pancernych, w tym czołgów „Abrams”.

a2

Siły Zbrojne USA wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach z armią litewską. „Pobyt na Litwie, na podstawie rotacyjnej, sojuszników z Sojuszu Północnoatlantyckiego, dostarcza naszym wojskowym doskonałej okazji do wspólnych ćwiczeń w celu doskonalenia umiejętności i opanowania metod walki a także służy wzmocnieniu stabilności w regionie” – powiedział minister obrony Litwy, Juozas Olekas.

Sprzęt Sił Zbrojnych USA był rozładowany na stacji kolejowej Gaiżiunai i do punktu dyslokacji w mieście Rukla, gdzie bazuje litewski batalion piechoty zmotoryzowanej. Oprócz krajów nadbałtyckich amerykańskie czołgi mogą znaleźć się w Polsce, Rumunii albo w Bułgarii.

Amerykańscy wojskowi informują, że część tego zgrupowania pancernego znajduje się już w Europie. W Ministerstwie Obrony Litwy doprecyzowano, że amerykańscy marines znajdują się w krajach nadbałtyckich i w Polsce od wiosny 2014 roku w ramach operacji „Atlantic Resolve”.

Za: http://3rm.info/main/55620-ssha-perebrosili-v-litvu-150-voennosluzhaschih-i-20-edinic-voennoy-tehniki.html

Data publikacji: 16.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *