Strona główna > Rosja > Komu w putlerowskiej eFeRji żyje się dobrze?

Komu w putlerowskiej eFeRji żyje się dobrze?

Źródło: http://3rm.info/22590-komu-v-putinskoj-rossii-zhit-xorosho.html

Data publikacji: 21.03.2012

Tłum. RX

Gubernator Gruziew, skromny geniusz finansowy putlerowskiej partii „Jedinaja Rossija”

Gubernator zarabia więcej przez rok niż 200 tysięcy zwykłych ludzi regionu tulskiego. Gubernator regionu tulskiego Władimir Gruziew w roku 2011 zarobił 3,7 miliarda rubli.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej szef regionu opublikował deklarację dochodową.

Członek partii „Jedinaja Rossija” posiada działki budowlane i ziemię o ogólnej powierzchni

21.000.809 metrów kwadratowych, posiada dom o powierzchni 546,3 metrów kwadratowych, mieszkania w Tule o ogólnej powierzchni 449,5 metrów kwadratowych. Do Gruzdiewa należą 3 samochody, Land Rover, Mercedes Benz i Mercedes-AMG.

Żona Władimira Gruzdiewa w ubiegłym roku zarobiła „tylko” 182,7 miliona rubli. Posiada ona działki budowlane i ziemię o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, czynszowy dom wielorodzinny o powierzchni 2.935,6 metrów kwadratowych, mieszkania w Tule i w Moskwie, samochody Mercedes Benz, Land Rover, Aston Martin i parking o powierzchni 152,7 metrów kwadratowych. Podstawowym dochodem gubernatora w 2011 roku był dochód ze sprzedaży mieszkania, które według RBKdaily zostało sprzedane ubiegłej wiosny za rekordową kwotę 1,5 miliarda rubli. Gubernator sprzedał mieszkanie na Ostożence o powierzchni 1229,3 metrów kwadratowych i sześciu miejscach parkingowych. Co ciekawe to średnia pensja w regionie tulskim w 2011 roku wyniosła 17275,9 rubli (około 1727 zł). Tym sposobem Władimir Gruzie zarabia więcej niż 200 tysięcy „średnich” mieszkańców zarządzanego przez niego regionu. Kampania ujawniania dochodów w Rosji tylko się zaczęła. I w jej wyniku wielu mieszkańców kraju będzie miało okazję porównać swoje własne zarobki z dochodami urzędników i ich żon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.