Strona główna > Świat > „Kolorowa rewolucja” w Macedonii – w tle Zachód, George Soros i NATO

„Kolorowa rewolucja” w Macedonii – w tle Zachód, George Soros i NATO

Napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją narasta na wielu frontach – chodzi między innymi o sytuację na Ukrainie, BRICS, sankcje czy strategię okrążania Rosji przez siły NATO. Zachód na tym nie poprzestaje i dalej napiera w kierunku rosyjskich granic. Ostatnio wyszedł na jaw najnowszy cel angloamerykańskiej kampanii destabilizacji – Macedonia.

a

W celu obalenia legalnie wybranego rządu macedońskiego, do akcji przystąpili George Soros i NATO; uruchomiono też zachodnią technologię „kolorowych rewolucji”. To gwarancja pozbawienia Macedończyków prawa do samostanowienia, tak jak pozbawione go są społeczeństwa wszystkich demokracji w zachodnim stylu.

Niejeden dobrze poinformowany obserwator słusznie podejrzewa, że w każdej kolorowej rewolucji, jaka miała miejsce we wschodniej Europie, widać ciężką rękę George’a Sorosa. Stał się on powszechnie znany przede wszystkim dzięki roli głównego rozgrywającego w finansowaniu i organizowaniu „Rewolucji buldożerów” w Serbii, w wyniku której w 2000 roku obalono Slobodana Miloševicia, i „Rewolucji róż” w Gruzji w 2003 roku, w doprowadzeniu w 2006 roku do powstania islamskiego rządu w Turcji, a nawet w zakulisowym wspieraniu ruchu „Okupuj Wall Street” w Stanach Zjednoczonych, oraz w wielu innych wydarzeniach na świecie, z których każde przyniosło jedynie narastające cierpienie, zubożenie i ograniczenie swobód obywatelskich, wskutek wdrażania mechanizmów państwa policyjnego. Ruch „Okupuj Wall Street” można uznać w tym względzie za wyjątek, bo właściwie nie przyczynił się do żadnych zmian. Jego uczestnicy pozbyli się wyłącznie nadmiaru gniewu i energii, co u niektórych z nich skończyło się urazami głowy. Poza tym zmarnowali mnóstwo cennego czasu.

George Soros równie intensywnie angażuje się w wywoływanie zamieszek i sabotowanie różnych inicjatyw społecznych, co od kilku miesięcy widać na przykład w Stanach Zjednoczonych. Od Florydy, przez Ferguson aż po Baltimore, pracownicy jego fundacji biorą czynny udział w działaniach, których celem jest zagwarantowanie, by obywatele amerykańscy nie tylko nie byli w stanie uporać się z podziałami rasowymi dzięki wzajemnej współpracy, ale by nawet uczestnicy akcji podejmowanych w ramach jednolitej grupy rasowej nie mogli niczego istotnego osiągnąć.

W Macedonii, podobnie jak w Stanach, instytucje George’a Sorosa działają pod przykrywką projektów lewicowych. Innymi słowy, powstałe dzięki niemu rozmaite organizacje pozarządowe tworzą i finansują inicjatywy i projekty, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie lewackich, ale tak naprawdę mają charakter wywrotowy, a ich celem jest przeforsowanie ukrytych celów politycznych, przeprowadzenie zmian w macedońskiej kulturze, wprowadzenie marionetkowego reżimu, a ostatecznie zrealizowanie zamiarów angloamerykańskiej oligarchii.

Najbardziej znana pozarządowa organizacja George’a Sorosa, Open Society Institute (Instytut Społeczeństwa Otwartego – ISO), jest w Macedonii wyjątkowo aktywna. W całym kraju działa pod przykrywką wielu „organizacji społeczeństwa obywatelskiego”, które niczym macki ISO (a tym samym macki Zachodu) oplatają społeczeństwo macedońskie. To z tego powodu niektórzy Macedończycy mówią o Sorosie, że „pojawił się w ich kraju jako koń trojański, a teraz jest ośmiornicą”.

ISO prężnie funkcjonuje w Macedonii już przez jakiś czas, a jej szefem od prawie 20 lat jest Władymir Milcin – były milicyjny informator z czasów komunizmu, który przyczynił się do wydania jednego z dysydentów, aktora Risto Siskova.

Sieć organizacji Sorosa w Macedonii ma ogromną władzę. Amerykański dziennikarz konserwatywnego dwutygodnika „National Review”, Jay Nordlinger, po wizycie w Macedonii napisał:

„W Ameryce na przestrzeni wielu lat pojawiło się mnóstwo instytucji finansowanych przez Sorosa, na przykład MoveOn.org, Media Matters (Media się liczą) czy Center for American Progress (Centrum na Rzecz Amerykańskiego Rozwoju). W Macedonii istnieją ich dokładne odpowiedniki, ale znaczą więcej niż w Ameryce. W Stanach mamy niezliczone ilości organizacji konserwatywnych jako przeciwwagę dla frakcji Sorosa. Lewica ma swoje miliardy, a my mamy swoje. Atakujesz mnie Sorosem? W porządku, ja załatwię cię Kochem, albo dwoma. Powiedziano mi, że w Macedonii nie istnieje tradycja dawania datków na szczytne cele. Nie ma tam think tanków, grup aktywistów i innych inicjatyw po prawej stronie sceny politycznej. A zatem karty rozdają wyłącznie Soros-odyci”.

Twierdzenie, że w Macedonii nie ma Prawicy, jest lekką przesadą, gdyż oczywiście istnieje, ma swoich aktywnych reprezentantów i propagatorów, niemniej jednak wpływy Sorosa mają tam bez wątpienia znacznie szerszy zasięg, co pozwala mu na sterowanie opinią publiczną dzięki sprytnym metodom nawiązywania i podtrzymywania kontaktów. Soros, wskutek tego, iż trzyma w garści tamtejsze media, oddziałuje w znacznie większym stopniu na treść wiadomości oraz relacji z wydarzeń, przekazywanych w serwisach informacyjnych niż w innych miejscach na świecie; bardziej nawet niż w pozostałych krajach Europy Wschodniej.

Skoro już mowa o mediach, to należy zaznaczyć, że macedońskie serwisy informacyjne, takie jak Telma i 24 Vesti, to dwaj główni gracze, upowszechniający wiadomości na temat antyrządowych demonstracji (i innych działań). Obydwie stacje są finansowane przez George’a Sorosa.

Na domiar złego, nawet „lider opozycji” Zoran Zajew jest cieszącym się złą sławą agentem opłacanym przez Sorosa, powiązanym blisko z CIA. I nie tylko on, gdyż cała jego partia Socjaldemokratyczny Związek Macedonii (SZM, niegdyś partia komunistyczna) również została przejęta przez maszynerię Sorosa. Amerykański dziennikarz śledczy Wayne Madsen pisze o tej sytuacji w ten oto sposób:

„Według dobrze poinformowanych źródeł z Macedonii Zajew i [Radmiła] Sekerińska są ni mniej, ni więcej, tylko frontmanami Branko Crwenkowskiego – byłego premiera i prezydenta w jednej osobie – który nadal stoi na czele SZM-u i korzysta z wyjątkowej szczodrości brudnych organizacji pozarządowych z zapleczem CIA, takich jak National Democratic Institute (NDI, Narodowy Instytut Demokratyczny), Freedom House (Dom Wolności), National Endowment for Democracy (NED, Narodowy Fundusz na rzecz Demokracji) oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego, by podżegać do rewolucji przeciwko centroprawicowemu rządowi Nikoły Grujewskiego – VMRO-DPMNE.

Dobrze znanym faktem jest również to, iż ISO otrzymuje okrągłe sumy od amerykańskiej rządowej agencji pomocowej USAID, tj. Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego”.

Co ciekawe, Viktoria Nuland, asystent sekretarza stanu w amerykańskim Departamencie Stanu, odpowiedzialna za stosunki z Europą i Eurazją, została oskarżona przez wywiad macedoński o konspirowanie z Zajewem.

Wayne Madsen tak oto opisuje rolę Nuland w Macedonii:

„Nagannie ordynarna Nuland przy okazji obrad 51. konferencji ds. bezpieczeństwa w Monachium spotkała się z macedońskim ministrem ds. zagranicznych Nikolą Poposkim oraz z prezydentem Georgim Iwanowem, by wyrazić swoje niezadowolenie z postawienia zarzutów jej przyjacielowi Zajewowi oraz innym konspiracyjnym działaczom partyjnym, w związku z zaaranżowanymi przez nich zamieszkami. Wcześniej zaoferowała swoją pomoc w mediacji w sprawie długotrwałego sporu pomiędzy Grecją i Macedonią o stosowanie przez tę drugą nazwy „Macedonia”, gdyż według niektórych Greków wyłącznie Grecja powinna mieć prawo do posługiwania się nią, jako że wyraz ten ma greckie pochodzenie. Obserwatorzy w Macedonii postrzegają zainteresowanie Nuland dysputą o tę nazwę jako pułapkę, która umożliwiłaby przejęcie władzy w Skopje proamerykańskim siłom oraz doprowadziła do syjonistyczno-bankierskiego ucisku, który pojawia się zawsze wraz z takim „tematycznym” zamachem stanu. Nuland i współpracujący z nią dywersanci mieli nadzieję na powtórkę scenariusza, jaki rozegrał się w Kijowie, który można określić mianem „Kijów – Wersja 2.0”.

Nuland i współspiskowcy ze Skopje są zaniepokojeni szybkością, z jaką macedońskie służby specjalne rozpracowały zamiary konspiratorów planujących zamach stanu. Macedońska policja w nalotach przeprowadzonych w Skopje i w Veles przechwyciła 5 laptopów, 3 komputery stacjonarne, 19 telefonów komórkowych, 100 płyt CD i DVD oraz 9 książeczek oszczędnościowych, którymi posługiwali się dywersanci, w tym dowody przelewów z konta powiązanego z finansowaną przez Sorosa organizacją pozarządową. Podobno tuż przed planowaną datą zamachu również CIA zasiliła rachunki bankowe konspiratorów pokaźnymi sumami.

Posługiwanie się przez spiskowców z kliki Soros-CIA sieciami społecznościowymi nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Media społecznościowe służyły jako główna platforma przy organizowaniu licznych rewolucji „z motywem”, sponsorowanych przez CIA i Sorosa – Pomarańczowej Rewolucji oraz powstania na Euro-Majdanie na Ukrainie, Rewolucji Jaśminowej w Tunezji, Rewolucji Lotosu w Egipcie, Rewolucji Róż w Gruzji, Rewolucji Tulipanów w Kirgistanie oraz Zielonej Rewolucji w Iranie. W przypadku Macedonii, istnieją wyraźne przesłanki wskazujące na to, iż z Zajewem w próbie zorganizowania zamachu stanu na rząd Grujewskiego, konspirował bezpośrednio Thomas Melia – zastępca asystenta sekretarza stanu w Biurze Demokracji, Praw Człowieka i Pracy, odpowiedzialny za stosunki z Europą, w tym z Rosją, a także ze Środkowym Wschodem i Afryką Północną. Melia jest byłym zastępcą dyrektora fundacji Dom Wolności, zimnowojennego zagłębia neokonserwatywnych amerykańskich podżegaczy wojennych, z siedzibą w Nowym Jorku.

Mimo tego, że Dom Wolności został utworzony w 1941 roku przez takich postępowych działaczy, jak Eleonora Roosevelt, Ralph Bunche, dziennikarka Dorothy Thompson, pisarz Rex Stout (twórca fikcyjnej postaci detektywa Nero Wolfe’a) oraz kandydat na prezydenta z ramienia Republikanów Wendell Willkie (którego współcześni Republikanie uznaliby za szalonego liberała), przeistoczył się on w neokonserwatywne źródło politycznej paplaniny, od kiedy w ostatnich latach członkami zarządu zostali kretyńscy podżegacze wojenni w typie Paula Wolfowitza, Kena Adelmana, Zbigniewa Brzezińskiego, Donalda Rumsfelda oraz Otto Reicha. Dom Wolności został złapany na gorącym uczynku, przekazując pieniądze CIA do grup opozycyjnych w Iranie, Sudanie, Rosji i Chinach. Zasadniczo, Dom Wolności, tak jak pozarządowe organizacje Sorosa, służy za kanał przesyłowy, wspierający CIA w organizowaniu rebelianckich sił opozycyjnych w dziesiątkach krajów na całym świecie, wśród których obecnie znajduje się nie tylko Macedonia, ale również Węgry, Wenezuela, Syria, Egipt, Serbia, Jordania, Meksyk i Kuba”.

George’owi Sorosowi udało się również przeniknąć CANVAS Network [platforma pozarządowej organizacji Centre for Applied Nonviolent Action and Strategies, służąca komunikacji i współpracy pomiędzy studentami, nauczycielami i instytucjami w zakresie strategii pokojowych konfliktów] i w ten sposób zjednać sobie jej członków na rzecz „pomocy” w organizowaniu macedońskich demonstracji – o czym donoszono głównie w rosyjskiej i macedońskiej prasie.

Według portalu Macedoniaonline.eu:

„Osoby zrzeszone w CANVAS zdołały otrzymać już całkowity zakaz wjazdu do Rosji, nadal są jednak mile widziane w macedońskiej stolicy. ISO i CIA zaangażowały członków CANVAS do pracy na swoją rzecz w Macedonii poprzez Project for the New American Century (PNAC, czyli Projekt dla Nowego Amerykańskiego Wieku), National Endowment for Democracy (NED, czyli Narodowy Fundusz na rzecz Demokracji) oraz The United States Agency for International Development (USAID, tj. Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego). Trzy tygodnie przed planowanymi protestami CANVAS wystosował notę do macedońskich studentów, informującą o nagrodzie w wysokości 1500$ za dwa najlepsze pomysły na przeprowadzenie demonstracji.

Propozycje zostały przesłane do Sonji Ismail, córki Gunera Ismaila – znanego oficjela, członka partii SZM”.

Na portalu Macedoniaonline.eu można przeczytać również o tym, co o działalności platformy CANVAS pisze macedoński dziennik „Vecer”:

„Gang udający „organizacje pozarządowe”, przeszkolony w zakresie obalania rządów i organizowania zamachów stanu na całym świecie, płaci 1500$ za najciekawsze pomysły na zaaranżowanie manifestacji. W skład owego gangu wchodzi Instytut Społeczeństwa Otwartego założony przez Sorosa, Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (frontman CIA) oraz Forum Group (Grupa Forum) – kolejna „organizacja pozarządowa” Sorosa. Owa grupa, począwszy od 2011 roku wspiera i finansuje nie tylko macedońską partię opozycyjną SZM, ale również aktywistów i protestantów.

Serbski oddział platformy CANVAS, na którego czele stoi Srdźa Popović, specjalizujący się w organizowaniu demonstracji, został zaangażowany do „pomocy” w Macedonii zarówno przez Sorosa, jak i przez CIA. CANVAS zdążył zyskać już dosyć złą sławę. Mianowicie, Zjednoczone Emiraty Arabskie nadały tej instytucji tę samą rangę, co Al-Kaida, i uznały ją za jedyną niemuzułmańską organizację terrorystyczną! CANVAS i Srdźa Popović przyczynili się do powstania chaosu na Ukrainie (spójrzcie, co się tam obecnie dzieje) oraz do usunięcia z urzędu prezydenta Egiptu Husni’ego Mubaraka (tutaj również źle się dzieje). […]

CANVAS po raz pierwszy zyskał złą sławę za obalenie Miloševicia. Ale na tym nie poprzestał. Był angażowany wielokrotnie przez CIA do organizowania protestów w Gruzji, Mołdawii, na Malediwach, w Libanie, Egipcie czy na Ukrainie. W Macedonii po raz pierwszy pojawił się w 2009 roku, kiedy stało się jasne, że partia SZM znów znajdzie się w opozycji. Bandyta na usługach, Srdźa Popović, osobiście zjawił się w Ochrydzie, by poświęcić otwarcie „Akademii CANVAS-u”, w której mieli być szkoleni przyszli protestujący i aktywiści, a kiedy nadejdzie właściwy czas – zawezwani do działania.

Kto sfinansował powstanie tej akademii? Ano Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego oraz Soros. Jej promotorami zostali pracownicy Sorosa – Gjuner Ismail i Sašo Ordanowski.

W grudniu 2014 oraz w styczniu 2015 roku miało miejsce intensywne szkolenie studentów ze skutecznego protestowania, którzy za udział w nim otrzymali zapłatę. Na miejscu pojawił się Srdźa Popović. Natomiast w marcu, kwietniu i na początku maja 2015 roku spotkał się z Zajewem. 6 maja aktywiści z CANVAS i SZM brutalnie zaatakowali policjantów, raniąc 38 z nich.

Za śmiercią rosyjskiego przywódcy opozycyjnego Borysa Niemcowa, do której doszło zaledwie na kilka dni przed protestami, też między innymi stoi CANVAS. Zabójstwo Niemcowa miało służyć destabilizacji kraju oraz doprowadzeniu do wewnętrznych sporów. Ale większość Rosjan przejrzała intrygę i zdała sobie sprawę, że morderstwo to zostało zaaranżowane. Obraz staje się jeszcze bardziej przejrzysty, jeśli dodatkowo uwzględni się w nim fakt zatrudnienia żony szefa CANVAS-u przez prywatną agencję wywiadu Stratfor (jedną z odnóg CIA).

Zanim CANVAS pojawił się w Serbii, istniała tam inna instytucja, funkcjonująca pod przykrywką organizacji pozarządowej, o nazwie Otpor. Była finansowana przez Dom Wolności, przybudówkę CIA. Nawet ONZ prowadziło dochodzenie w sprawie powiązań Domu Wolności z CIA. Byli członkowie Otporu włączyli się w szeregi obecnego CANVAS-u”.

Portal Macedoniaonline.eu wspomina również o raporcie z 2011 roku, autorstwa Tony’ego Cartalucciego z bloga Destroyer Report, pt. „CIA Coup-College” (Uniwersytet CIA ze specjalizacją: zamachy stanu), który obnaża działalność CANVAS-u:

„Po odniesionych sukcesach serbski Otpor nadal otrzymywał finansowanie z Zachodu i zamienił się w swoisty „uniwersytet CIA ze specjalizacją: zamachy stanu” pod nazwą CANVAS lub Center for Applied Non-Violent Action and Strategies (Centrum na rzecz Stosowania Działań i Strategii bez Przemocy). Okazało się, że Egyptian April 6 Youth Movement (Egipski Ruch Młodych 6 Kwietnia) po ufundowanych przez amerykański Departament Stanu pogaduchach w Nowym Jorku w 2008 roku, rok później udał się z wizytą do CANVAS. W tym właśnie czasie przejął „program nauczania” od CANVAS-u oraz – jak widać – jego logo, a następnie dzięki amerykańskim pieniądzom zajął się zbieraniem gangu i aranżowaniem manifestacji w Egipcie.

Wśród obecnych „partnerów” CANVAS-u [starsza wersja tutaj, zob. też wpis o zmianach] jest Albert Einstein Institution (Instytut Alberta Einsteina), Dom Wolności oraz the International Republican Institute – IRI (Międzynarodowy Instytut Republikański – MIR). W skład zarządu MIR-u wchodzą: John McCain, Lindsey Graham i Brent Scowcroft. Kiedy John McCain mówi „Powinniśmy dostrzec, że się na to zanosi”, nawiązując do zamieszek w Egipcie, to oczywiście nie mówi o sobie, gdyż to on sam pomógł w ich rozpętaniu. […]

Ostatnią wzmianką wartą uwagi w odniesieniu do platformy CANVAS jest to, iż jej nazwa pojawia się w artykule pt. „Revolution U” (Rewolucja U), zamieszczonym w czasopiśmie „Foreign Policy”. Jest tam przedstawiona jako organizacja wspierająca „Rewolucję Róż” w Gruzji, „Pomarańczową Rewolucję” na Ukrainie, a w chwili obecnej współpracująca z organizacjami z Białorusi i Birmy, a także z grupami z 50 innych krajów. Przyglądając się działaniom oraz globalnym zapędom CANVAS-u, staje się jasne, że angażuje się on w zmiany reżimów, które bezpośrednio wesprą globalistów w ich próbach otoczenia Rosji i Chin”.

Zamieszki, do jakich w ciągu ostatnich kilku miesięcy dochodzi w Macedonii i które sprawiły, że w chwili obecnej dziesiątki tysięcy Macedończyków wychodzą na ulice, są konsekwencją wdrożenia technologii kolorowej rewolucji autorstwa Zachodu, przygotowanej w celu destabilizacji i obalenia macedońskiego rządu, który przystał na współpracę z Rosją w budowaniu Bałkańskiego Rurociągu przebiegającego przez Macedonię. Kolorowa rewolucja, opracowana i sprowadzona przez zachodnie rządy, NATO oraz sieć organizacji pozarządowych, fundacji i „grup społeczeństwa obywatelskiego” finansowanych przez Sorosa, jest próbą niedopuszczenia do uzyskania przez Rosję jakiekolwiek przewagi nad Unią Europejską; służy też umacnianiu hegemonii światowej oligarchii.

Musimy wspierać Macedończyków w ich oporze wobec tej kolorowej rewolucji oraz sprzeciwiać się tego typu nielegalnym, niczym nieuzasadnionym działaniom, we własnych krajach.

Tłumaczenie: PRACowniA

Artykuł na SOTT: George Soros, NATO and the Western Color Revolution in Macedonia

Źródło polskie: https://pracownia4.wordpress.com/2015/05/29/kolorowa-rewolucja-w-macedonii-w-tle-zachod-george-soros-i-nato/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.