Kołomojski poddaje Mariupol (oświadcza zastępca dowódcy batalionu ‘AZOW’)

„TYŁOWI PEDERAŚCI (ros. ТЫЛОВЫЕ ПИДОРАСЫ) Korban, Fiłatow i oczywiście ich patron Kołomojski poddają Mariupol okupantom.

a
Z lewej Igor Kołomojski

Ostatniej nocy z Mariupola wyprowadzono wszystkich żołnierzy batalionu Dniepr-1, który nazywany jest przez wielu ekspertów „armią prywatną Kołomojskiego”; żadną miarą nie chcę poniżyć żołnierzy „Dniepra-1”, którzy wraz z innymi ochotnikami bohatersko wyzwalały okupowane ziemie regionu Doniecka, ale w jednak przy tym wszystkim jest wiadomo, że „Dniepr-1” wykonuje w pierwszej kolejności wskazania oligarchy Kołomojskiego i jego nadwornych szczeniaków Fiłatowa i Korbana.

Motywy poddania przez Kołomojskiego Mariupola na razie nie są znane, ale można przypuszczać, że gubernator Dniepropietrowska, otoczenie którego utrzymuje bliskie stosunki z przywódcami terrorystów, mogło się z nimi porozumieć.

Obecnie do obrony Mariupola pozostały bataliony „Azow” i „Szachtiorsk” oraz niewielka ilość wojsk wewnętrznych. Obiecanej artylerii obrońcy Mariupola na razie nie doczekali się.

Jako pierwszy tę informację na swoim Facebooku podał żołnierz batalionu „Azow” – dziennikarz Andriej Dzińdzia (ros. Дзиндзя), ale po jakimś czasie informacja ta z jego strony znikła.

Mówi się, że SBU poprosiła go, aby usunął tę informację. W celu ustalenia prawdy połączyłem się ze starszymi sierżantami batalionów „Szachtiorsk” i „Azow”, którzy potwierdzili informację o wycofaniu żołnierzy z Mariupola. Teraz całe społeczeństwo ukraińskie jest świadkiem zdrady przez oligarchę Kołomojskiego swego narodu i przygrywanie Putinowi. Śmierć okupantom i ich wspólnikom oligarchom!”

Tłumaczył Janusz Sielicki

1.9.2014 r.

Z portalu Russkaja Wiesna:

Зам. командира батальона «Азов»: Коломойский сдаёт Мариуполь

http://rusvesna.su/news/1409477018

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *