Strona główna > Bez kategorii > Kolejny pomysł na ukrywanie się chazarków: Putlerowska eFeRja chce zakazu ujawniania narodowości.

Kolejny pomysł na ukrywanie się chazarków: Putlerowska eFeRja chce zakazu ujawniania narodowości.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id13509.html

Data publikacji: 27.07.2012

Tłum. RX

Chazar Saralijew

Rosyjskim mediom mogą zakazać ujawniania narodowości w artykułach i reportażach.

Z odpowiednią inicjatywą występuje były minister ds. stosunków zagranicznych, polityki narodowościowej, prasy i informacji Republiki Czeczeńskiej a obecnie deputowany z ramienia partii żuli i złodziei (Partia Putina „Jedinaja Rossija”- tłum.), Szamsaił Saralijew, donosi gazeta „Izwiestia”. Parlamentarzysta uważa, że określanie pochodzenia narodowego „prowokuje konflikty etniczne i tworzy złe stereotypy w świadomości ludzi”.Wniesienie odpowiedniego projektu ustawy do Dumy Państwowej planuje się już jesienią.

Tymczasem, według Szamsaiła Saralijewa, w Północno-Kaukaskim Okręgu Federalnym prowadzi się za pomocą sieci społecznościowych i telewizji debatę nad inicjatywą.

Przytłaczająca większość bo 82% ludności republik kaukaskich popiera ideę, twierdzi deputowany. Inicjatywa jest także popierana przez „środowisko ekspertów”.

„Jeżeli policjanci pracują dwójkami i jeden z nich jest Anglosasem to drugi powinien koniecznie być Latynosem lub afroamerykaninem. W filmach koniecznie powinny być osoby o różnym kolorze skóry i taki sam wymóg rozciąga się na zabawki dziecięce. Na przykład lalki są produkowane z „białą skórą” i „ciemnoskóre. A jeżeli jakaś amerykańska gazeta napisze: „dwóch murzynów zabiło białego”, to taką dostanie grzywnę, że będzie musiała się zwinąć. I to działa a więc należy skorzystać z doświadczenia”, cytuje gazeta szefa klubu „Mnogonacjonalnaja Rossija”, Aleksandra Sokołowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.