Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Kolejny mord żydowskich najemników

Kolejny mord żydowskich najemników

masowa mogiła w Sadad

141265.pOfiary mordu żydowskich najemników wrzucone do zbiorowej mogiły w Syrii

Zwłoki 30 chrześcijańskich cywilów, w tym kobiet i dzieci, zabitych przez islamskie bojówki, znaleziono w dwóch masowych grobach w mieście Sadad. Liczba potwierdzonych osób zabitych (chrześcijańskich cywilów) w tym małym miasteczku, w połowie drogi między Homs i Damaszkiem, wyniosła już 45. Wielu innych jest rannych, a kilkunastu uważanych jest za zaginionych.

Miasto Sadad, chrześcijańska osada, zostało napadnięte i zajęte przez islamskie bojówki 21 października. Zostało w ostatnich dniach odbite przez oddziały syryjskiej armii. Gdy przedstawiciele Patriarchatu i rodziny ofiar wrócili do swego miasta, spotkał ich horror dwóch masowych grobów, gdzie znaleźli zwłoki swoich bliskich i przyjaciół. Pogrzebowi 30 zamordowanych towarzyszyła atmosfera żalu, oburzenia i wielkich emocji, a ceremonię odprawiał arcybiskup Selwanos Boutrosem Alnemeh, syryjski prawosławny metropolita Homs i Hama. Według relacji naocznych świadków, cywile zostali zabici przez gangi „Al- Nusra Front” i „Daash”. Miasto zostało całkowicie zniszczone i splądrowane.

Sadad to starożytna osada syryjska, jakiej początki sięgają 2000 lat p.n.e., położona jest na północ od Damaszku. Miała 14 kościołów, klasztor, zabytkowe świątynie, wiele stanowisk archeologicznych.

Arcybiskup Alnemeh powiedział: „W Sadad doszło do najpoważniejszej i największej masakry Chrześcijan w Syrii w ciągu ostatnich dwóch i pół roku … 45 niewinnych cywilów zginęło śmiercią męczeńską bez żadnego powodu, a wśród nich wiele kobiet i dzieci, wiele osób wrzucono do masowych grobów. 30 osób zostało rannych, a 10 nadal brakuje. Przez tydzień, 1500 rodzin używano jako zakładników i tarcze ludzkie. Wśród nich dzieci, osoby starsze i kobiety…. Domy w Sadad obrabowano, kościoły zniszczono i sprofanowano. Szkoły, urzędy, obiekty komunalne, wszystko zniszczono, w tym pocztę, szpital i przychodnię”.

Tu się stała największa masakra Chrześcijan w Syrii, druga na Bliskim Wschodzie, po zniszczeniu kościoła Matki Bożej Zbawienia w Iraku w 2010 roku„.

Wołamy o pomoc na cały świat, ale nikt nas nie usłyszał. Gdzie jest chrześcijańskie sumienie? Gdzie jest ludzka świadomość? Gdzie są moi bracia? Myślę o tych wszystkich, którzy cierpią dziś żałobę: Prosimy wszystkich o modlitwę za nas„.

źródło: http://www.aina.org/news/20131104192012.htm

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.