Strona główna > Polska > Kolejny milion Polaków szykuje się do emigracji

Kolejny milion Polaków szykuje się do emigracji

Skutki ciągłego podnoszenia podatków i utrzymywania płac na żenująco niskim poziomie? – Kolejny milion Polaków szykuje się do emigracji…

a

Polityka fiskalnego ucisku uprawiana przez rządową ekipę i utrzymywanie przez zagraniczne koncerny płac na żenująco niskich poziomach właściwych dla republik bananowych, przynosi bardzo wymierne rezultaty. Według najnowszych badań aż 1,2 mln Polaków chce w najbliższym czasie wyemigrować z naszego kraju. Depopulacja Polski trwa zatem w najlepsze, a obecne władze nie robią nic aby powstrzymać ten negatywny proces.

Szacuje się, że w ostatnich latach populacja naszego kraju zmniejszyła się o co najmniej 2 miliony osób (niektóre wyliczenia mówią nawet o 3 milionach osób). Wszystko przez masową emigrację zarobkową Polaków. Co istotne – najczęściej wyjeżdżają z naszego kraju osoby młode i w wieku produkcyjnym. Najczęściej robią to z uwagi na brak pracy, pieniędzy i lepszych perspektyw na przyszłość. Ma to olbrzymi wpływ nie tylko na polską gospodarkę, ale także demografię. Dzietność w Polsce spadła w ostatnich latach do poziomu 1,4 dziecka na jedną kobietę, a to oznacza wynik daleko niższy od poziomu gwarantującego wymienialność pokoleń (dzietność na poziomie minimum 2,1).

a
Rząd mógłby te negatywne tendencje w łatwy sposób przełamać. Wystarczyłoby istotnie obniżyć podatki osobom decydującym się posiadać w Polsce dzieci, zwiększyć kwotę wolną od podatku oraz ograniczyć biurokrację i niejasne procedury urzędowo-administracyjne. Innymi słowy – wystarczyłoby spełnić przedwyborcze obietnice Platformy Obywatelskiej z 2007 roku. Przypomnijmy, że partia Donalda Tuska przejęła wówczas władzę głosząc hasła obniżenia podatków i stworzenia w Polsce „przyjaznego państwa”. Ograniczona miała zostać biurokracja i samowola urzędników, a prowadzący w naszym kraju działalność gospodarczą mieli w końcu poczuć autentyczną ulgę. Rzeczywistość okazała się być jednak zupełnie inna. Ekipa Platformy Obywatelskiej wielokrotnie i z premedytacją zwiększyła ilość i wysokość płaconych przez Polaków podatków, zatrudniła 60 tys. nowych urzędników, jeszcze bardziej skomplikowała system prawny, a nad prowadzącymi działalność gospodarczą przedsiębiorcami funkcjonariusze administracji skarbowej jeszcze bardziej rozpostarli swoje „opiekuńcze” skrzydła.

Jakby tego było mało rząd Platformy zachęca zagranicznych inwestorów do robienia biznesu w naszym kraju poprzez sugerowanie, że Polska to taki Bangladesz w Europie i tutaj ludzie zarabiają grosze, więc jeśli chcecie się obłowić to zapraszamy. Tak ekstensywne podejście do sprawy nie wróży niczego dobrego. Dlaczego podejście rządu jest ekstensywne? Po pierwsze – zagraniczni inwestorzy robią biznes w Polsce tylko dlatego, że mogą zatrudniać ludzi za 500 euro miesięcznie. W ten sposób utwierdza się rola naszego kraju jako dostarczyciela taniej siły roboczej. Ludzie, którzy zarabiają tak niskie kwoty nie mają szans na rozwój, nie mogą odkładać pieniędzy i się bogacić. Po drugie – zachęceni niskimi kosztami pracy zagraniczni inwestorzy budują w Polsce przede wszystkim montownie wytwarzające na masową skalę w dużej mierze to, co koncepcyjnie powstaje gdzie indziej. Taka sytuacja obniża innowacyjność naszego kraju, co z resztą ma potwierdzenie we wszelkiego rodzaju rankingach, w których nasz kraj okupuje ostatnie miejsca wśród państw europejskich.

Wszystko to sprawia, że kolejny milion Polaków planuje w najbliższym czasie zarobkową emigrację. Polska się wyludnia w dramatycznym tempie, czego śmiertelne efekty przyjdzie nam poznać już w ciągu najbliższej dekady. Niestety władze naszego kraju nie robią nic, aby temu przeciwdziałać. Dla nich Polska przeżywa swój „złoty okres”…

Źródło: Niewygodne.info.pl

Za: http://nwonews.pl/artykul,4156,kolejny-milion-polakow-szykuje-sie-do-emigracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.