Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > SYRIA: Kolejny atak fałszywej flagi bronią chemiczną w przeddzień rozmów pokojowych w Brukseli

SYRIA: Kolejny atak fałszywej flagi bronią chemiczną w przeddzień rozmów pokojowych w Brukseli


Finansowane przez  NATO i Zatokę Białe Hełmy, zajmujące się ofiarami ataku sarinem – gołymi rękami – wbrew wszelkim procedurom medycznym w przypadku ataku tego rodzaju. (Photo: Twitter)

1

Zginęły co najmniej 58 osoby w rzekomym strasznym ataku gazem w Idlib tego ranka„. Ale nawet przed przeprowadzeniem dochodzenia i pokazaniem dowodów, Federica Mogherini, włoska polityk  UE ds. zagranicznych potępiła syryjski rząd twierdząc, że „reżim Assada odpowiada za ‚straszny chemiczny atak’ syryjski„.

Natychmiastowe oskarżenie przez wysokiego szczebla urzędnika UE służy jako niebezpieczny precedens gdzie oburzenie publiczne może wystąpić jeszcze przed pojawieniem się prawdy wokół tragedii.

Izraelski prezydent, Benjamin Netanyahu, dołączył do potępienia, tak jak Amnesty International.

Już kilka godzin po rzekomym ataku chemicznym w Khan Sheikhun, rzekomo przez syryjski rząd, pojawiają się dziury w źródłach opozycyjnych, dyskredytujące powiązane z al.-kaidą Białe Hełmy.

Na zdjęciu powyżej Białe Hełmy zajmują się zwłokami bez odpowiednich kombinezonów ochronnych, szczególnie najczęściej używanych w maskach, jak też bez żadnych rękawic. Choć to może wydawać się nieważne, to zrozumienie sarinu użytego według opozycji, tylko stawia więcej pytań.

W ciągu sekund po skażeniu sarinem, zaczyna działać na mięśnie i system nerwowy. Następuje niemal natychmiastowe rozluźnienie jelit i pęcherza, zaczynają się wymioty. Kiedy sarin używa się na zamkniętym terenie, istnieje prawdopodobieństwo zabicia tysięcy ludzi. Ale mając do czynienia z takim niebezpiecznym gazem, Białe Hełmy zajmują się ciałami bez niepokoju o skażeniu swojej skóry. To musi prowadzić do pytań.

Pojawia się tez pytanie dlaczego lekarz w szpitalu pełnym ofiar tego gazu ma czas na tweety i nagrywanie video. To prawdopodobnie zostanie zlekceważone i zapomniane na zawsze.

Warto też wspomnieć, że dr Shajul Islam został wykreślony z rejestru medycznego w Brytanii.

Wiadome jest, że w ubiegłym tygodniu  terroryści z al.-kaidy porwali około 250 ludzi z Majdalu i Khattabu.  Lokalne źródła twierdziły, że wielu z tych zabitych bronią chemiczną byli ci z Majdalu i Khattabu.  To mogłoby sugerować, że  w przeddzień nadchodzących negocjacji pokojowych, siły terrorystyczne jeszcze raz napisały scenariusz fałszywej flagi. To przypomina atak bronią chemiczną w Ghouta w sierpniu 2013, gdzie armia syryjska została oskarżona o użycie broni masowego niszczenia w dniu kiedy do Damaszku przybyli inspektorzy ONZ.

Później, Carla del Ponte, inspektor ONZ ds. broni powiedziała, że nie było żadnych dowodów na to by rząd dokonał tego okrutnego ataku. Ale to nie zatrzymało nawoływań do interwencji przeciwko syryjskiemu rządowi, nadzieja jaką miały dostać siły rebelianckie za ich użycie broni chemicznej przeciwko cywilom w Ghouta.

Dlatego w ogóle nie dziwi to, że Orient TV już przygotowała „kampanię medialną” pokazują-cą rosyjskie i syryjskie ataki lotnicze na sąsiadujący region Hama przeciwko siłom terrory-stycznym, z zarzutami, że lotnictwo używało broni chemicznej. I najbardziej wymowne, ich ogłoszenie o użyciu broni chemicznej przez syryjski rząd wiele godzin przed pojawieniem się tych zarzutów… Wydaje się, że ktoś zapomniał powiedzieć mu, że to nie wydarzy się jeszcze przez kilka godzin przed tym tweetem.

Tymczasem fotografowano ciężarówki wokół tych ciał. Znowu, trzeba kwestionować dlaczego są ludzie „przy” gazie bez odzieży ochronnej, i nie pod jego wpływem w ogóle, skoro może zacząć atakować organizm w kilku sekundach? Także, ciężarówki są takie same jak według lokalnych źródeł te które użyto do transportu wielu z porwanych ofiar przez terrory-stów z al.-kaidy z prorządowych miast w rejonie Hama.

Również pytano skąd wziął się ten wąż na zdjęciu poniżej, miejsca na skale. To też sugeruje, że miejsce znajduje się w bazie Białych Hełmów, gdzie robią sobie kryjówki w skalistym zboczu góry, i gdzie mają łatwy dostęp do sprzętu, co podkreślił tweeter  Ian Grant.

W odpowiedzi na te zarzuty, żołnierze armii syryjskiej w sąsiadującej północnej Hama zaprzeczyli użycia jakiejkolwiek broni chemicznej. To zgadza się z rosyjskim MON, który zaprzeczał uczestnictwu w ataku.

Armia „nie ma jej i nie wykorzystuje, ani w przeszłości, ani w przyszłości, bo nie ma jej w ogóle” – powiedział przedstawiciel wojska.

I to oczywiście prosi się o pytanie. Z syryjską armią i jej sojusznikami na wygodnej pozycji w Syrii, przemieszczanie się po kraju i odzyskiwanie straconych punktów w Hama, dlaczego mieliby odwoływać się do stosowania broni chemicznej w okupowanym przez Nusra Front Idlib? Jest to bardzo proste pytanie, na które nie ma jasnej odpowiedzi. To przekracza wszelką logikę, żeby w przeddzień syryjskiej konferencji w Brukseli i tydzień przed wznowie-niem negocjacji pokojowych, żeby syryjski rząd jawnie używał nieistniejące zapasy broni chemicznej.

Wszystkie dowody sugerują, że jest to kolejne oskarżenie o atak chemiczny przeciwko rządowi jak widzieliśmy w 2013 w Ghouta, gdzie grupy terrorystyczne miały nadzieję, że przekroczy się „czerwoną linię” byłego prezydenta Obamy prowadząc do amerykańskiej interwencji w Syrii przeciwko rządowi.

Ale najbardziej mówiące jest to, że większość ostatnich raportów pokazuje iż rząd nie zaprzecza uderzeniu w Khan Sheikhun. Yusha Yuseef z Al.-Masdar został poinformowany przez armię syryjską, że lotnictwo [Al-Masdar’s Yusha Yuseef was informed by the Syrian Army] wybrało sobie za cel fabrykę rakiet w Khan Sheikoun, przy użyciu wyprodukowanego przez Rosję myśliwca Su-22. Najważniejsze jest to, że bomby Su-22 sa unikalne i nie można ich wypełnić żadnymi substancjami chemicznymi,  co różni się od bomb zrzucanych przez atakujące helikoptery.

A zatem staje się jasne, że wybrany na cel teren zdecydowanie należał do terrorystów, gdzie wiadomo że Białe Hełmy dzielą pomieszczenia operacyjne z siłami terrorystycznymi  jak al.-kaida, co widać po wyzwoleniu Aleppo. Cywile i rebelianci, łącznie z bojownikami kurdyjskimi, wszyscy twierdzili, że grupy wojowników działające w Idlib, Hama i Aleppo, używały w przeszłości broni chemicznej.

Dlatego zanim zaczną się okrzyki wojenne i krytyka rządu przez wysokich urzędników u władzy, trzeba dać czas żeby pojawiły się wszelkie dowody. Ale to jest ważnym czynnikiem jaki nigdy nie istniał w wojnie syryjskiej, i siły terrorystyczne nadal oczekują, że będzie ingerencja zachodnia przeciwko rządowi, za cenę życia niewinnych cywilów.

Paul Antonopoulos

Tłumaczenie: Ola Gordon

Al Masdar News

http://21stcenturywire.com/2017/04/04/syria-another-chemical-weapon-false-flag-on-the-eve-of-peace-talks-in-brussels/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *