Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Kolejne kłamstwo CDC i WHO na temat Eboli?

Kolejne kłamstwo CDC i WHO na temat Eboli?

Kiedy Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wciąż oficjalnie utrzymują, że Ebola nie może być przenoszona drogą powietrzną od jednej osoby do drugiej, dokument wydany przez  U.S. Army Medical Research Institute of Infectious Diseases, USAMRID wyraźnie ostrzega, że wirus może być przenoszony w powietrzu w pewnych warunkach.

http://www.usamriid.army.mil/education/bluebookpdf/USAMRIID%20BlueBook%207th%20Edition%20-%20Sep%202011.pdf

To ten dokument – siódma edycja, wydana w 2011 roku, rozpowszechniona w ponad 100 tysiącach kopii dla wojskowych i cywilnych osób zajmujących się opieką zdrowotną.

Na stronie 117 znajduje się rozdział „Wirusowa gorączka krwotoczna” (Viral Hemorrhagic Fever) – kategoria wirusów, do których wlicza się Ebolę: http://en.wikipedia.org/wiki/Viral_hemorrhagic_fever

Dokument mówi:

W kilku przypadkach, wtórne infekcje wśród kontaktów i personelu medycznego bez bezpośredniego zetknięcia z płynem ciała były udokumentowane. Dlatego, gdy podejrzewa się VHF, wskazane są dodatkowe środki kontroli zakażeń.

USAMRIID zaleca, żeby pacjent być hospitalizowany w osobnym pokoju z przedpokojem, gdzie personel powinien ściągać i ubierać bariery ochronne oraz składować materiały i odkażać pojemniki na próbki laboratoryjne.

Źródło: http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=27379

Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *