Strona główna > Polska > Kolejna organizacja żydowska zapuszcza korzenie w Polsce

Kolejna organizacja żydowska zapuszcza korzenie w Polsce

Żydzi Amerykańscy – Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) ma zamiar w dniu 27 marca dokonać otwarcia placówki politycznej w Polsce. Zgodnie z planami, Biuro w Warszawie ma swoim działaniem objąć również państwa bałtyckie, a także Czechy, Słowację i Węgry.

Jesteśmy na co dzień zaangażowani w proces zacieśniania więzi z decydentami i ośrodkami kształtującymi opinie. Z dystansu nie moglibyśmy tego robić tak skutecznie – mówi dyrektor wykonawczy AJC David Hariss.

AJC zajmuje się m.in. promowaniem międzynarodowych praw człowieka, zrozumienia między religiami i grupami etnicznymi oraz działaniem na rzecz Izraela poprzez globalne wspieranie kwestii żydowskich.

O znaczeniu i wpływach żydowskiej organizacji świadczy fakt omawiania przez polityków PiS (prezydent Duda, minister Waszczykowski) z przedstawicielami AJC obowiązujących w polskiej polityce priorytetów.

a

David Hariss wyraził nadzieję, że po założeniu warszawskiego Biura obrona demokratycznych wartości będzie się mogła odbywać bardziej energicznie i produktywnie.

Szef AJC jest również członkiem Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), która praktycznie zarządza polityką międzynarodową, działając na rzecz globalnych regulacji (NWO).

Źródło: http://www.ekspedyt.org/redakcja/2017/03/15/58858_kolejna-organizacja-zydowska-zapuszcza-korzenie-w-polsce.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *