Strona główna > Bez kategorii > Kolejna lista zdrajców

Kolejna lista zdrajców

Przypominacie sobie Państwo sprawę z Łukowa? Tam już znają jurgieltników żydowskich, którzy byli przeciwni uczczeniu pamięci Polskich Bohaterów z NSZ. Tym razem żydowscy sprzedawczycy ujawnili się w Milanówku.

Dla części radnych Milanówka, Żołnierze Armii Krajowej są nadal ,,zaplutymi karłami reakcji”. Oto lista hańby:

Ewa Kubek,

Hanna Młynarska,

Waldemar Parol,

Marzena Osiadacz,

Małgorzata Trębińska,

Włodzimierz Starościak,

Wojciech Wlazło,

Karol Wójcik,

Barbara Wiśniewska,

Bożena Utrata.Źródło: http://www.tugrodzisk.pl/listy-czytelnikow/flagi-narodowe-wywieszane-sa-tylko-w-swieta-panstwowe/

Flagi narodowe wywieszane są tylko w święta państwowe?

Zbliża się 1 sierpnia 2012 roku rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a więc bardzo ważna data w dziejach Polski, Warszawy jak i Milanówka. W zeszłym roku, jak pamiętacie Państwo, jako jedyne miasto na zachodnim Mazowszu, Milanówek nie był oflagowany flagami narodowymi. Rano w dniu 1 sierpnia 2011 roku jak tylko zauważyłam ten fakt, poszłam do Burmistrza z zapytaniem, czemu nie świętujemy tak ważnej rocznicy narodu polskiego. Burmistrz stwierdził, że świętujemy, składamy wiązanki w miejscach pamięci narodowej i to wystarczy, natomiast flagi narodowe wywieszane są tylko w święta państwowe – pisze radna Milanówka Ewa Galińska.

Pomyślałam sobie wówczas, że to trzeba będzie zmienić.

Radne: Aleksandra Krystek, Katarzyna Słowik, Maria Swolkień-Osiecka i ja Ewa Galińska wystąpiłyśmy po raz pierwszy w tej kadencji z inicjatywą podjęcia uchwały, w sprawie oflagowania miasta Milanówka w dniu 1 sierpnia tj. w każdą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Projekt uchwały przedstawiony został pani prawnik, zaakceptowała treść uchwały jak i przepisy prawa na które się powoływałyśmy, podpisała i przystawiła swoją pieczątkę.

Tak przygotowana uchwała złożona została 16 maja b.r. w biurze Rady Miasta, jednak po dwóch dniach, p. Maria Sobczak, Przewodnicząca Rady Miasta Milanówka oddała mi go argumentując, że nie wskazane zostało źródło sfinansowana tej uchwały. Udałam się do pani skarbnik, która uznała, że będzie to tak drobny wydatek w naszym budżecie, że nie będzie to żadnym problemem.

Projekt uchwały znalazł się w porządku obrad Sesji Rady Miasta w dniu 31 maja br. Obrady prowadził Karol Wójcik, Wiceprzewodniczący Rady Miasta i na samym początku zaproponował m.in. skreślenie punktu dotyczącego oflagowania Milanówka w dniu 1 sierpnia 2012r w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, argumentował to faktem nie przedstawienia wysokości i źródła sfinansowania tej uchwały. Wystąpił z wnioskiem o przegłosowanie odrzucenia z porządku obrad, punktu dotyczącego oflagowania Milanówka w dniu 1 sierpnia 2012 roku. Radni: Ewa Kubek, Hanna Młynarska, Waldemar Parol, Marzena Osiadacz, Małgorzata Trębińska, Włodzimierz Starościak, Wojciech Wlazło, Karol Wójcik, Barbara Wiśniewska i Bożena Utrata, byli za zdjęciem z porządku obrad uchwały dotyczącej oflagowania Milanówka. My, cztery radne inicjatorki projektu uchwały, byłyśmy przeciw wnioskowi Wiceprzewodniczącego Karola Wójcika. I tak zakończył się los uchwały, którą uważałyśmy za bardzo ważną i istotną dla Mieszkańców jak i naszego miasta Milanówka.

Radna Ewa Galińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.