Strona główna > Polska > Do kogo podróżuje Chojecki? Amerykańskie kontakty lubelskiego “pastora”

Do kogo podróżuje Chojecki? Amerykańskie kontakty lubelskiego “pastora”

Przeczytaj koniecznie: Fundamentaliści protestanccy i walczący Izrael. Prof. Iwo Cyprian Pogonowski

Na zdjęciu lubelski guru Chojecki z niejakim Jonathanem Falwellem, pastorem z Thomas Road Baptist Church w Lynchburgu, w stanie Virginia, USA. Kim jest Falwell? Jest szefem swojego własnego kościoła, który wpisuje się w nurt tzw. chrześcijańskiego syjonizmu. Jest członkiem rady wykonawczej organizacji “Christians United for Israel”.

a

Czym jest ta organizacja? Sama siebie definiuje jako organizację Amerykanów, której głównym zadaniem jest wspieranie Izraela. Jest to największa pro-izraelska grupa w USA. Jej zadaniem jest wspieranie Izraela finansowo i politycznie, promowanie pro-izraelskiej propagandy i lobbying w imię interesów tego państwa. Opowiadają się za ogromnym finansowym wsparciem USA dla reżimu izraelskiego i atakują jego krytyków. Organizacja corocznie organizuje uroczystość wychwalającą Izrael (Night to Honour Israel). Podczas uroczystości tych zbierane są od Amerykanów fundusze przekazywane na rzecz wspierania lokalnych społeczności żydowskich działających na rzecz Izraela. Przedstawiciele organizacji lobbują na rzecz Izraela (w tym zbrojenia go przez USA) w amerykańskim Kongresie.

Jakie poglądy prezentowane są w organizacji? Oficjalnym stanowiskiem (świetny przykład tzw. pedagogiki wstydu i wpajania gojom poczucia winy) jest to, że “chrześcijanie podczas holocaustu zrobili zbyt mało aby pomóc Żydom, w związku z tym zobowiązani są do wspierania Izraela i ochrony Żydów”. Jan Tomasz Gross ucieszyłby się ze wsparcia Kowalskiego & Chojeckiego.

Organizacja ta w swojej “teologii” twierdzi, że państwo Izrael musi być wspierane przez chrześcijan ponieważ jego istnienie odgrywać będzie kluczową rolę w ponownym przyjściu Chrystusa.

Organizacja “chrześcijan zjednoczonych dla Izraela” współpracuje z organizacjami żydowskimi, uprawiając międzyreligijny ekumenizm (tak krytykowany przez Chojeckiego w ramach dialogu protestancko-katolickiego). Jej partnerem jest np. organizacja Center for Jewish-Christian Understanding and Cooperation. Założyciel organizacji John Hagee publicznie wyrażał swą miłość do narodu żydowskiego i głosił, że “błogosławieni są ci, którzy błogosławią Żydów, natomiast przeklęci ci, którzy ich przeklinają”.

John Hagee
John Hagee

W 2012 roku organizacja przyczyniła się do usunięcia z Twittera kont palestyńskiej organizacji Hamas naciskając na władze portalu. Uzasadniali to tym, że należy uniemożliwić palestyńską propagandę w wojnie informacyjnej (przypomnijcie sobie tutaj donosy sekciarzy Chojeckiego na ich krytyków, kasowane konta ich krytyków i ich własne płacze na bany, które sami dostają).

Organizacja ta wspierała także izraelską nagonkę na Iran agitując za rozwiązaniami militarnymi (nie przypomina wam to mokrych snów Chojeckiego i Kowalskiego o wojnach?). Grupa krytykowała prezydenta Obamę za “niedostateczne wsparcie dla Izraela”.

Założyciel organizacji John Hagee w swojej opinii na temat Jerozolimy mówił, że oddanie choćby jej części Palestyńczykom przekształci ją w “nowy Taliban” i nie można do tego dopuścić” (w tym miejscu przypomnę wielką radość duetu Kowalski & Chojecki z przeniesienia do Jerozolimy amerykańskiej ambasady, słowa Chojeckiego o tym, że “nie ma czegoś takiego jak naród palestyński”, poparcie Kowalskiego dla wypędzeń ludności palestyńskiej z nielegalnie okupowanych terenów).

Do informacji na Wikipedii obnośnie tej grupy, którą wizytuje podczas swoich pobytów w USA Chojecki dołączone jest:

See also:

– christian zionism

– Israel lobby in United States

– Philo-semitism

Czy ktoś wątpi w to, że sekta Chojeckiego i jej podchujaszczy Marian Kowalski, stylizowany niegdyś na polskiego nacjonalistę, to grupa otwarcie pro-syjonistyczna? Już wiemy do kogo podróżuje Chojecki? “Kościół” Fallwela także nadawał transmisje internetowe na wzór IPP, czyżby instrukcje i środki? Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do źródeł miłości Kowalskiego i Chojeckiego do Izraela i USA? A to wszystko ładnie opakowane w patriotyczne piórka prosto z husarskich skrzydeł. Przestrzegajcie szczerych patriotów przed tymi oszustami, przed tymi żenującymi propagandzistami ośmieszającymi polski patriotyzm i szczujących na wszystkich wkoło! Jeśli uznacie za stosowne to udostępniajcie.

Źródło: https://klubidzpanstad.tumblr.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.