Strona główna > Polska > KOD ma speców z USA

KOD ma speców z USA

Pogłoski o polskim Majdanie, który Amerykanie mają nam urządzić na wiosnę, mają chyba coś na rzeczy. Polski spec od rozruchów hodowany w USA, Mac Bartkowski, który wcześniej doradzał Ukraińcom, zaczyna teraz aktywować się na odcinku polskim.

aaa

Dwa lata po spontanicznym obywatelskim Majdanie w Kijowie Ukraina leży na łopatkach. Jeden klan oligarchów zastąpił drugi klan oligarchów, w imię strategii „bastards, but our bastards„, brakuje kasy bo Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaczyna już umywać ręce a słynna „walka z korupcją” nawet nie ruszyła z miejsca. Zginęło za to kilka tysięcy osób a ciemny ukraiński lud wiąże koniec z końcem tak jak wiązał. Władze USA przyznały, że przez lata wydały 5 miliardów $ na budowanie demokracji na Ukrainie.

Jeżeli Polska ma wywalić teraz 5 miliardów $ na przestarzały system Patriot aby w zamian dostać w łeb drugim spontanicznym obywatelskim Majdanem, to lepiej chyba tych miliardów $ nie wydawać.

Pierwsze czerwone światło zapaliło się nam w głowie po wizycie Leszka Balcerowicza w amerykańskiej akademii wojskowej The Sentinel:

monsieurb.neon24.pl/post/126102,koniec-czkawki-z-lawki

Leszek Balcerowicz to ojciec chrzestny Nowoczesnej i mentor Ryszarda Petru, który już przebiera nogami do wyprowadzenia ludzi na ulice. A obok Petru stoi „oddolny” ruch KOD, w którym roi się od politykow opozycji i beneficjentów poprzedniego systemu (w tym także byłych esbeków).

Drugie czerwone światło zapaliło się nam po nominacji Paula Jonesa na ambasadora USA w Polsce. Ambasador Jones jest ekspertem od państw frontowych (Rosja, Bośnia, Macedonia, Afganistan, Pakistan) i jego ekspercki profil w Warszawie kontrastuje z ambasadorami USA np. na Węgrzech i Czechach, gdzie ambasadorami są dyplomatyczni dyletanci (prawnik i producentka serii telewizyjnych), którzy dostali fotel ambasadora za finansowanie wyborczej kampanii Baracka Obamy.

Ambasador Jones bardzo szybko skumał się z czerwoną palikociarnią:

monsieurb.neon24.pl/post/128248,sojusznik-od-tylu

Trzecie czerwone światło zapaliło się nam po bardzo agresywnej kampanii ataków na Polskę w amerykańskich lewicowych mediach, o czym pisaliśmy.

Polskę zaatakowali także lobbyści amerykańskich firm zbrojeniowych:

monsieurb.neon24.pl/post/126279,cepa-wszczyna-wojne

Teraz zaś obserwujemy uaktywnienie się na froncie polskim rezydującego w USA eksperta od tzw. „nonviolent conflict & civil resistance„, niejakiego Maca Bartkowskiego, który wcześniej doradzał Ukraińcom:

foreignpolicy.com/2016/02/08/polands-liberals-strike-back/

www.kyivpost.com/opinion/op-ed/maciej-bartkowski-wake-up-ukrainians-and-reconsider-your-struggle-354305.html

Bartkowski zasiada w zarządzie International Center for Nonviolent Conflict:

www.nonviolent-conflict.org/

Mac Bartkowski ‏@macbartkow  26 janv.

aaaa

Patrząc na te wszystkie ruchy i na precedensy w innych krajach, pachnie to nam wszystko przygotowaniami do kolejnego „spontanicznego oddolnego obywatelskiego ruchu bezbronnych cywili” czyli do Majdanu 2.0.

W takim kontekście, o ile postawa naszych amerykańskich sojuszników się nie zmieni, wydawanie 5 miliardów $ na Patrioty to kupowanie sobie za nasze własne pieniądze stryczka na szyję. Bo część tych pieniędzy może finansować nie tylko antypolskie kampanie znanego „filantropa” Sorosa ale i ludzi takich jak specjalista od strategii „nonviolent conflict” Mac Bartkowski.

Warszawa – czy zamiast drugiego Budapesztu będzie drugi Kijów ?
aaaaa
Mac Bartkowski, „civil resistance & nonviolent conflict expert”, USA

aaaaaa

Stanislas Balcerac

Za: http://monsieurb.neon24.pl/post/129581,kod-ma-specow-z-usa

Data publikacji: 11.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *