Strona główna > NWO > Kioski biometryczne w jednym z największych portów lotniczych w USA

Kioski biometryczne w jednym z największych portów lotniczych w USA

aMiędzynarodowe Lotnisko Orlando (Floryda) zwiększyło wykorzystywanie technologii biometrycznych. Według rosyjskiego portalu biometrycznego BIOMETRICS.RU nowe automatyczne stanowiska kontroli granicznej zaczęły obsługę pasażerów krajów, których obywatele mają prawo do bezwizowego wjazdu do USA.

Aby skorzystać ze stanowiska biometrycznego, pasażerowie przyjeżdżający do Orlando z tych krajów muszą spełnić dwa wymogi. Po pierwsze, należy uzyskać uprzednią zgodę na przejście kontroli granicznej w trybie automatycznym od Systemu Elektronicznego Autoryzacji Podróżnych (ESTA). Po drugie – okazać na stoisku paszport biometryczny.

Stoisko zrobi cyfrowe fotografowanie twarzy pasażera i zaproponuje mu skanowanie odcisków palców. Wyniki zostaną porównane z informacjami odpowiednich identyfikatorów biometrycznych zapisanych na chipie paszportu, i jeśli nowo nabyte informacje i dane z chipu paszportu będą się zgadzać, pasażer będzie mógł przekroczyć granicę. Zgłoszenie celne podróżny może wypełnić za pomocą ekranu dotykowego, który jest częścią stanowiska.

Teraz prawo do bezwizowego wjazdu do Stanów Zjednoczonych mają obywatele 36 państw. Lotnisko Orlando obsługuje pasażerów 34 kierunków międzynarodowych.

http://www.biometrics.ru/news/biometricheskie_kioski_pojavilis_v_odnom_iz_krupneishih_aehroportov_ssha/

Za: http://protivkart.org/news/4577-biometricheskie-kioski-poyavilis-v-odnom-iz-krupneyshih-aeroportov-ssha.html

Tłum z j. ros. Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.