Strona główna > Bliski Wschód > Kilka słów w związku z użyciem broni chemicznej w Syrii

Kilka słów w związku z użyciem broni chemicznej w Syrii

Rafał Jędrasik

Jest prawdopodobne, że to najemnicy i zbrodniarze z wielu krajów, walczący pod flagą Wolnej Armii Syryjskiej, a nie armia Assada, przeprowadzili w Syrii niedawny atak z użyciem broni chemicznej, który waszyngtońskie sępy próbują wykorzystać jako powód do inwazji.

24 marca, najstarszy izraelski dziennik – Haaretz, doniósł, że to „dżihadyści, a nie Assad, prawdopodobnie stoją za atakiem chemicznym w Syrii”.

Serwis „Syria Tribune” w grudniu opublikował zapis filmowy, przedstawiający wahabitów, zabijających króliki bronią chemiczną i grożących użyciem jej przeciwko zwolennikom syryjskiego rządu.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=rs86RJR3ZUk]

Dodatkowo, płk Lawrence Wilkerson – były szef sztabu sekretarza stanu Colina Powella za prezydenta George’a W. Busha – powiedział wczoraj, że syryjski atak chemiczny mógł być również izraelską operacją sabotażową. Wilkerson stwierdził, że został poinformowany przez swoje źródła wywiadowcze, iż dowody na użycie broni chemicznej przez wojska Assada są „bardzo kruche”. Dodał, że prezydent Barack Obama powinien pomyśleć dwa razy przed podjęciem decyzji o jakiejkolwiek interwencji w Syrii.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=pOb8CA9Znuw]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.