Strona główna > Historia > Kilka pytań do dr Laury w sprawie Starego Testamentu i judaizmu

Kilka pytań do dr Laury w sprawie Starego Testamentu i judaizmu

Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com

16/03/2012

Mark Glenn, tłum. wMordechaj

Szanowna dr Laura: Wielkie dzięki za zrobienie tyle dobrego w dziedzinie edukowania ludzi w zakresie brzmienia Praw Boskich. Wiele się dowiedziałem z Pani show i podjąłem starania, aby podzielić się tą wiedzą z ludźmi, których napotkam na swej drodze. Gdy ktoś, na przykład, próbuje bronić homoseksualnego stylu życia, po prostu przypominam mu, że w Księdze Kapłańskiej 18:22, wyraźnie napisano, że jest to obrzydliwość…no i niestety koniec dialogu.

Naprawdę potrzebuję jednak od Pani rady odnośnie pewnych fragmentów Prawa Boskiego oraz jak postępować zgodnie z nim.

1.Księga Kapłańska 25:44 stwierdza, że mogę posiadać niewolników i niewolnice, pod warunkiem, że będę je kupować od narodów, które są naokoło mnie. Mój przyjaciel twierdzi, że to dotyczy Meksykanów, ale nie Kanadyjczyków. Czy zechce mi Pani objaśnić to bliżej? Dlaczego nie mogę mieć Kanadyjczyków?

2.Mogę chcieć sprzedać w niewolę moją córkę, jak to usankcjonowano w Księdze Wyjścia 21:7. Czy w obecnych czasach i w tej epoce, jak Pani myśli, dadzą mi za nią dobrą cenę?

3.Wiem, że nie wolno mi mieć żadnego kontaktu z kobietą, gdy ona jest w okresie menstruacyjnej nieczystości – Księga Kapłańska 15:19-24. Problem polega na tym, jak to powiedzieć? Próbowałem pytać, ale większość kobiet uważa to za obelgę.

4.Gdy palę wołu na ołtarzu jako ofiarę, wiem że to tworzy woń miłą Panu – Księga Kapłańska 1:9. Lecz problem mam z sąsiadami. Oni twierdzą, że smród nie jest dla nich miły. Czy powinienem ich wygrzmocić?

5.Mam sąsiada, który upiera się, że będzie pracował w szabas. Księga Wyjścia 35:2 wyraźnie mówi, że należy go doprowadzić do śmierci. Czy jestem moralnie zobowiązany zabić go własnoręcznie, czy może powinienem zwrócić się o to do policji?

6.Mój przyjaciel uważa, że chociaż nawet jedzenie bezłuskich stworzeń jest obrzydliwością, Księga Kapłańska 11:10, to jest to mniej obrzydliwe niż homoseksualizm. Ja się z nim nie zgadzam. Może Pani to jakoś rozwiązać? Czy są “stopnie” obrzydliwości?

7.Księga Kapłańska 21:20 stwierdza, że ja nie mogę zbliżyć się do ołtarza Boga, jeśli mam uszkodzony wzrok. Muszę nadmienić, że noszę okulary. Czy mój wzrok musi być idealny, czy może mieć niewielkie odchyły?

8.Większość mych przyjaciół goli włosy maszynką, włącznie z owłosieniem w rejonie swych klejnotów, mimo iż jest to wyraźne zakazane w Księdze Kapłańskiej 19:27. Jak powinni zginąć?

9.Dowiedziałem się z Księgi Kapłańskiej 11:6-8, że dotknięcie skóry padliny wieprza czyni mnie nieczystym, ale chyba nadal mogę grać w football, gdy włożę rękawiczki?

10.Mój wuj ma farmę. Łamie prawo z Księgi Kapłańskiej 19:19 przez to, że obsiewa pole dwoma rodzajami ziarna, to samo robi jego żona, bo nosi ubrania utkane z dwóch różnych rodzajów nici (mieszanka bawełna/poliester). On ma również inklinacje do przeklinania i złożeczenia. Czy naprawdę konieczne jest zadawać sobie tyle trudu, aby gromadzić całe miasto, by go ukamienowało? Księga Kapłańska 24:10-16. Czy nie można by ich przypadkiem spalić w ogniu, gdy prywatnie dopuszczają się rozpusty, jak to robimy z tymi, którzy sypiają ze swymi teściowymi? (Księga Kapłańska 20:14)

Niniejszy artykuł adresowany jest do niejakiej dr Laury Schlessinger, jak łatwo się domyśleć żydówki z ojca żyda, która najpierw była katoliczką (po matce, Włoszce), potem przeszła wraz z dziećmi na judaizm, a w końcu oświadczyła, że w nic nie wierzy. Jest to mało istotne, w co wierzy albo nie wierzy niniejszy osobnik. Ważne, że reprezentuje rozliczną rzeszę przeróżnych „kaznodziei”, którzy dokonują straszliwych spustoszeń umysłowych w kolejnych pokoleniach Amerykanów.

Krecia robota rozlicznych „ewangelików”, „objaśniaczy Pisma”, a także „gwiazd” różnych programów TiVi i w radio, jak wspomniana Laura Schlessinger, pozwoliła żydom stworzyć w USA wielką rzeszę tzw. christian zionists, czyli chrześcijańskich syjonistów, których rolą jest odegranie klasycznego zadania „użytecznych idiotów”, jacy mają wspomagać działania lobby żydowskiego w USA oraz istnienie państwa żydowskiego w Palestynie.

Jest to obecnie poważna siła, „twardy elektorat” wszystkich nawoływaczy do wojen żydowskich, ich istnienie jest jednym z czynników bezkarności Izraelczyków wobec Palestyńczyków, a także waży na wyborach prezydenckich oraz do ciał ustawodawczych w Ameryce.

Dr Laura Schlessinger

Dane z Wikipedii – skrót:

Laura Catherine Schlessinger, gospodarz program radiowego. Ten program polega głównie na udzielaniu odpowiedzi i udzielaniu porad. Czasami wygłasza monologi w sprawach społecznych i politycznych. Jej witryna w internecie informuje, że jej show to „propagowanie, nauczanie i marudzenie na temat moralności, wartości i etyki”.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.