Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – kijowska junta rozpoczyna wojnę z Rosjanami

Ukraina – kijowska junta rozpoczyna wojnę z Rosjanami

Ukraina – kijowska junta rozpoczyna wojnę z Rosjanami południo-wschodu!

Południo-wschód ani kroku do tyłu. Milicja z narodem!

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsien Awakow oświadczył na swojej stronie Facebook o początku operacji antyterrorystycznej w Sławiansku, w regionie donieckim, gdzie w przeddzień zbrojni mężczyźni przejęli miejski wydział milicji i administrację przy wsparciu mera miasta. Według relacji naocznych świadków nad miastem od rana latają śmigłowce, była słyszalna strzelanina i wybuchy. Prawdopodobnie strzelano w punktach kontrolnych przy wjeździe do miasta. 

a,2222Według strony internetowej „Novosti Donbassa” do miasta zjeżdżają ukraińskie transportery opancerzone (BTR). Później Awakow, przez „Interfax”, wezwał mieszkańców Sławianska do pozostania w domach i nie podchodzenia do okien. „Separatyści otworzyli ogień w kierunku podchodzącego specnazu bez ostrzeżenia”-napisał Awakow. Jak poinformował szef MWD na Facebook, operacją kieruje antyterrorystyczne centrum SBU. „Zostały sprowadzone siły ze wszystkich siłowych wydziałów kraju. Z Bogiem!”-napisał minister. W drugiej części postu, tradycyjnie emocjonalnie, oburza się on na próby rozniecenia konfliktu w Charkowie, który „ledwo przeszedł gigantyczne wysiłki pokojowego życia bez walki i sporów”.

KRONIKA

Były korespondent specjalny „Lenta.ru”, Ilia Azar, znajdujący się w Sławiansku, informuje, że w mieście zaczęła się strzelanina. LifeNews, powołując się na ludzi, którzy przejęli budynki milicji i administracji miejskiej, informuje, że „informacja o początku szturmu nie odpowiada rzeczywistości”: nad miastem latają śmigłowce ale strzelaniny nie ma. „Novosti Donbassa” informują o tym, że jeden z dwóch punktów kontrolnych na wjeździe do Sławianska został odblokowany.

a,222

Kanał telewizyjny „Rossija 24”, powołując się na wiecujących, przekazał informację o ofiarach wśród „członków grup samoobrony” na punkcie kontrolnym. Brytyjski dziennikarz Graham Philips publikuje fotografię: przy barykadach wzniesionych wokół przejętego wydziału milicji zbiera się „żywa tarcza” z mieszkańców miasta.

a,22

LifeNews twierdzi, że są ciężko ranni. Według informacji kanału telewizyjnego z ukraińskiego transportera opancerzonego wystrzelono do miejscowego rybaka, który „był ubrany w ubranie kamuflijące” i którego wzięto za „członka samoobrony”. Został on ranny w pierś, o jego życie walczą lekarze. „Novosti Donbassa” donoszą, że ukraińscy wojskowi zajmują się teraz drugim punktem kontrolnym na wjeździe do Sławianska. Jeszcze jedno zdjęcie brytyjczyka Phillipsa: punkt kontrolny zbudowany przez mieszkańców Sławianska. Ani mundurów, ani broni, zamiast bałakław maseczki medyczne.

a2

UNIAN donosi o 6 ofiarach, po 3 z każdej strony. „Sławgorod” informuje, że mer Nelia Sztiepa, opuściła miasto. „Rossija 24” informuje, że w Sławiansku „każda ulica jest, w rzeczywistości, posterunkiem i pozycją ogniową” i miasto jest gotowe do odparcia szturmu. „Bojownicy oddziałów samoobrony są dobrze uzbrojeni. I sądząc po tym jakie wydają rozkazy dowódcy oddziałów, mają oni za sobą bogate doświadczenie bojowe. Bojownicy zajmują pozycje wokół kluczowych obiektów strategicznych w mieście. Teraz zajmują się oni obroną mostów i kluczowych magistrali”-„Interfax” cytuje korespondenta telewizyjnego. Phillips pisze, że na barykady do lokalnych mieszkańców przybyła „samoobrona z bronią maszynową”.

Doniecki Berkut przyczepił sobie rosyjskie wstążki gieorgijewskie.

https://www.youtube.com/watch?v=-OhX_5uBCME

Za: http://3rm.info/45691-kievskaya-hunta-nachala-voynu-protiv-russkih-yugo-vostoka.html

Data publikacji: 13.04.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.