Strona główna > Świat > Ukraina > W Kijowie unicki kapłan zażądał zakazu nawiedzania prawosławnych świątyń

W Kijowie unicki kapłan zażądał zakazu nawiedzania prawosławnych świątyń

Powodem wystąpienia „ojca świętego” stało się przyjęcie przez Ukraiński Parlament ustawy o lustracji. Dokument zakazuje pracy w strukturach rządowych byłym członkom KPZR i ludziom, zajmującym stanowiska przy Prezydencie Janukowyczu. Unicki kapłan poparł projekt ustawy, ale nazwał go niewystarczającym.

a

„Musimy opracować ustawę o podstawowej zasadzie lustracji, czyli jeśli jest napisane, że wpierw jest dusza, a potem ciało … A więc dzisiaj, uchwaliliśmy ustawę o ciele. Ale dusza – ideologia Patriarchatu Moskiewskiego pozostaje nadal „– powiedział unita.

Według jego słów ludzie, nawiedzający świątynie Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego, „niszczą Ukrainę”.

„Powinniśmy w przyszłości przyjąć taką ustawę, że jeżeli ktoś chodzi do Patriarchatu Moskiewskiego lub wspiera go jako organizację terrorystyczną, to on również podlega lustracji” – dodał ukraiński kapłan. Wcześniej ukraińscy grecko-katoliccy księża wielokrotnie wzywali do zabijania tych, których poglądy różnią się od poglądów narodowo-faszystowskich spadkobierców Bandery, – informują media.

18 września 2014

Tłumaczył Janusz Sielicki

19.9.2014 r.

Z portalu Православие.Ru:

http://www.pravoslavie.ru/news/73709.htm

Kijów, 18 września 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *