Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina-Kijów gotuje operację wojenną przeciwko Krymowi

Ukraina-Kijów gotuje operację wojenną przeciwko Krymowi

Dlaczego rosyjskie media milczą? Ukraina-Kijów gotuje operację wojenną przeciwko Krymowi. Dyslokacja ukraińskiego zgrupowania wojskowego do ataku na Krym (foto).

Skierowanie dywizjonów RSZO „Uragan”, 27-go pułku artylerii raketowej z Sum (16 stanowisk rakiet kierowanych kalibru 220 mm, waga głowicy 100 kg, zasięg maksymalny 35 km, odległość od Czaplinki do Perekopu mniejsza niż 30 km). Niestety, na wszystkie warianty odpowiedzi na wydarzenia na Krymie nowo powstała władza kijowska wybrała drogę przygotowania uderzenia wojskowego na półwysep.

1-Ponieważ pełniący obowiązki ministra obrony admirał Tieniuch, chociaż urodzony w okręgu lwowskim, nie jest w stanie przygotować i zrealizować lądową operację, na dużą skalę, wojsk lądowych, to panowie Turczinow, Parubij i Jacieniuk (wszyscy są potulnymi wykonawcami instrukcji z USA) zdecydowali się na poruczenie realizacji tej operacji piastującym jeszcze swoje stanowiska trzem zastępcom ministra obrony. Wszyscy trzej, generałowie Oliejnik, Możarowskij i Babienko, od propozycji odcięli się i zostali zwolnieni ze swoich stanowisk. Kadrową lukę trzeba było uzupełnić emerytowanym pułkownikiem Pietrem Miechieda, którego ostatnie stanowisko nazywało się „zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Obrony”.

2- Kto dokładnie z ukraińskich generałów zgodził się na realizację planu, a0aprzypominającego w istocie napaść Gruzji na południową Osetię, jak na razie na pewno nie wiadomo. Jednak jeżeli weźmie się pod uwagę nacisk na użycie bloków aktywnej obrony, 1 Brygadę Czołgową (Gonczarowskoje, okręg czernichowski), wyjście z miejsc stalego stacjonowania  w kierunku południowym 26 Brygady Artyleryjskiej (Bierdicziew, okręg żytomierski) i 27 Pułku Artylerii Rakietowej (Sumy) to można założyć, że jądrem grupy uderzeniowej będzie 8 Korpus Armijny pod dowództwem generał-porucznika Pietra Michajłowicza Litwina.

3-Do blokady krymskich przesmyków skierowano 73-cią Samodzielną Brygadę Zmotoryzowaną.W kierunku południowym rusza 8 Korpus Armijny (Żytomierz) posiadający w swoim składzie dwie brygady zmechanizowane i brygadę pancerną. Mogą być zaangażowane jednostki 25 Samodzielnej Brygady Powietrzno-Desantowej (Dniepropietrowsk) i inne jednstki ze składu 6 Korpusu Armijnego (Dniepropietrowsk). Zgrupowanie (w zależności od wyników „roboty” z dowodzeniem jednostkami i formacjami) może być utworzona bardziej niż poważne, do dwóch pancernych i czterech zmechanizowanych brygad z jednostkami wsparcia artyleryjskiego a także brygada powietrzno-desantowa, brygada zmotoryzowana i pułk do zadań specjalnych.

4-Z wojskowego punktu widzenia to co się dzieje jest niczym innym jak przygotowaniem do ofensywy wojskowej z bezpośrednim zadaniem zajęcia przesmyków i wyjścia na obszar operacyjny z ostatecznym zadaniem odblokowania punktów stałego stacjonowania Sił Zbrojnych Ukrainy i obiektów wojskowych. Z politycznego punktu widzenia zawładnięcie Dżankojem i Symferopolem gwarantuje niemożliwość przeprowadzenia krymskiego referendum.

5-Jak stało się już wiadomo to do dowódców formacji i jednostek przypisani zostali „aktywiści samoobrony majdanu” (głównie z „Prawego Sektora”) z zadaniem aktywnej „obróbki” personelu wojskowego i kontroli nad działaniem dowódców z prawem usuwania ich od dowodzenia.

Kijów gra va banque w nadziei, że zdoła rozpętać konflikt wojenny z Federacją Rosyjską i z wyraźnym celem wciągnięcia do konfliktu NATO.

P.S.

…jeden raz kiedy trzeba było głośno krzyczeć o tym, że Saakaszwili nie zwolnił rezerwistów po „ćwiczeniach” a w kierunku Cchinwali idą czołgi i rozlokowuje się na pozycjach artyleria rakietowa i lufowa, to wszyscy milczeli. I nikt nie przeszkodził Saakaszwilemu przejąć początkową inicjatywę w działaniach bojowych.

Trwa rozlokowywanie ukraińskiego zgrupowania wojskowego z celem ataku na Krym.

1-Trwa przesuwanie brygad zmechanizowanych, pancernych, zmotoryzowanych i samodzielnych jednostek z punktów ich stałego stacjonowania w kierunku południowym.

72-ga Brygada Zmechanizowana z Biełaja Cierkow (Biała Cerkiew)

a0000

28 Brygada Zmechanizowana z Cziernomorskije Komintiernowskoje z rejonu odeskiego.

a000

30 Brygada Zmechanizowana z Nowograd-Wołynskij, okręg żytomierski

a00

95 Brygada Powietrzno-Zmotoryzowana z Żytomierza

80 Samodzielny Pułk Powietrzno-Zmotoryzowany ze Lwowa

a0

2-Z rozkazu „pełniącego obowiązki prezydenta Ukrainy” Turczynowa przeprowadza się „terytorialną rotację wojskowych” w celu „przemieszczenia żołnierzy, wychodźców ze wschodnich i południowych regionów kraju, z miejsc gdzie mieszkają ich krewni, i zastąpienie ich żołnierzami z zachodniej Ukrainy”. „W pierwszej kolejności dotknie to korpusu dowódczego”.

3-Z napływających informacji wynika, że pilny remont sprzętu wojskowego, wymiana akumulatorów i zapewnienie GSM, jest realizowane za gotówkę nadchodzącą od popierających nową władzę ukraińskich oligarchów (zwłaszcza od Kołomojskiego). Ogólny cel jest ten sam. Za wszelką cenę, włącznie z wojną, nie dopuścić do przeprowadzenia referendum na Krymie. Sprawa idzie w dni.

Dlaczego główne media Rosji uporczywie milczą o tych wydarzeniach w czasie kiedy rozkręcają się, na naszych oczach, przygotowania do wojny (jeżeli nazywać rzeczy po imieniu). Czy nie trzeba krzyczeć w każdym medium informacyjnym?

Za: http://3rm.info/44208-pochemu-rossiyskie-smi-molchat-kiev-gotovit-voennuyu-operaciyu-protiv-kryma-razvertyvanie-ukrainskoy-voyskovoy-gruppirovki-dlya-udara-po-krymu-prodolzhaetsya-foto.html

Data publikacji: 9.02.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.