Strona główna > Rosja > Kijów-agenci Izrahella na Majdanie

Kijów-agenci Izrahella na Majdanie

Kijów-agenci Izrahella na Majdanie. Jak donoszą wiarygodne źródła, na Ukrainę przybyła duża grupa żołnierzy służb specjalnych państwa Izrael. Ich zadaniem jest przygotowanie infrastruktury i listy żydów na wypadek pilnej ewakuacji.

Na zdjęciu bańdziory-głoworezy z "Sayeret Matkal"
Na zdjęciu bańdziory-głoworezy z „Sayeret Matkal”

Izrael dokłada wszelkich starań ażeby żydzi mieszkający w mieście i republice (jako obywatele Izraela i innych krajów) nie ucierpieli jeżeli wydarzenia w stolicy ukraińskiej przyjmą niekontrolowany charakter, infotmuje iton.tv. W swoim czasie, w sierpniu 1991 roku, izraelskie służby specjalne działały także w Moskwie. Wtedy ewakuacja żydów nie była potrzebna. Iton.tv nie precyzuje do jakich służb należą przybyli na Ukrainę żołnierze. W informacji czyni się aluzję do „Nativ”, ale mogą być i takie służby jak „Loham”-Zarząd Wojny Psychologicznej i Akcji Dezinformacyjnych, która zajmuje się prowadzeniem wojny psychologicznej, propagandą i opracowaniem oszukańczych manewrów, a także „Mecada”-Zarząd Operacji Specjalnych, która zajmuje się operacjami militarnymi. Ale mogą być i dużo poważniejsze, na przykład „Maglan” (hebr. מגלן – „ibis”), jednostka specjalna Armii Obrony Izraela, przeznaczona do działań za linią frontu. Specjalnością jednostki jest działanie przeciwko siłom pancernym i dywersja za linią frontu (to na wypadek wprowadzenia do Kijowa pojazdów opancerzonych). Ale jeżeli przybył „Sayeret Matkal”, jednostka specjalna Sztabu Generalnego Armii Obrony Izraela (Cahal), także znana jako jednostka 262 lub jednostka 269, to suszcie wiosła kozacy! Działa ona także poza granicami Izraela. Na koncie tej jednostki są takie operacje specjalne jak:

  • 1969 – zniszczenie egipskiej instalacji radarowej w rejonie Kanału Sueskiego.

 

  • 1972 – odbicie  samolotu belgijskich linii „Sabena”. Grupa dowodzona przez Ehuda Baraka .

 

  • 1972 – wzięcie do niewoli kilku syryjskich oficerów w Libanie w celu wymiany na przechwyconych izraelskich pilotów przebywających w syryjskiej niewoli.
  • 1973 – „Operacja Awiw Neurim” zniszczenie w Bejrucie i Sydonie kilku terrorystów z Al-Fatah i Czarny Wrzesień. Jednym z oddziałów dowodził Ehud Barak.

 

  • 1974 – nieudana operacja uwolnienia izraelskich uczniów w Ma’alot.

 

  • 1975 – uwolnienie obywateli Izraela z niewoli terrorystów z Al-Fatah w hotelu Savoy w Tel Awiwie.

 

  • 1976 – „Operacja Entebbe”.

 

  • 1980 – uwolnienie z izraelskich dzieci porwanych przez terrorystów w kibucu Misgav Am. Dowodził Uzi Dayan.

 

  • 1984 – Operacja uwolnienia porwanych pasażerów w autobusie.

 

  • 1988 – likwidacja Khalil al-wazir, znanego jako Abu Dżihad

 

  • 1989 – porwanie przywódcy Hezbollahu szejka  Obeida w Libanie.

 

  • 1994 – próba uwolnienia izraelskiego żołnierza Nachshon Waxmana, przechwyconego przez bojowników z Hamasu.

 

  • 1994 – porwanie jednego z liderów organizacji szyickiej Amal , Mustafy Dirani, który w swoim czasie porwał Ron Arada.

 

 • 2006 – Druga wojna libańska
   • 2 sierpnia – wspólne działanie z Shaldag. Zadaniem było przeniknięcie do punktu dowodzenia Hezbollahu , który był w szpitalu w mieście Baalbek. Podczas operacji zebrano dane wywiadowcze oraz zginęło 19 terrorystów i wzięto jeńców.
  • 19 sierpnia – grupa znajdowała się w pobliżu Baalbek w celu uniemożliwienia dostarczania broni w dla Hezbollahu . Grupa została odkryta i podczas wymiany ognia został zabity pułkownik a dwóch oficerów zostało rannych.

Jeżeli przybyli ci żołnierze tych służb to wtedy staje się zrozumiały cel ich przybycia. Chodzi o pomoc znanej trójcy żydów w przeprowadzeniu zamachu państwowego jeżeli ci żydzi nie zdołają przeprowadzić go własnymi siłami. Tak więc sytuacja Janukowycza jest nie do pozazdroszczenia! Na pomoc żydowskiej „opozycji” współplemieńcy przysłali doświadczonych baździorów-głoworezów. Ja sądzę, że już jest najwyższa pora żeby Janukowycz poprosił o pomoc naszą legendarną jednostkę „Alpha”.

 

Za: http://judastruth.livejournal.com/144967.html

Data publikacji: 10.12.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.