Strona główna > Bliski Wschód > Kerry jedzie do izrahella na spowiedź

Kerry jedzie do izrahella na spowiedź

Kerry krypto-żyd

kerry2Kerry jedzie do izrahella, aby zaktualizować z Netanyahu ofertę w sprawie Syrii

Haaretz

Sekretarz stanu USA, John Kerry, przybędzie do izrahella w niedzielę i powiadomi premiera Netanyahu o rozwoju wypadków w sprawie oferty dla Syrii, wg której ma ona oddać broń chemiczną w zamian za bezpieczeństwo.

Przez weekend, Kerry będzie kontynuować rozmowy w Genewie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Ławrowem, starając się potwierdzić rosyjski plan usunięcia z Syrii broni chemicznej w celu uniknięcia działań wojskowych USA.

Starszy urzędnik Departamentu Stanu USA powiedział gazecie Haaretz, że wizyta Kerry’ego będzie dotyczyć Syrii, ale także z rozmów pokojowych między izrahellem a Palestyńczykami.

Kerry spotka się w niedzielę z Netanyahu w Jerozolimie, a potem z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem w Ramallah.

Kerry spotkał się już z Abbasem w Londynie w zeszłą niedzielę na zaplanowanych rozmowach, jakie trwały kilka godzin.

Kerry i Ławrow powiedzieli w piątek, że wyrażają nadzieję, że rozmowy na temat broni chemicznej w Syrii pomogłoby ożywić międzynarodowy plan konferencji „Genewa 2” w celu zakończenia wojny w Syrii.

Po spotkaniu ze specjalnym wysłannikiem ONZ do do Syrii, Lakhdarem Brahimi w Genewie, gdzie podjęto starania potwierdzenia planu Rosji, Ławrow i Kerry powiedzieli, że zgodzili się na podjęcie prób dokonania postępów w szerszym znaczeniu, aby zakończyć konflikt, który podzielił Bliski Wschód i mocarstwa światowe.

Kerry, który powiedział, że trwające rozmowy na temat broni chemicznej, były „konstruktywne”, powiedział też podczas konferencji prasowej w Genewie, że on i Ławrow planują spotkać się w Nowym Jorku jeszcze w tym miesiącu i mają nadzieję uzgodnić datę rozpoczęcia konferencji „Genewa 2”.

źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2013/09/13/kerry-heading-to-israel-to-update-netanyahu-on-syria-deal/

przygotował: stophasabra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.