Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > „Każdy, kto był Polakiem miał zostać unicestwiony”

„Każdy, kto był Polakiem miał zostać unicestwiony”

To była jedna z największych zbrodni w nowożytnych dziejach ludzkości. Skala bestialstwa i brutalności nie miała sobie równych. Śmierć poniosło ponad 200 tys. Polaków.

Dokładnej liczby nie znamy, gdyż trzeba do niej dodać ludność zastrzeloną podczas próby przekroczenia granicy z Generalną Gubernią oraz tych, którzy w obawie przed pogromem dobrowolnie zgodzili się na wyjazd do niewolniczej pracy w III Rzeszy. Nigdy nie doszło do rozliczenia tej tragicznej historii, a dzisiejsze władze zarówno Polski jak i Ukrainy przedkładają obecne cele polityczne nad godność i pamięć ofiar. W efekcie u naszych wschodnich sąsiadów odradza się kult Stiepana Bandery, a w Polsce narasta poczucie krzywdy i niesprawiedliwości. Jak doszło do rzezi na Wołyniu, jaki był jej przebieg i co ona dziś dla nas oznacza opowiada dr Lucyna Kulińska – wybitna badaczka losów Polaków na Kresach oraz zbrodniczej działalności nacjonalistycznych organizacji ukraińskich.

Data publikacji 10.09.2017

One thought on “„Każdy, kto był Polakiem miał zostać unicestwiony”

  1. Nie zapomniał chazar bandera jak siedział w więzieniu polskim za zbrodnie przeciwko Polsce i był ruchany za to w dupcię. Robił za babę. Nawet w kręgach partyjnych miał przezwisko „Baba”. Bo co on będąc żydo-chazarem ukraińskim miał do Polski??? Już nie będę wspominał jak się jego „tate” przefarbowało na prawosławie i że „bandersza' to inaczej burdelmama. Szkoda słów na tego psychola degenerata. Smutne to że Ukraińcy nie mają nikogo kto by ich reprezentował godnie tylko wybrali taką mendę ja bandera. No i wstyd. Wstydźcie się takiego degenerat sadysty, który już jako dzieciak mordował koty co mu sprawiało przyjemność. No cóż zakończę, że Ponerologia się kłania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.