Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > „Katolicki biskup” z Wielkiej Brytanii uczy katolików jak czcić pogańskie „bóstwa”

„Katolicki biskup” z Wielkiej Brytanii uczy katolików jak czcić pogańskie „bóstwa”

Katolicka diecezja w Wielkiej Brytanii zachęca katolików odwiedzających pogańskie sanktuaria do „oddawania pokłonów” pogańskim obrazom i do jedzenia żywności „błogosławionej” w pogańskich rytuałach, oczywiście wszystko to ma się odbywać w  duchu  „ekumenizmu” i  „dialogu”.

W swych wytycznych dotyczących zwiedzania pogańskich świątyń,  katolicka diecezja Hallam, prowadzona przez” biskupa” Ralpha Hesketta, ZACHĘCA KATOLIKÓW DO do przynoszenia kwiatów Buddzie, kłaniania  się hinduskim murti (wizerunki bóstw)  i kłaniania się  „świętej”  księdze Sikh. Katolików ZACHĘCA SIĘ  również do jedzenia pokarmów im oferowanych, które zostały „pobłogosławione” w rytuałach hinduskich i sikhskich.

Biskup Heskett nie odpowiedział na pytanie zadane przez redakcje LifeSiteNews, która spytała go: jak usprawiedliwić te „porady” w świetle Pierwszego Przykazania, które stwierdza:

 „Ja jestem Pan, Bóg twój; Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.

Prezydent Instytutu Lepanto, Michael Hichborn, powiedział, że te wytyczne nie tylko prowadzą katolików na manowce, ale  godzą w cześć wczesnych męczenników chrześcijańskich.

„Wcześni chrześcijańscy męczennicy odmawiali ofiarowania nawet szczypty kadzidła dla pogańskich demonów, cierpiąc z tego powodu straszliwe tortury  i śmierć.”

a
A co z pierwszym przykazaniem?

(przeczytaj koniecznie: Jan Paweł II (żyd Wojtyła – Katz) i judaizm czyli apokalipsa)

 W drugiej książce z Maccabees,  Eleazar odrzucił nawet udawanie, że je  wieprzowinę.

A teraz biskup katolicki zachęca wiernych do czczenia wizerunków pogańskich bożków, ofiarowywania darowizn świątyniom buddyjskim i spożywania rytualnie „błogosławionych” potraw. Obowiązkiem duchownych jest utrzymanie i umocnienie naszego związku z Chrystusem, a nie mówienie nam, jak angażować się w bałwochwalstwo – dodał.

Tłum. Renata

Źródło: http://www.mostholyfamilymonastery.com/catholicchurch/vatican-ii-crisis-confusion/#.WUHFH2grLcs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.