Strona główna > Polska > Katolicka Wielkanoc i żydowska Pascha

Katolicka Wielkanoc i żydowska Pascha

Dwa tysiące lat temu Jezus uczył: nie możesz czcić Boga i Mammona – boga chciwości, dlatego został znienawidzony przez współczesnych mu ekonomistów i bankierów – dzisiejsi także nie darzą Go przesadną sympatią.

a

W czasie Świąt Wielkiej Nocy chrześcijanie świętują zmartwychwstanie Tego, Który ofiarował się za nas – to najwyższy stopień altruizmu.

Obchodzona mniej więcej w tym samym czasie żydowska Pascha ma ideę przeciwstawną: jest to nasze (żydów) zbawienie a ich (Egipcjan i Kananejczyków) śmierć. Oni powinni ofiarnie zginąć, dzięki czemu my (żydzi) będziemy żyć lepiej.

Ma to przełożenie na afirmację współczesnego liberalnego egoizmu i szerzącego się jak zaraza syjonizmu żydo-rządów Zachodu, które katolicy muszą odrzucić, jeśli chcą przeżyć, jeśli ma w ogóle istnieć nadal ludzka cywilizacja.

a1

Zbliżające się tegoroczne Święta Wielkanocne poprzedzają wybory prezydenckie i parlamentarne. Jest to dobra okazja ku temu, żeby w gronie rodzinnym poświęcić chwil kilka na polityczną refleksję dotyczącą najistotniejszej dziedziny funkcjonowania państwa, decydującej o jego i naszej rzeczywistej suwerenności.

Już czas najwyższy uświadomić sobie, że system finansowy i polityka pieniężna nigdy nie mogą być niezależne od państwa i nie mogą należeć do prywatnych właścicieli. Żadna osoba prywatna, czy grupa osób, nie mogą być właścicielami środków wymiany, które muszą służyć wszystkim ludziom do wymiany produktów ich pracy. Jest to podstawowy warunek jakiegokolwiek rozwoju gospodarczego. Jest to pierwsze i główne przykazanie ekonomii.

Musi to być również pierwsze zdanie polityka, programu partii, którzy chcą nam mówić o rozwoju gospodarczym kraju, jeśli takiego zdania nie wypowiadają, to nie warto ich słuchać, nie mają nam nic do powiedzenia i nie warto na nich głosować.

Dariusz Kosiur

Za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/03/katolicka-wielkanoc-i-zydowska-pascha/#more-2194

Data publikacji: 3.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *