Strona główna > NWO > Karty płatnicze na odcisk palca coraz bliżej. MasterCard chce je wprowadzić na rynek do końca 2017 roku

Karty płatnicze na odcisk palca coraz bliżej. MasterCard chce je wprowadzić na rynek do końca 2017 roku

MasterCard chce wykorzystywać czytnik linii papilarnych w wydawanych kartach płatniczych. Testy nowej funkcji już ruszyły w Afryce Południowej – wydawca chce je wdrożyć na całym świecie jeszcze w tym roku.

 

Nawet jeśli MasterCardowi uda się przetestować i wprowadzić tę technologię na rynek przed końcem 2017 roku, pozostaje kwestia zamówienia ich przez banki – ostatecznie mogą trafić do portfeli klientów znacznie później. Nowe plastiki mają puścić w niepamięć autoryzowanie transakcji bezgotówkowych pinem lub podpisem właściciela – donosi ”The Wall Street Journal”.

Karta nie musi być doposażona we własne źródło zasilania dla czytnika. Już w 2014 roku MasterCard zaprezentował wykorzystanie niewielkiej pętli indukcyjnej – źródłem prądu miałby być sam terminal podczas zbliżania karty w celu dokonania płatności bezgotówkowej. Dane biometryczne mają być przechowywane w chipie, bez konieczności udostępniania skanów linii papilarnych do zewnętrznych baz danych. W planach, odcisk palca ma również umożliwiać autoryzacje płatności bezdotykowych bez limitów, które są przypisane do tradycyjnych transakcji bezstykowych z wykorzystaniem PIN-u.

Pierwsze informacje na temat tej karty pojawiły się już w 2014 roku. W prace był mocno zaangażowany polski Getin Bank, który udostępniał nawet wizualizacje pokazujące, jak plastik miałby się prezentować w barwach banku. Wtedy komunikowano, że rozwiązanie ma trafić w ręce polskich klientów jeszcze w 2015 roku. – Planujemy, że w pierwszym półroczu przyszłego roku, jako pierwsi w Polsce, zaoferujemy to innowacyjne rozwiązanie naszym klientom – powiedział na łamach PRNews.pl Maciek Szczechura, członek zarządu Getin Noble Bank. Ostatecznie z tego pomysłu jednak się wycofano.

(Od redakcji: Na razie jest to połączenie ciała z elektroniką, a niebawem będzie zespolenie i zapewne tatuaż elektroniczny, który będzie  totalnym zniewoleniem, ułatwieniem dla elit do pełnej inwigilacji społeczeństwa.)

Źródło: https://www.nwo.report/nwo/karty-platnicze-odcisk-palca-coraz-blizej-mastercard-chce-je-wprowadzic-rynek-konca-2017-roku.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *