Strona główna > NWO > Kardynał Wuerl usunął księdza, który odmówił Komunii lesbijce, ale zezwalał aby “drapieżne duchowieństwo” (czyli geje i pedofile) pozostawało aktywne

Kardynał Wuerl usunął księdza, który odmówił Komunii lesbijce, ale zezwalał aby “drapieżne duchowieństwo” (czyli geje i pedofile) pozostawało aktywne

Jako biskup Pittsburgha, Donald Wuerl POZWOLIŁ  KAPLANOM PEDOFILOM kontynuować aktywną działalność duszpasterską” – czytamy w wielkim raporcie z rozprawy sadowej, ogłoszonym we wtorek przez prokuratora generalnego stanu Pensylwania.

To i więcej zostało ujawnione w potępiającym raporcie na temat dziesięcioleci wykorzystywania seksualnego i tego, jak było ono ukryte w sześciu diecezjach Pensylwanii. Jedna trzecia księży nazwanych jako oskarżeni o molestowanie seksualne w raporcie pochodzi z diecezji Pittsburg.

Jednak jako arcybiskup Waszyngtonu kardynał Wuerl nie mógł pozwolić sobie na takie samo miłosierdzie wobec kapłana, który PODTRZYMYWAŁ wiarę katolicką i doznał  medialnej chłosty.

W szeroko nagłośnionej sprawie z 2012 r. Ojciec Marcel Guarnizo dyskretnie odmówił udzielenia Komunii Świętej – która według Kościoła katolickiego jest dosłownym ciałem, krwią, duszą i boskością Jezusa Chrystusa, tylko po to, by być spożywanym przez praktykujących katolików w stanie łaska – dla aktywnej lesbijki na pogrzebie jej matki.

Fr. Guarnizo … organizował pogrzeb w parafii św. Jana Naumanna w Gaithersburgu w stanie Maryland w Archidiecezji Waszyngton.

“Rozumiem i zgadzam się, że  polityka archidiecezji zakłada dobrą wiarę, gdy katolik przedstawia się dla komunii; jak większość kapłanów, wcale nie pragnę odmawiać komunii “,

Fr. Guarnizo napisał o incydencie. Jednak kobieta, której odmówił przyjęcia komunii, niejaka Barbara Johnson, PRZEDSTAWIŁA SIĘ przed nim JAKO LESBIJKA  przed Mszą św., Wchodząc do zakrystii i przedstawiając INNĄ KOBIETĘ  JAKO  swoją “KOCHANKĘ “.

“Jeśli kwakier, luteranin lub buddysta, pragnąc komunii, przedstawiłby się jako taki, przed mszą to kapłan byłby zobowiązany do odmowy podania  komunii. Gdyby ktoś pojawił się w mojej zakrystii pijany, albo pod wpływem narkotyków, żadna Komunia też by nie była możliwa.

Gdyby katolik, rozwiedziony i w  ponownym  małżeństwie  (bez unieważnienia) powiedział mi to w mojej zakrystii, on również, zgodnie z doktryną katolicką, byłby powstrzymany od przyjęcia  Komunii “- wyjaśnił.

Fr. Guarnizo po cichu odmówił Johnsonowi Eucharystii. “ona natychmiast wybrała się do (świeckich) czyli ministra protestanckiego (w pobliżu), aby przyjąć komunię i tak postąpiła,” wyjaśnił ks. Guarnizo.

Johnsona następnie sprawiła, że to wydarzenie zostało odpowiednio nagłośnione w prasie świeckiej która podniosła wielki jazgot, a ks. Guarnizo został natychmiast “przeciągnięty przez rozżarzane węgle”  i archidiecezja Waszyngtonu POTĘPIŁA GO, ODWOŁUJĄC  zgodę na jego działanie jako kapłan w kościelnym terytorium  pana Wuerla.

Fr. Guarnizo został ukarany za “angażowanie się w ZASTRASZANIE  w stosunku do PERSONELU  parafialnego i innych, co jest niezgodne z właściwą posługą kapłańską”, pomocnik pana  Wuerla, niejaki pan biskup Barry Knestout, napisał w liście w tym czasie …

W dniach po tej mszy żałobnej archidiecezja PRZEPROSILA  lesbijke Johnson i wysłała list stwierdzający, że odmowa jej przez Guarnizo Komunii była NIEZGODNA Z POLITYKA arcybiskupa Donalda Wuerla, który powiedział, że nie jest to właściwy czas ani miejsce na duchowy dystans – donosił wówczas “Washington Post”.

Traktowanie wiernych ks. Guarnizo vs. traktowanie drapieżnika Fr. Zirwas.

W ostrym kontraście z szybkim usunięciem ks. Guarnizo, aby podążać za nauczaniem katolickim w sprawie Komunii Świętej, wielkie sprawozdanie sadu wskazuje, że diecezja Pittsburga pod wodzą Wuerla , nie odciągnęła od razu kapłanów, oskarżonych o wykorzystywanie seksualne dzieci, poza służbę publiczną, co umożliwiało im STAŁY DOSTĘP do dzieci.

Pewien ksiądz z Pittsburgha, niejaki ojciec George Zirwas, został zgłoszony do diecezji jako MOLESTUJĄCY nieletnich chłopców. Niektóre z tych skarg zostały złożone, gdy pan Wuerl był biskupem.

“Wielkie jury dowiedziało się, że diecezja znała skargi na Zirwasa w związku z wykorzystywaniem seksualnym dzieci już w 1987 r.” – czytamy w raporcie. “Dodatkowe skargi otrzymano między 1987 a 1995 rokiem. Jednak Zirwas nadal pełnił funkcję księdza w tym okresie i został ponownie przydzielony do kilku parafii.”

Wuerl i diecezjalni biurokraci wiedzieli o skargach na ks. Zirwasa, ale ZEZWALALI  na  jego bycie  w aktywnej  służbie,  narażając więcej chłopców na molestowanie homoseksualne.

Wielki sad ostatecznie stwierdził, że Zirwas był zaangażowany w PRODUKCJE PORNOGRAFII DZIECIĘCEJ w oparciu o religijne obrazy na terenie Kościoła. Był częścią grupy kapłanów, którzy “gwałcili swoje ofiary” biczami, przemocą i SADYZMEM.

Diecezja w 1988 r. Przebadała Zirwasa w szpitalu, ale po zwolnieniu KONTYNUOWAŁ działalność duszpasterską – zauważyli jurorzy.

Po garowaniu na kilku innych parafiach  Pittsburgha, ks. Zirwas spotkał się w lipcu 1995 r. z ówczesnym ojcem Davidem Zubikiem – który później zastąpił Wuerla na stanowisku biskupa Pittsburgha – i “..groził podjęciem kroków prawnych przeciwko innym pracownikom diecezjalnym za” podniesienie świadomości niektórych ludzi w parafii św. Józefa dotyczących jego związku w publicznych skandalach  które pojawiły się w 1988 r. “…

“W ciągu kilku dni Zirwas zostal przywrocony do posługi przez  biskupa Donalda Wuerla” – dowiedziała się  wielka ława przysięgłych. …

Zubik był już świadomy skarg na Zirvasa, dowiedziawszy się o molestowaniu, które on  popełnił,  podczas spotkania z jego  ofiarą i dwoma innymi księżmi w czerwcu 1991 roku.

W listopadzie 1995 r. Diecezja otrzymała kolejną skargę na Zirvasa i został on zwolniony z powodu “osobistych powodów”. Pozostał na tym urlopie do końca życia. Jego zaangażowanie w diecezję jeszcze się nie skończyło.

Chociaż przeprowadził się na Florydę (a później na Kubę, gdzie został zamordowany – według Church Militant – przez prostytutkę gejowską), w 1996 r.,  Zirwas powiedział diecezji Pittsburgha, że WIEDZIAŁ  o nielegalnej aktywności seksualnej popełnianej przez INNYCH  księży Pittsburga.

Tłum. Renata

Źródło: https://www.mostholyfamilymonastery.com/news/cdl-wuerl-censured-priest-who-denied-lesbian-communion-but-let-predatory-clergy-remain-active/#.W32iDEgvzcs

P.S. Video z owym panem kardynałem, drapieżnikiem, zwącym się D. Wuerl (ten szczuplejszy z białymi włosami) .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *