Strona główna > Bez kategorii > Kard. Meisner za pigułką „po”!

Kard. Meisner za pigułką „po”!

Źródło: http://www.pch24.pl/kard–meisner-za-pigulka-po-,12178,i.html

Data publikacji: 4.01.2013

Wesoły neo-"kardynał" Meisner błaznuje na soborowickich obrzędach. Cóż za majestat!
Wesoły neo-„kardynał” Meisner błaznuje na soborowickich obrzędach. Cóż za majestat!

Arcybiskup największej niemieckiej diecezji, kardynał Joachim Meisner, stwierdził, że uznaje zastosowanie antykoncepcji „kryzysowej” za dopuszczalne i „uzasadnione” w niektórych przypadkach. To reakcja na skandal związany z odmową wydania takich środków ofierze gwałtu przez dwa katolickie szpitale.

Jak zaznaczył rzecznik hierarcha, opinia ta została sformułowana po konsultacjach ze specjalistami. „Jeżeli po gwałcie suplement jest stosowany z zamiarem zapobieżenia zapłodnieniu, to w moim przekonaniu jest to uzasadnione” – można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez kardynała. Niektóre spośród środków antykoncepcji postkoitalnej zapobieją poczęciu, co – technicznie rzecz ujmując – nie jest aborcją.

Środki tego rodzaju, zawierając duże dawki hormonów, zaburzają cykl miesiączkowy bądź nie dopuszczając do zagnieżdżenia się zarodka, co oznacza jego śmierć. Z tego też powodów wielu lekarzy odmawia ich przypisywania.

Wypowiedź arcybiskupa Kolonii wywołała duże zamieszanie: taka forma antykoncepcji jest przez katolicką doktrynę moralną uważana za niedopuszczalną. Środki dopuszczalne w pewnych przypadkach przez kard. Meisnera zostały potępione przez encyklikę „Humanae Vitae” Pawła VI.

źródło: dw.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.