Strona główna > NWO > Apokalipsa > Kard. Arinze: pozwolenie konferencjom biskupów na decydowanie w kwestii homoseksualizmu jest niemożliwe

Kard. Arinze: pozwolenie konferencjom biskupów na decydowanie w kwestii homoseksualizmu jest niemożliwe

Choć niektórzy mówią, że większość Ojców Synodu popiera pozwolenie różnym krajowym regionom na ustalenie własnych sposobów zajmowania się spornymi kwestiami takimi jak homoseksualizm i rozwód, kard. Francis Arinze z Nigerii oświadczył, że dla Kościoła Katolickiego ta propozycja jest niemożliwa do przyjęcia.

a

„Dziesięć Przykazań to nie sprawa narodowych granic. Konferencja biskupów w kraju nie może zgodzić się z tym, że ograbienie banku nie jest w tym kraju grzechem, albo że osoby rozwiedzione w ponownych związkach małżeńskich mogą otrzymywać Komunię w tym kraju, a kiedy przekroczy się tę granicę i wejdzie do innego kraju, to teraz staje się grzechem” – powiedział LifeSiteNews w ekskluzywnym wywiadzie przeprowadzonym w Rzymie w sobotę.

„Więc można tu zrozumieć, że gdybyśmy tak zrobili, to Dziesięć Przykazań zrobilibyśmy sprawą decyzji zgodną z wrażliwością w każdym kraju. Tak być nie może” – dodał.

Arinze, prefect emeritus Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakrramentów, powiedział, że Kościół Katolicki jest „jeden” w kwestii wiary i moralności.

„W kwestiach wiary i moralności Kościół Katolicki jest znany z jedności, jedności której nie wymyslił Watykan, ani teolodzy. To sam Chrystus powiedział: ‚Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem'”.

„Dlatego nie mamy władzy by modyfikować [to co uczy nas Pismo Święte]. Na przykład św. Paweł mówi, że ci którzy przyjmują Komunię Świętą powinni wejrzeć w siebie, ponieważ osoba która otrzymuje ją niegodnie otrzymuje wyrok przeciwko sobie. To jest Pismo Święte. To nie może być przedmiotem głosowania na poziomie konferencji biskupów, a nawet głosowania ponad granicami kontynentu”.

„Więc widać, że Kościół nie jest Kościołem krajowym, jest jednym ciałem w Chrystusie. Syn Boży zszedł z nieba i dał nam ten sposób zbawienia i modlił się, by wszyscy Jego wyznawcy byli jednym, jak jednym są On i Jego Ojciec” – powiedział.

Arinze powiedział, że choć konferencje biskupów „są ważne” kiedy badają jakieś „krajowe sytuacje” stojące przed lokalnym kościołem, takie jak lokalna kultura w liturgii, albo dające rozwiązania dla biednych i chorych, to nie mają władzy by zmieniać „wiarę i moralność, w co mamy wierzyć, i co mamy robić albo nie robić”.

„Jeśli chodzi o praktyczne szczegóły, które nie wpływają na wiarę i moralność, konferencje biskupów mogą się nimi zajmować, i powinny” – powiedział.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej Synodu, niemiecki opat Jeremias Schroder wymienił oba: „społeczną akceptację homoseksualizmu” i zajmowanie się „osobami rozwiedzionymi i w ponownych związkach”, kiedy konferencje biskupów powinny móc formułować odpowiedzi pastoralne, które są zgodne z tym co może być głoszone i przeżywane w innym kontekście. „

To oświadczenie wywołało silną krytykę ze strony ważnych hierarchów takich jak kard. Burke, który propozycję tę nazwał „sprzeczną z wiarą katolicką i życiem”.

„To faktycznie oznacza, że Kościół nie jest już Katolicki [powszechny]. To oznacza, że nie jest jednością w naukach na całym świecie. Mamy jedna wiarę. Mamy jeden [zbiór] sakramentów. Mamy jedną władzę na całym świecie. I to oznacza „bycie katolikiem” – powiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla LifeSiteNews.

John-Henry Westen and Pete Baklinski

Źródło: https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-ten-commandments-are-not-subject-to-national-frontiers-says-cardi

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *