Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Kara więzienia za bojkot Izraela. Projekt ustawy już jest w Kongresie USA

Kara więzienia za bojkot Izraela. Projekt ustawy już jest w Kongresie USA

„Już 24 stany wprowadziły przepisy zakazujące organom państwowym jakiejkolwiek współpracy z podmiotami prywatnymi biorącymi udział w działaniach dyskryminujących lub bojkotujących Izrael, osoby prowadzące działalność gospodarczą w Izraelu lub na terytoriach będących pod jurysdykcją Izraela. Każda umowa między podmiotem państwowym a podmiotami prywatnymi na dostarczenie materiałów, sprzętu lub usług zawierać musi klauzulę zapewniającą, że strona nie bierze udziału w bojkocie Izraela, ani nie będzie w nim brać udziału w czasie trwania umowy.

Kolejnym krokiem jest najnowszy projekt ustawy S. 720, która również zakazywać ma bojkotu Izraela, tym razem na poziomie państwowym i w stosunku do wszystkich. Jeśli ustawa ta wejdzie w życie, to za wspieranie bojkotu Izraela, ale też za samo rozpowszechnianie informacji o bojkocie w Stanach Zjednoczonych grozić będzie odpowiedzialność zarówno cywilna w wysokości minimum 250.000 dolarów, jak i karna sięgająca nawet miliona dolarów i 20 lat więzienia”– czytamy w artykule opublikowanym na portalu przeczywistosc.pl.

Brzmi to tak kuriozalnie, że czytelnik może pomyśleć, że to fejk. Ale to nie fejk. Autorka artykułu odsyła do źródeł, a my odsyłamy do artykułu, który warto przeczytać w całości. LINK TUTAJ.

Tekst ten to obszerna i wnikliwa analiza metod stosowanych przez Żydów w walce o zafałszowanie historii pod swoje dyktando, co przekłada się na konkretne korzyści polityczne i finansowe. Forsowanie przepisów zakazujących bojkotu Izraela to również rezultat moralnego szantażu, jaki stosują Żydzi w walce o zyski.

Puenta artykułu jest bardzo gorzka, aczkolwiek nie sposób z nią się nie zgodzić. „Polscy politycy zauważają, że przekłamywanie obrazu naszego kraju i naszej historii za granicą ma znaczenie – wciąż jednak nie rozumieją na czym ta gra polega – że nie toczy się ona o fakty, a o percepcję – wciąż grają w warcaby przeciw izraelskim szachom. (…) Dwie wielkie wojny światowe ukształtowały ramy świata, w których dziś żyjemy, ale i nasza wiedza o tym co wtedy się stało, jest pewną narracją, co rzuca strumień światła na jedne wydarzenia, inne zaś chowa poza sceną. Wiemy kto tę narrację dyktuje, a skoro, jak mówią, to zwycięzcy historię piszą, to kto wygrał te wielkie wojny? Kto tak naprawdę je wygrał?”

Źródło: przeczywistosc.pl

Za: http://wprawo.pl/2018/05/07/kara-wiezienia-za-bojkot-izraela-taka-ustawa-juz-jest-procedowana-w-kongresie-usa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *