Strona główna > Bliski Wschód > Kanibalizm szerzy się wśród syryjskich rebeliantów

Kanibalizm szerzy się wśród syryjskich rebeliantów

Społeczność internetową obiegły drastyczne zdjęcia nie pierwszego już aktu kanibalizmu, którego dopuścili się syryjscy rebelianci. Materiał wideo pokazuje syryjskiego rebelianta, który rozcina zwłoki syryjskiego żołnierza, po czym wyrywa mu serce i wątrobę.  Jedząc wnętrzności wykrzykuje słowa, że „to samo spotka wszystkich zwolenników Bashara” [al-Assada – przyp. red]. W tle kadru słychać okrzyki  „Allach Akbar”!

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=8THGiHZ6mtk]

Kanibal został zidentyfikowany przez syryjskich działaczy jako Khaled al-Hamad, który jest jednym z liderów rebelianckiej grupy „Batalion Al-Farouk”, nosi przydomek „Abu Saqqar”. Mężczyzna ten był aktywny głównie w mieście Homs, miał być zamieszany w porwanie autobusu z pasażerami, za uwolnienie których miał otrzymać znaczące sumy pieniędzy.

Wydaje się, że nie był to pierwszy przypadek kanibalizmu, którego dopuścili się syryjscy rebelianci [1]. Makabryczne filmy i zdjęcia z podobnymi praktykami rozpowszechniane są na stronach internetowych, tablicach portalu społecznościowego Facebook, kanałach Youtube wykorzystywanych przez rebeliantów.

Komentarz: Większość zagranicznych korespondentów i mediów głównego nurtu ignoruje te okrucieństwa, klasyfikując je jako pojedyncze zdarzenia. Próbuje się wmówić opinii publicznej, że tylko część grup rebelianckich to religijni fanatycy. Fakty są jednak takie, że zdecydowana większość obszarów będących  pod kontrolą  rebeliantów zamieniana zostaje w wahabickie kalifaty, w których rządzi  sekciarska interpretacja prawa szariatu. Publikowanie tego rodzaju informacji przez rebeliantów tylko wzmaga opór lojalistów, czynią tę wojnę jeszcze bardziej okrutną.

Źródło: http://www.geopolityka.org/syria-2012/2237-kanibalizm-szerzy-sie-wsrod-syryjskich-rebeliantow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.