Strona główna > Rosja > Kandydat Putin versus Prezydent Putin…

Kandydat Putin versus Prezydent Putin…


„żyjemy nie czując pod sobą kraju”…

Nasze priorytetowe zadanie – zasadniczy przełom w rozwoju. Oznajmił kandydat na prezydenta Rosyjskiej Federacji, Władimir Putin na spotkaniu ze swoimi zaufanymi osobistościami:

„Musimy zapewnić taki przełom w rozwoju kraju we wszystkich kierunkach, nadać taką dynamikę, aby po tym, kiedy miną te przyszłe sześć lat ..osiągnięte tempo, inercja ruchu były tak silne, aby Rosja nadal parła do przodu”.

I aby nie było ani w jednym oku jakiegokolwiek konserwatyzmu:

„Musimy wyeliminować wszystko, co przeszkadza temu zamierzeniu, wbrew przywiązaniu wobec tego, co nam wydaje się drogie i bliskie”.

Generalnie zryw, dynamika, postęp – aby „inercja ruchu” pokonała inercję przywiązania do „drogiego i bliskiego”.

Możliwe, że Putin myśli o następnym terminie jako o ostatnim – ale przed tym, przed odejściem na spoczynek, chce tak rozpędzić nasz parowóz, aby zatrzymać go już nic nie było w stanie.

Jednakże w słowach szefa kraju z 18-letnim stażem, zdumiewa taka konstatacja:

„Na czym polega priorytet? Musimy zrozumieć, w jakim stanie znajduje się nasze państwo, gospodarka, polityczna i społeczna sfera i jakie miejsce w związku z tym zajmujemy w dzisiejszym świecie…”

Czyli Putin w istocie sądzi, że my jeszcze niczego nie rozumiemy! Nie wiemy, w jakim stanie jest nasze państwo! Stąd pytanie: jak i w jakim kierunku podjąć wspomniany zryw?

Putin nazwał niektóre ważne aspekty jego projektu przyszłości: opieka zdrowotna, edukacja, nauka, wysokie technologie, nowoczesna infrastruktura, robotyka, biologia, itp. Ale to jedynie najogólniejsze słowa i cele. A jakie środki dla ich osiągnięcia? Jak, dzięki czemu możemy wykonać tę nową „szarżę Putina”?

Czy kontynuacja obecnego pomyślnie-niepomyślnego rządu imienia niezmiennego Miedwiediewa zapewni ten zryw?

Czy może trzeba przyciągnąć na zmianę Kudrina? Lub Głazjewa? Albo Billa Gatesa? Czy może „czerepaszki”*1 ninja?

Jak mobilizować społeczeństwo? Z pomocą „Jednej Rosji” i Sołowiowa z Kisielewym? Z pomocą weterana Poznera? Lub poprzez młodą Sobczak, obiecującą oddać Krym Ukrainie? Lub z pomocą Rosgwardii, która sformuje wszystkich w kolumny i poprowadzi – raz-dwa! – w szczęśliwą przyszłość? Lub z pomocą nagrodzonych „Zasługami wobec Ojczyzny” oligarchów jak Usmanow i Abramowicz, których Dworkowicz nazwał już nie offszornymi oligarchami, a kwiatem narodu?

Przy tym sam Putin, jak się wydaje, orientuje się na „szarżę Putina” całkiem poważnie. Gotów usunąć wszystkie przeszkody: „Wszystko, co przeszkadza iść do przodu, musi być zmiecione i odrzucone”. I to po 18 latach swojej niemal absolutnej władzy! A czemu przez poprzednich lat 18 lat nie usuwał ?

W sumie obraz dziwny – delikatnie mówiąc.

Okrutnie przypomina to frazę Andropowa, czy Gorbaczowa w przeddzień Pierestrojki: „nie znamy kraju, w którym żyjemy”. Pamiętacie, czym się to skończyło?

Ale była i druga, jeszcze bardziej tragiczna fraza Mandelsztama: „żyjemy, nie czując pod sobą kraju”. I poczucie, że cały referat aktualnego wodza był sformułowany właśnie pod tę frazę.

I wychodzi na że wszystko to jedynie fantasmagoria. Putin – versus Putin? Kandydat Putin, wzywający do zrozumienia i zrywu w intencji rozwoju kraju – przeciwko prezydentowi Putinowi, przez 18 lat nie rozumiejącego tego kraju i nie podejmującego tego zrywu!

W życzliwym spojrzeniu można w tym dostrzec pewien „prezydencki akord”, szczere pragnienie, aby rozwiązać radykalnie wszystkie popełnione wcześniej słabości i błędy. A w nieżyczliwym – to, co Gogol nazwał po imieniu: „androny plotą, bzdury pieprzą!”…

——————

Przypisy:
*1. „czerepaszki” – Черепашки Ниндзя» postaci z gier komputerowych

—————-
You Tube:

https://www.youtube.com/watch?v=XyOSZOTdReI

Наш Дурдом голосует за Путина(NEW)
Nasz Dom Wariatów głosuje na Putina

linkowana wersja już niedostępna

oto zastępcza:

461,124 views

(Autora znaleziono martwym)

ПЕРЕДАЙТЕ ПУТИНУ !!!(СУПЕР ХИТ)

Przekażcie Putinowi!!! (SUPER HIT)

179,815 views

Песня нищего Путина (Супер Хит 2015)

Pieśń biednego Putina (SUPER HIT 2015)

4,295,139 views

Суд над Путиным (Путин, России, ответь!)

Sąd nad Putinem (Putin, odpowiesz Rosji!)

41,892 views

——————————

źródło:
https://publizist.ru/blogs/108265/23026/-
autor:Борис Григорьев
„Кандидат Путин против президента Путина:
мы живем, под собою не чуя страны…”
31.01.2018

———————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.