Strona główna > Świat > Kanadyjscy Żydzi tworzą oddziały samoobrony

Kanadyjscy Żydzi tworzą oddziały samoobrony

Źrodło: http://3rm.info/23039-kanadskie-evrei-sozdayut-otryady-samooborony.html

Data publikacji: 4.04.2012

Tłum. RX

Po raz pierwszy w swojej historii żydowska społeczność Kanady tworzy oddziały samoobrony w celu przeciwstawiania się zagrożeniom „antysemityzmem”, pisze kanadyjska gazeta „The Calgary Sun”. Sprawę tę wzięła w swoje ręce organizacja pod nazwą „Centrum ds. Izraelitów i Społeczności Żydowskiej”. „Centrum…” uważa za swoje zadanie obronę żydów i miejsc, które oni odwiedzają. Oddziały będą utworzone z pomocą kanadyjskiej policji. Najpierw w Toronto, gdzie jest największa żydowska społeczność w Kanadzie a później doświadczenie będzie przeniesione do Montrealu i do innych prowincji. Całym przedsięwzięciem zarządza Doron Horowitz, weteran izraelskich Sił Zbrojnych. Jest on także „kabatem” czyli szefem ochrony w tym samym „Centrum Społeczności Żydowskiej”.

Tam gdzie Izraelici tam (gdzie wyjechali w olbrzymiej większości w poszukiwaniu spokojnego życie) i mała armia. Doran rekrutuje swoją armię z kanadyjskich żydów w wieku od 20 do 50 lat. Do sił specjalnych wybierze on 25 wyjątkowo sprawnych fizycznie żydów. Żydowska samoobrona przystąpi do intensywnego fizycznego i psychologicznego szkolenia zaraz po selekcji. Będą oni nauczani rozpoznawania podejrzanego zachowania, pracy w miejscach skupisk wielkich tłumów, na wiecach, mityngach itp. Podczas świąt żydowskich ochrona będzie wzmocniona. Doron Horowitz mówi, że nie zamierza zastępować policji swoimi ludźmi a będzie z nią współpracować. Żydowska społeczność Kanady liczy 300 tysięcy ludzi i w 2010 roku B’nai B’rith zarejestrowała 1300 incydentów „antysemickich”.

Ich liczba wzrasta. „Wkraczamy w potencjalnie niebezpieczny okres”- mówi stary żołnierz Horowitz dodając, że jego „armia” jest jedyną niezależną od państwa służbą bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *