Strona główna > Bez kategorii > Kanadyjscy naukowcy znaleźli dowody na to, że witamina D działa antyrakowo

Kanadyjscy naukowcy znaleźli dowody na to, że witamina D działa antyrakowo

why-do-we-need-vitamin-dJak wiemy jednym ze skutków wystawiania ciała na promieniowanie słoneczne jest powstawanie w naszych organizmach witaminy D. Naukowcy z McGill University badali podstawy molekularnego mechanizmu zapobiegania nowotworom za pomocą witaminy D. Doszli oni do wniosku, że to aktywna forma neutralizowania komórek nowotworowych.

Zespół pracujący pod kierunkiem profesorów Wydziału Fizjologii Johna White i Davida Goldsmana stwierdził, że aktywna forma witaminy D w ramach różnych mechanizmów utrudnia funkcjonowanie i działanie białka cMYC. Białko to nasila podział komórek. Podwyższony poziom białka wykryto w więcej niż połowie przypadków raka.

W ciągu ostatnich kilku lat istnieje duże zainteresowanie rolą witaminy D w poprawie stanu zdrowia i zapobieganiu chorobom. Ostatnie dane wskazują na bezpośredni związek między niskim poziomem tej witaminy w tkankach i powstaniem różnych postaci raka i chorób sercowo-naczyniowych.

Odkryto niedobór witaminy D (mniej niż 20 nanogramów na mililitr krwi) u co trzeciego uczestnika badania. Związany z tym wzrost śmiertelności wśród osób starszych szacuje się na około pięćdziesiąt procent. Wyniki pracy kanadyjskich naukowców sugerują, że niedobór witaminy D powinien zdobyć znaczną uwagę z punktu widzenia zdrowia publicznego, zwłaszcza dla osób starszych.

Wyniki prac kanadyjskich uczonych zostały opublikowane w Proceedings of National Academy od Sciences.

Źródło: preventdisease.com
Za: zmianynaziemi.pl

Witamina D – Dr Joe Prendergast:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Zm1yk1hr42M]

Prawdziwa historia witaminy D:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=jlSV-uZH_hw]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.